Vlastne Distro

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.03.2009 | 18:52
Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
Ako by sa dalo vytvoriť vlastne distro? alebo V ktorom programe sa da vytvárať vlastne distro?
    • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 18:53
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Hmm, toto vobec nie je spravna otazka. Ale studiom mozes zacat tu.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 18:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mozno by som pomohol...

      takze prva vec je zobrat si lubovolny textovy editor a napisat tam, co by to bolo za distro.

      teda komu by bolo urcene, co by obsahovalo, ake by malo vyhody od ostatnych...

      ked to budes mat, daj nam to sem do fora.


      btw ubuntu 9.4 neexistuje :)
      • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 19:46
        Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
        ubu 9.04 neexistuje? no do certa..

        tento adresar je tam asi len nahodou, nedopatrenim:

        http://cdimage.ubuntu.com/releases/9.04/
        http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
        • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 20:03
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          9.04 ano, 9.4 nie. mandrivacik zas nevie citat... :)
          • Re: Vlastne Distro 28.03.2009 | 11:06
            Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
            mandrivacik vie citat. mandrivacik si myslel, ze ty si urobil preklep, lebo mandrivacik videl v case pisania priapevku u autora napisane spravne "ubuntu 9.04".
            http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
      • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 20:16
        Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
        sori 9.04
        • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 20:24
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          v poho. tak, ten text uz pises? :)
          • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 20:30
            Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
            No aj, hrubí natrč mám.
            Ale teraz robim jeden programik, tak to musi hodinku počkať.
            Distro má byť určené pre ľudí ktorí nemajú Net. To je hlavná skupina ktorú by som chcel osloviť. Dôvod mam kamarátov ktorý bi chceli linux ale nemajú Net a boja sa.
            • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 20:36
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              tak take uz existuje. vola sa greenie. urcene pre pouzivatelov v SR a CR na pracu i zabavu s internetom aj bez neho.
              • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 20:46
                Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
                Poznám ho, mal som ho. Je to dobre distro( mohla by byť aj 64byt :-) )Ale vieš že každý požívateľ ma svoj štýl, a svoje záujmy. Používatelia linuxu zväčša niesu "Lami", svoj Pc nepoužívajú len na kancelárske prace. Potrebujú programy k svojim záujmom.
                • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 22:24
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  das mi nejaky zoznam pozadovanych programov?
                  • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 22:38
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    vznik novej vetvy greenie pre jedineho pouzivatela? alebo urobis uz konecne meta balik?
                    • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 23:20
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      ja nic vetvit neplanujem, len sa zaujimam ake su v tomto pripade poziadavky :)

                      namiesto metabalika si mozes doinstalovat vsetky programy pridavane do greenie z oficialnych zdrojov, ktore mam napisane v poznamkach. nejake tie vlastne vynalezy vacsinou v deb balikoch nemam. co sa snad zanedlho zmeni...
                    • Re: Vlastne Distro 29.03.2009 | 11:04
                      r0x0r   Návštevník
                      naco metabalik? vsak tu mame skvely greenport!
    • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 19:08
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      fdisk - vytvor particiu
      mkfs - vytvor filesystem
      cp - skopiruj kernel na disk
      ... - vytvor nejaky /sbin/init (staticky ash alebo tak nejak)
      grub - pridaj novy polozku ktora bude ukazovat na ten kernel na tej partici

      hotovo

      moja rada, ser na to
      • Re: Vlastne Distro 27.03.2009 | 19:14
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        spomenul by som este nieco ine... vacsinu casu co robim greenie tak napravam rozne chyby, obnovujem zalohy atd... co je nielen ze nuda, ale este aj otrava...
        • Re: Vlastne Distro 28.03.2009 | 00:07
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          O čom to tu teraz píšeš ?
          aké chyby aké zálohy ....

          Spýtam sa ťa základnú otázku typu UID01,
          Na čom ideš tak nezodpovedne, keďže nedodržiavaš správny pomer zmesi ?????
          Ty si naozaj myslíš, že ten pomer je správny ???
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Vlastne Distro 28.03.2009 | 00:14
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            nezodpovedne?

            je nezodpovedne, ze som sa pytal, na co by malo to nove distro sluzit, aky by malo mat ucel?

            aky pomer zmesi?

            Testovanie a vytahovanie zo zaloh je dolezite, bez toho by nebola ani fedora. Ak sa nieco pokasle, tak je potrebne co najskor to napravit. Ak niektora funkcia nefunguje tak ako si zelam, tak s tym nieco urobim.


            a ak myslis pomer zmesi ako nejake tie halucinogenne latky, tak myslim, ze Ti nebudem skakat do obchodov...
            • Re:Zlý pomer zmesi 28.03.2009 | 00:23
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Trvám na tom, že fajčíš zlý pomer (okvetné lístky versus okolíky). Starý zlatý Stano niekde zmizol a miesto neho je tu produkt akejsi audio-vizuálnej haluze ...
              Vzchop sa čeče, lebo ti neprajníci urobia fork z Greenie.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Re:Zlý pomer zmesi 28.03.2009 | 00:32
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                Stano (ktory sa neboji prezentovat svoje prave meno) je tu. Nikdy som nefajcil ani inak neuzival ziadne blbosti, a ako som uz povedal, nechcem Ti skakat do obchodov.

                Ak si myslis, ze sa Stano meni, tak ja si myslim, ze sa meni Dodoedo a to k horsiemu. A rad by som si o tychto veciach pokecal cez IM, pretoze nikoho nezaujimaju nejake hadky, po ktorych tak tuzis. Jabber mam v profile.

                Greenie je upravene Ubuntu, ktore lepsie splna potreby casti obyvatelstva ako originalne Ubuntu. Ak chce niekto robit fork, ma k dispozicii tak original Ubuntu, ako aj moj vytvor a vsetky moje poznamky. Navyse na rozdiel od teba mam uverejneny Jabber.

                Ak chces pomoct komunite, tak sa zbytocne nehadaj, nezneuzivaj svoje pravomoci a zbytocne neblbni. Stale je dost zaciatocnikov, ktorym dobry dodoedo pomahal. Kde je teraz?
                • Zlý pomer zmesi 28.03.2009 | 00:48
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Už tvoja chemikárka ti predsa hovorievala: "Stano, žiak môj, neuprednostňuj okolíky pred bliznou" a ty si uprednostňoval, uprednostňoval, uprednostňoval !
                  Podľa môjho názoru ti to moc neprospelo a výsledky sú viditeľné u tak mladého človeka už teraz.
                  Čo s tým môžeš urobiť?
                  A) Radikálne zmeniť pomer okolíkov a blizny
                  B) Začať práce na BAKY linuxe
                  C) Naučiť sa kompilovať PPA jadro
                  D) Zrušiť zo zákona jabber a dať sa na meditáciu

                  Vzhľadom na demokraciu v ktorej žijeme, je to tvoja slobodná voľba.

                  Servus, rád som si s tebou pokecal.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Vlastne Distro 28.03.2009 | 10:35
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Oplatí sa robiť vlastnú distribúciu. Akože LFS bola sranda (odporúčam preto, že sa pri tom človek fakt dosť naučí). Ale reálne .. je tu buď možnosť vytvoriť fakt vlastnú distribúciu so všetkým (teda LFS), alebo použiť už existujúcu verziu a trochu si ju upraviť. Ale fakt pri súčasnom množstve distribúcii nevidím zmysel ani v jednom, ani v druhom.
    • Re: Vlastne Distro 28.03.2009 | 11:03
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Pamatam si projekt Dusana Halickeho - http://vdl.halicky.sk/
      Prajem vela stastia, podla mna je to vsak zbytocna zalezitost. Ak chces mat vlastne distro, tak si najprv skus podla handbooku nainstalovat gentoo a cely system nastavit tak aby si s nim bol spokojny. Ak to zvladnes, si zrely na citanie VDL.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Vlastne Distro 28.03.2009 | 12:15
      Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
      Diki všetkým za názory, diki za VDL a mrzí ma že tu vznikli hádky kvôli mne. Stanko tie programy ti napíšem.