Ubuntu 9.04
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ponukne ti to prechod na novu verziu samo. nie je to 100 percent, ale ked to funguje na debiane, tak preco nie na ubuntu?
Po oficialnom vydani ti synaptic vyhlasi ze je k dispozicii novsia verzia operacneho systemu. S upgradom by som vsak pockal aspon tyzen, pretoze budu dost vytazene servre zo zaciatku a moze ti spadnut pripojenie, co nie je pri takejto dolezite veci nic prijemne.
BTW neviete niekto ci sa neda nejakym zazrakom prejst z 32bit na 64bit bez nutnosti preinstalovavat cely system? (napr. rekompilacia kernelu?).
Hovoríš, že to nie je 100%-né... Keby som to chcel mať 100%? (asi by som sa s tým musel pohrať čo?)
moje odporucanie je pomerne jednoduche: ak mas zaklady prace s livecd (ak by sa nieco nahodou stalo), tak sa bat vobec nemusis
- ak prechádzas napr. z čistej inštalácie 8.10, tak by to mohlo prebehnúť OK.
- čím menej vlastných zásaho do systému, tým väčšia pravdepodobnosť úspechu
- čím viac takých prechodov máš za sebou (napr. 7.04 => 7.10 => 8.04 => 8.10 => x.xx), tým väčšia pravdepodobnosť neúspechu
v 9.04 sú dosť podstatné systémové zmeny, takže je to otázne. ale ak ti po upgrade nabootuje jadro, tak si viac-menej za vodou, nakoľko v "desktopovej" časti sa tak veľa oproti 8.10 neudialo (neudeje).
Potom nasleduje reštart, ak nabehne nový kernel - a je bez chybových hlášok, odstránim staré kernely (opatrne, 2x skontrolovat pri mazaní, ak sa človek sekne ešte sa to dá instalnut, pokiaľ nevypnete stroj :( ) - problém s nvdia-uzavrete ovládače - nestiahne sa ovládač na najnovší kernel.
Tiež odporúčam počkať s upgrade tak 1 až 2 po vidaní, bude veľa opráv...
Pytam sa preto, lebo som celkom nepochopil, preco by mala byt verzia 8.10 menej bezpecna ako verzia 9.04, kym je stale mozne obe aktualizovat.
navyse ubuntu 8.10 ma velmi novy softver. pochopitelne nie tak novy ako 9.04, no pokial ide o nejaky hyper extrem tak vsetko v pohode.
taktiez getdeb robi baliky pre viac verzii, po vydani 9.04 bude nadalej robit pre 8.10, po vydani 9.10 bude robit aj pre 9.04...
zoberme si priklad - verzia 7.10 ma napr. firefox verzie 2.x.x.x.
ubuntu 7.10 este cisto teoreticky podporovane je, ale uz ani sama mozilla 2-kovu radu firefoxu nepodporuje, nehlada aktivne chyby. a ked ich nehlada mozilla, ubuntu nema co prebalickovat (nejaku opravenu verziu) a bezpecnost je tatam.
takze ostavat napr. na LTS sa da mozno (podotkym, MOZNO) vo firemnom prostredi. doma sa oplati upgradovat (nie preinstalovat, ved staci popri praci nechat upgrade) s kazdym vydanim, maximalne kazdym druhym.