Neda sa pohybovat v xserveri

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.04.2009 | 00:21
Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
neviem co to sposobilo.. zrejme to ze som mal pevny disk pripojeny na druhom pocitaci a z neho bootovane Ubuntu
vsetko nabehne v pohode ale klavesnica ani mys nereaguje.. proste nemozem nic robit..
ked vsak stlacim napr. ALT+F1 skoci mi obrazovka a vsetko je pasikate, zeleno-fialove.. ako keby mi vypadla grafika.. nemozem sa dostat ani do textoveho rezimu lebo sa mi stane presne to iste.. jedine ked ho spustim v recovery mode.. tam sa dostanem aspon do textoveho rezimu
skusal som prepisat xorg.conf zaloznou kopiou aj na riadku Driver v sekcii "device" zmenit "vesa" na "nv", taktiez som skusal dpkg-reconfigure xserver-xorg ale nepomohlo..
este neake zistenia:
v xorg.0.log je na poslednom riadku toto
(EE) Failed to initialize GLX extension (Compatible NVIDIA X driver not found)
ked bootuje ten recovery mode tak tam zobrazi
*Starting Basic networking...
ifup: failed to open statefile /etc/network/run/ifstate: No such file or directory [FAIL]

neviem ci to ma s tym nieco spolocne ale aj tak..

som v koncoch.. dakujem za rady

btw pouzivam Ubuntu 8.10 na desktope
Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 13.04.2009 | 00:58
      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
      HAL daemon sa ti spustil pri štarte, ak nie v textovom režime sa ho môžeš skúsiť reštartovať príkazom: sudo /etc/init.d/hal restart pripadne ho vypnúťsudo /etc/init.d/hal stop a znova zapnúť sudo /etc/init.d/hal start.

      Akú máš grafickú kartu na tomto PC. Asi budeš musieť prekonfigurovať xorg.conf, alebo spusť radšej X -configure on za teba nakonfiguruje xorg potom ho len naedituješ (vim, nano neviem čo používaš). A otestovať X -config (súbor). Nakoniec to stačí len prekopirovať do /etc/X11 príkazom cp (napr. /root/xorg.conf.new) /etc/X11/xorg.conf
      • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 14.04.2009 | 19:30
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        mam tu grafiku od NVidia 8600GT a uz som aj nastavil v xorg.conf vsetko z "nv" na "nvidia".. vypol som GDM a potom spustil X -configure a teraz mi funguje klavesnica, ale mys a zvuk nie.. neviem.. je to tu cele dajako dos*ane :(
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
        • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 14.04.2009 | 22:40
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Aku verziu xorg pouzivas ?
          • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 00:07
            Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
            1.5.2
            Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
            • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 18:33
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              Takze pre zaciatok by sa hodili kompletne logy zo xorg.log, vypisat xorg.conf. Ak nefunguje zvuk, tak sa pohrat s alsou.

              PS:Toto sa ti stalo po update? Myslim, ze bola nejaka zmena v xkach ohladom vstupu.
              • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 18:48
                Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
                myslim ze ziadne zmeny tam neboli.. teda neviem ci bol xorg updatnuty.. bol tam ten z Ubuntu 8.10 a skusal som tam dat 9.04 ale dalo ze bude iba ciastocna aktualizacia a aj ta neako zlihala.. ochvilu napisem aj ten log
                Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
                • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 19:44
                  Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
                  konecne ze to tu mozem aspon poslat.. vo FF mi to asi po 10s zakazdym zmrzlo a tak musim pisat cez operu.. uz to pomaly vyzera ako windows :(
                  tu je vypis Xorg.0.log
                  http://www.pastebin.sk/sk/13042/inline/

                  a tu xorg.conf
                  http://www.pastebin.sk/sk/13044/inline/
                  Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
                  • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 21:38
                    Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                    V xorg.log nevyzera byt ziadna zavazna chyba.
                    xorg.conf je dost cudny. Upresni, co ti nefunguje.
                    • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 21:49
                      Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
                      no hej.. viem ze je neaky cudny.. taky dlhy, ale to spravilo X -configure
                      a presnejsie mi nejde zvuk a mys
                      Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
                      • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 21:59
                        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                        Zvuk nema s Xkami nic spolocne. Skus
                        # alsaconf
                        a nastavenie hlasitosti
                        # alsamixer
                        A ohladom mysi. Mas USB, alebo PS2 ?
                        • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 22:07
                          Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
                          PS2.. hej to mas pravdu.. az teraz mi zaplo ze to s tym nema nic polocne ale potom preco sa to dodrbalo spolu s tym?
                          Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
                          • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 22:15
                            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                            Preco? To sa musis spyat administratora toho OS.
                            Este by som mozno skusil nainstalovat xserver-xorg-input-mouse, ale to by pravdepodobne xorg plulo errory, ale za skusku nic nedas.
                      • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 22:48
                        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                        No v tom xorg-u ti zvisne veci su ti na nic. Nepredpokladam totiz ze mas viac ako jeden monitor. Aj mne to vytvory viac monitorov.
                        1.)Teraz by si mal odstranit v "ServerLayout" vsetky screen-y okrem "screen0".
                        2.) Zmaz vsetky monitory ktore maju Identifier vacsi ako 0, tzn. nechas iba monitor s Identifier "monitor0" (Section "Monitor")
                        3.) Teraz zmaz vsetky device s Identifier "Card" vecsim ako 0, okrem 0 jednu graf kartu si musis nechat. (Section "Device")
                        4.) Zmaz vsetky sekcie "screeen" s Identifier "Screen" vecism ako 0, okrem 0. (Section "Screen")
                        Teraz by si mal dopisat do Section "Screen0" DefaultDepth 24 a do SubSection dopisat Modes 1024x768 (to zalezi ake rozlisenie pouzivas)

                        A k tej mysi ja mam v sekcii InputDevice Option "Device" "/dev/input/mice". A funguje mi to

                        Odtestujes to tak ze si spustis X -config /etc/X11/xorg.conf nabehne ti obrazovka s kurzorom mysi, potom to vypnes stlacenim Ctrl + Alt + Backspace
      • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 17.04.2009 | 11:58
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        chalani.. dnes sa mi snivalo ze pricina bola rozlisenie. Ja som mal totiz nastavene rozlisenie 1280x1024 ktore mi vsak v xkach nezobrazilo ale v NVidia Xserveri sa nastavit dalo. Na tom rozliseni som to mal asi tyzden.. a teraz som napisal to rozlisenie o5 do xorg.conf a znovu mi nejde klavesnica takze asi je to tym, ale vtedy ked mi sla klavesnica tak som mal klasicke 1024x768 ale vtedy nesla mys ani zvuk
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 15.04.2009 | 23:39
      Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
      no spravil som.. ale ziadna zmena.. xserver-xorg-input-mouse ako si vravel vypisalo chybu (ze nainstalovane to uz je) a ja om tam predtym aj mal "/dev/input/mice" ale niekde som nasiel ze tam moze byt mouse0 ale aj tak to nejde..
      chalani.. dakujem za pomoc, ale asi sa na to vykaslem, pockam este tych 8 dni na Ubuntu 9.04 a potom to kompletne preinstalim
      Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
      • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 16.04.2009 | 15:11
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        Skus este v xorg.conf zmenit z Option "Protocol" "IMPS/2" na Option "Protocol" "Auto" v sekcii Input device pre mys.
        Uz ti zvuk funguje?
        • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 16.04.2009 | 17:37
          Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
          auto som mal predtym.. na "IMPS/2" som prepisal az potom ked mi to neslo.. a zvuk nejde stale :(
          Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
          • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 16.04.2009 | 18:47
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            Pripadne skus tam napisat Option "Protocol" "ExplorerPS/2"
    • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 17.04.2009 | 12:04
      Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
      chalani.. dnes sa mi snivalo ze pricina bola rozlisenie. Ja som mal totiz nastavene rozlisenie 1280x1024 ktore mi vsak v xkach nezobrazilo ale v NVidia Xserveri sa nastavit dalo. Na tom rozliseni som to mal asi tyzden.. a teraz som napisal to rozlisenie o5 do xorg.conf a znovu mi nejde klavesnica takze asi je to tym, ale vtedy ked mi sla klavesnica tak som mal klasicke 1024x768 ale vtedy nesla mys ani zvuk
      Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 20.04.2009 | 16:49
      Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
      dnes som to chcel cele uz preinstalit.. doniesol som si CD 8.10 hodil ho do ROMky a chcel som si este nieco zalohovat tak som ho dal spustit LIVE a skoncilo to na (initramfs)_ idem to asi komplet cele formatnut.. aj tak som tam mal iba paru MP3 a fotiek
      Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • (EE) Failed to initialize GLX extension (Compatible NVIDIA X driver not found) 20.04.2009 | 20:05
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Neda sa pohybovat v xserveri 20.04.2009 | 21:08
      Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
      to je v poho.. uz som to cele formatol a nainstalil odznovu.. ale diki chalani za rady a trpezlivost ;)
      Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
      • Autoconfiguration 20.04.2009 | 21:50
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ešte chcem upozorniť, že s veľkou pravdepodobnosťou to má na svedomí "autoconfiguration" v X-serveri, je to nová vlastnosť, či sa ujme .... http://www.linuxos.sk/forum/8621/index.html#link_134359
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."