Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 na Gentoo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.08.2005 | 16:09
Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor

Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 na Gentoo

Ako som už písal v správičke dnes vyšiel amaroK 1.3 beta3 - "Sombrero", tak som sa rozhodol, že ho nainštalujem zo zdrojových kódov, kedže ebuildy pre Gentoo ešte nie sú. Po úspešnom skompilovaní zdrojových kódov a spustení amaroku ma amaroK nepekne prekvapil hlásením, že nemôže nájsť žiaden sound-engine. Skusil som použiť postup ako mi vypísal, ale nepomohlo. Tak som sa rozhodol, že spravím vlastný ebuild(Predsa to nemôže byť také tažké :))). Ak chcete aby ste nainštalovali amaroK 1.3 pod Gentoo použite môj návod(všetko sa robí ako ROOT): 1, Stiahnite si ebuild pre amarok 1.3-beta3 + potrebné súbory. 2, Rozbalte ich do /usr/portage/media-sound/amarok (keď sa vás bude FM(File Manager-Konqueror, MC, Krusader, Nautilus...) pýtať či chcete prepísať už existujúce súbory dajte Áno) 3, V súbore /usr/portage/package.mask zakomentujte riadok(pridáte pred riadok #) kde je slovo amarok. 4, Do konzoly napíšte: # ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge =media-sound/amarok-1.3_beta3 5, Ako normálny užívatel spustite amaroK a mal by bez problemov ísť.
amarok Autor nezodpovedá za spôsobené škody, všetko robíte na vlastné riziko :).
Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 na Ge 03.08.2005 | 13:02
      ScoRpio   Návštevník
      Takýto nápad by nebol od veci aj na liquid_weather ale pre všetky distribúcue
      • Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 n 03.08.2005 | 16:09
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 na Ge 02.08.2005 | 11:58
      jv   Návštevník
      Mna by skor zaujimalo ako si to robil este pred tym, nez si si vyrobil ebuild. Alebo najlepsi sposob je vyrobit si vlastny ebuild a potom emerge-ovat? Ak je lepsi ten druhy sposob, asi sa pozriem ako sa vytvaraju ebuildy. Dufam, ze to nebude zlozite.
      • Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 n 02.08.2005 | 12:14
        jv   Návštevník
        Este pridam, aby ta otazka nevyzerala hlupo... Chcel som povedat, ze ako skompilujem nieco v gentoo tak, aby som zachoval spravnu adresarovu strukturu na disku (mozno je potrebne nieco pridat aj do nejakeho suboru, do ktoreho portage system zapisuje). Skratka, ake ma gentoo specialitky pri kompilovani niecoho, co nie je v portage. No, dufam, ze ste ma pochopili. Dakujem.
        • Re: Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 bet 02.08.2005 | 12:16
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          standardne sa vsetko po skompilovani nainstaluje do /usr/local takze by sa nic nemalo porusit :-)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 03.08.2005 | 12:54
            Chembro   Návštevník
            uz je ten amarok na portage :]
            • Re: Re: Re: Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 03.08.2005 | 15:58
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              hej je :), by som tam poslal aj svoj ebuild len som nevedel ako :(. Ebuild pre beta3 sa tam objavil asi den po tom ako bola vydany amarok 1.3 beta3(a ja som spravil ebuild cca 30-40min po vydani :).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 n 02.08.2005 | 12:10
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Najprv som normálne skúsil stiahnť zdrojové kódy a ./configure --nejake-volby && make && make install ale nesiel spustit. Tak som zobral ebuild z beta2 a upravil ho :-). Doplnil nejake info do suborov a spustil emerge :-).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 na Ge 02.08.2005 | 02:06
      Chembro   Návštevník
      Tomas , to mas KDE 3.4.1 rc1 alebo KDE 3.4.1 ? :]
      • Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 beta3 n 02.08.2005 | 08:45
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        3.4.1, ale v portage je označená ako 3.4.1-r1.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Postup ako nainštalovať amaroK 1.3 bet 02.08.2005 | 11:55
          Chembro   Návštevník
          Dakujem