UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.04.2009 | 15:48
Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
ahojte, neviete kedy budu prístupne "Ovládače hardvéru" na grafické karty ATI ? ďakujem. Mam problém, keď si do ubuntu 9.04 nainštalujem compiz, fusion-icon, prepnem to na compiz, tak mi pomaly ide systém, grafika, pohyb okien. A po reštarte mi zlyhá prihlasovanie, ani prihlasovacie okno sa nezobrazí. Prihlásenie ide iba v textovom móde, po startx zamrzne, a obrazovka je rozmazaná.
    • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 27.04.2009 | 16:20
      ---   Návštevník
      ahojte, neviete kedy budu prístupne "Ovládače hardvéru" na grafické karty ATI ?
      ovladace budu pristupne u sudruha Žinčicu zajtra o tri stvrte na tri:-)

      Napis aku mas gr. kartu, ak mas nejaku trochu starsiu tak mas smolu. Ovladac od ATI pre novy xorg server 1.6 uz (zrejme) nebude.
      • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 27.04.2009 | 17:48
        Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
        ATI RADEON HD 2300
        • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 27.04.2009 | 18:02
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          Podla toho ako hlboko v prdeli ma amd vyvoj fglrx driverov, tak nejaky skoro plne funkcny tu bude najskor do pol roka:D (srandujem, ale aj tak sa toho obavam) ...smutne, takze zatial sa na compiz vykasli, alebo sa vrat na 8.10.
        • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 27.04.2009 | 18:31
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          Skus Catalyst™ 9.4 Proprietary Linux x86 Display Driver.
          Bolo to vydane 17.4.09 a malo by to mat podporu pre xserver1.6...i ked to zrejme nebude ziadna slava(este som neskusal)
          • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 27.04.2009 | 20:33
            Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
            Novy ATI Driver 9.4 som skúšal na Ubuntu 9.04 aj na 8.10, na oboch distribúciach po nainštalovaní driver-ov zlyhá cela grafika. Neodporúčam nikomu.
            • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 28.04.2009 | 00:03
              Lotar   Návštevník
              Compiz, Compiz Come on please.
              Ako sa trapia ludia kvoli compiz. Okrem toho ze to hori, prsi, toci sa a okna robia lambadu najde sa dajake rozumne vyuzitie? Dobre, mozno cairo dock (dalsia velmi dolezita aplikacia)
              Ale teraz fakt! Som zvedavy ze naco to vyuzivaju ludia, ktori to pouzivaju denne-furt. Priznam sa tie efekty sa mi pacili su velmi pekne (dobre linux aj toto ti ide lepsie ako Billovi) ale po cca 10-20 min. pouzivania ma to omrzelo a dal som "Efekty vzhladu ziadne". Za 1,5 roka som si ho zapol asi 2x aj to len preto aby som ukazal znamim co tu mam za cudo (len som za ten cas zabudol ako sa to pouziva takze vela toho nevideli).
              Ale ked mi niekto ukaze dajake zaujimave vyuzitie rad si ho zapnem znovu.
              • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 28.04.2009 | 11:09
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Veľa ľudí to vraj používa na expose (či ako sa volá to rozloženie okien). Ale aby bolo jasné tiež nechápem ten ošiaľ okolo toho. Okrem toho som zvyknutý na plochy, takže nemám dôvod sa prehrabávať medzi 15 oknami na jednej ploche, mám 8 plôch a tam si rozložím aplikácie ako chcem. Takto mi to ide fakt stabilne a rýchlo (nemusím sa spoliehať na drivery grafickej karty, ak mi náhodou nejde 3D čo sa môže veľmi ľahko stať keďže mám najnovší xorg z overlayu, drivery (tie ešte nevyšli) tak si to ani nevšimnem a pracujem rovnako efektívne aj bez toho.
                • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 29.04.2009 | 19:46
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                  Napriklad najpouzivanejsie u mna.
                  Nieje fajn spravit prehlad vsetkych ploch?(expo)
                  http://gmage.gigacast.sk/images/unregistered/expo_5b4a214624.png

                  Ako tu bolo pisane, vybrat okno z rozlozenych po ploche.(scale)
                  http://gmage.gigacast.sk/images/unregistered/scale_fc9e62695d.png

                  Alebo si len pozriet napriklad priebeh stahovania/kopirovania zobrazovaneho v okne.(windows previews).
                  http://gmage.gigacast.sk/images/unregistered/previews_6caf88727c.png

                  A potom tie blbosticky okolo. :-)

                  • Re: UBUNTU 9.04-ATI-COMPIZ 30.04.2009 | 10:36
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    Mám 8 plôch, ikony okien sú priamo v pageri, takže prehľad okien je u mňa úplne zbytočný nehovoriac o tom, že po stlačení ctrl + tab mám úplný prehľad a môžem to krásne prepnúť klávesnicou. Vidieť rozložené okná nepotrebujem, mám 8 plôch -> dosť miesta aby boli okná naukladané tak aby sa mi tam vošli.