codec mp4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.05.2009 | 23:30
teo.   Návštevník
nazdo mam mandrivu rc gnome 2009, a chcel by som sa opytat ze ako mate porieseny typ videa mp4 ??? obraz mi ide vo vlc ale zvuk ee, dik za info
    • Re: codec mp4 08.05.2009 | 23:47
      123   Návštevník
      View->Stream and media info->Advanced settings aky tam pise audio codec?
      • Re: codec mp4 09.05.2009 | 00:30
        teo.   Návštevník
        sorry ale cestu ktoru si napisal neviem najst pozeral som to vo VLC aj v tolem prehravac filmov
        • Re: codec mp4 09.05.2009 | 00:33
          teo.   Návštevník
          vo vlc som nasiel daco v nastaveni mam tam dva audi kodky a to A/53 a Vorbis
          • Re: codec mp4 09.05.2009 | 00:47
            123   Návštevník
            daj si prehravat to video, druha zalozka->predposledna volba->druha zalozka, tam mas info prehravanom subore (kodeky atd)...pripadne si daj prehravat subor, stalc ctrl+i a stredna zalozka
            • Re: codec mp4 09.05.2009 | 00:57
              teo.   Návštevník
              kodek na zvuk je mp4a
              • Re: codec mp4 09.05.2009 | 01:09
                123   Návštevník
                skus este settings->preferences->audio->output modules a tam dole zaskrtni advanced options a vyskusaj ci ti ten zvuk s niektorym modulom, ktore sa po zaskrtnuti objavia, ide. pripadne spusti vlc z konzoly a daj sem vypis
    • Re: codec mp4 09.05.2009 | 01:06
      Martin   Návštevník
      Potrebuješ asi kodek xine-faad. Potom to prehráš v Kaffeine alebo v Xine.
      • Re: codec mp4 09.05.2009 | 01:10
        123   Návštevník
        ja mam skor pocit ze v inych prehravacoch je to ok, akurat VLC je ticho....je to dost znamy pripad
        • Re: codec mp4 09.05.2009 | 01:29
          teo.   Návštevník
          naistaloval som si kaffein a aj ten xine-faad ale nic nieje idny sposob nato??
          • Re: codec mp4 09.05.2009 | 08:58
            dusan   Návštevník
            Odporúčam nainštalovať najnovšiu verziu kodekov ffmpeg to je 0.5 nachádza sa v mandrive 2009.1.

            Možno to je
            http://en.wikipedia.org/wiki/HD-AAC
            alebo
            http://wiki.multimedia.cx/index.php?title=AAC (ten HE-AAC)
            To prvé pravdepodobne cez faad nejde, ale to druhé by malo ísť.

            Dúfam máš nastavené zdroje softvéru z plf. Lebo na rozdiel od zdrojov softvéru v main sú povolené patenty porušújúce dekódery.


            ps. nie je vôbec dôležité či tam máš gnome alebo nie (z pohľadu kodekov)
            ps2. dúfam že to púšťaš cez kaffeine lebo to je prehrávač a nie dekoder :-)

            ps3. Ak je to nejaký trailer k novému filmu vo vysokej kvalite a na prehrávanie je potrebné quicktime tak je to určite HD-AAC.

            ps4. napíš aké verzie máš ffmpeg, faad-xine, kaffeine, vlc
            • Re: codec mp4 09.05.2009 | 17:01
              dusan   Návštevník
              Ja ešte taká drobnosť. mp4 je kontainer takisto mkv, avi, ra a iné.

              mp4 je ak si dobre myslím hlavne dobrý pre video vo formáte H.264 (čo sa zvyčajne skrýva v tom mp4 kontajnery ako mp4v) a AAC zvuk označený zvyčajne ako mp4a.

              Ako vidíš AAC má už svoje odrody HE-AAC a HD-AAC (vyžšia kvalita viac kanálov) a sú pravdepodobne patentované APPLE. (takisto je patentovaný formát H.264). Proste za používanie tých formátov treba platiť. h.264 má pod palcom nejaká americká spoločnosť MPEG LA.

              Prosím nemýliť si kontajner (mkv, mp4, avi, mp3, ogg, ...), formát (mpeg2, mpeg4, H.264,.......AAC, AC3, ogg, mp3), dekóder (divix, ffmpeg, QuickTime,.....) a kóder(encoder) (x264, QuickTime, nero digital,....)

              Fakt som si nemohol pomôcť tak prepáčte trochu za odchýlenie od témy.
    • Re: codec mp4 09.05.2009 | 15:41
      Martin   Návštevník
      Ešte jedna rada - odinštaluj to, čo máš a miesto toho použi prehrávače z PLF, tie by mali v sebe mať zabudované kodeky.
      • Re: codec mp4 09.05.2009 | 22:47
        123   Návštevník
        spraven, nonPLF VLC ti neprehra "patentovane" veci.......