Bola vydaná nová verzia distribúcie SparkyLinux 2021.03, ktorá v rolling vydaní prvý krát ponúka aj desktop KDE Plasma 5.20.5. SparkyLinux v rolling verzii (ponúka aj stable verziu) je postavený na vetve Debianu Testing a ponúka aj vlastné nástroje, ako napríklad APTus. Bližšie informácie sa dozviete na stránkach distribúcie a na stránkach DistroWatch.com. Linky na download Sparky.
Správcovia projektu GRUB vydali celkovo 117 opráv kódu
Matematik Claus Peter Schnorr a jeho teória, ktorá môže ohroziť šifrovací systém RSA.
Ako posunúť Zabbix na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine.
Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Vyvedte ma z omylu ale pri beznom zamrznuti pc(nic nereaguje) zamrza len graficke prostredie (xorg ma na starosti aj vstupne zariadenia?), ale samotny os (jadro) bezi dalej. Pri serverovych rieseniach nie su take vypadky akceptovatelne, takze ako sa podobne problemy riesia tam? Da sa dostat do takeho to kompu pomocou vzdialeneho pristupu(povedzme ssh) a pozabijat nezbedne procesy?
1) pripoj si terminal. ci uz cez RS232 alebo siet.
2) nahod si specialnu klavesnicu co ti spusti skript a skiluje padajuci process.
A tomu ze v Linuxe je ovela castejsi tvrdy reset ako vo windos, tak tomu mozes verit len ak pouzivas super hyper giga mega alfa beta testovacie ovladace ktore vedia rychlejsie robit o nula cela nic ale zas su nespolahlivejsie.
a mohol by si pls trosku objasnit tie 2 moznosti, lebo u tych ani netusim ako to myslis
Ale dakujem za odpoved na povodnu otazku: "Da sa dostat do takeho to kompu pomocou vzdialeneho pristupu(povedzme ssh) a pozabijat nezbedne procesy?"
Uz sa neviem dockat kedy to v praxi vyskusam.
Sorry za banality: Ako vlastne ssh funguje? Staci si nahodit na system ako ssh server a potom mozem na neho pristupovat pomocou nejakeho klienta(povedzme z windows) a bude sa to tvarit akoby som pracoval s lokalnou konzolou?
Vtip je aj v tom, ze mat naraz zapnute dva stacky na grafiku zvysuje pravdepodobnost aj kvadraticky. A navyse oops sa nie vzdy zobrazi :)
k tvojemu počítaču sa pripojíš pomocou iného PC (nepotrebuješ win, načo??) takto:
ssh mayako@mayako-pc
nainštaluj si ho apozri si man ssh
sudo apt-get ssh
proces zabiješ:
pozri si tiež príkazy:
top
kill
xkill
ps
sudo apt-get install ssh
ale veď to poznáš...
MDV 2008, KDE 3.5.7
vga=text
alebo podobne, zavisi od vselicoho. A vypne to ten teplometik ktory ukazuje progress nacitavania.Inak, tie problemy sa tykaju najnovsieho ovladaca 2.7.0? To sa potom nedivim ze je hard masked v gentoo,asi niekoho pekne rozculil.
Je vôbec nejaká šanca postupne jadro rozkúskovať na viac procesov? Ako bude pokračovať vývoj?