ssd disky a linux
dakujem
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Webový prehliadač Mozilla Firefox vo verzii 116 by mal priniesť pre používateľov Linuxu novinku.
Zdroj: https://www.phoronix.com/
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ale ak si staihnes nejaku hru (*.bin) v instalatore sa da zvolit cesta
rovnako aj ked kompilujes sam rozhodnes kde to rozbalis
napr> rpm -ivh --prefix=[destination_directory]
ale to je o inom, odpoved neda sa to je neakceptovatelna (aspon pre mna)
to asi nie preto pisem ze to nepojde, samozrejme ze sa to da ale nie ludskym sposobom
Otazkou je ci by nebolo jednoduchsie pouzit RAID STRIP alebo JBOD ci LVM ktory by taketo hovadiny odbural, teda az pokial by jeden z diskov neodcestoval do kremikoveho neba. A raz zacas to odzalohovat by nebolo tiez od veci.
:WlaSaTy:Bezny uzivatel si bezne robi tento typ upgrade hardware a tak je tvoja otazka bezne zodpovedana.::
toto som nepochopil
Inak to s tym beznym uzivatelom je odpoved na tvoju otazku ci to ma robit bezny uzivatel. Ano, ak on ma _taku _poziadavku a nezaplati si na to SW servis, tak mu ine neostane. Bez ohladu na typ operacneho systemu.
PS: skorej vidim problem v tom ze ta karta bude mat nizsi vyon v citani alebo zapise a ze moze vyskicit zo slotu a cele sa to rozos... Takze by som aj ja odporucil pripojit hartu niekam do $HOME/data, samotny system nie je az taky zrut (pokial si clovek ovsem neinstaluje hry do /.