virtual OS pod linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.06.2009 | 22:04
grino   Návštevník
Ahojte .

Mam doma v linuxe OS win XP beziaci pod Virtualbox. Ide to super, se to super vec a sluzi to vyborne na pracu s roznymi programami, ale ja skor vyuzivam pracu s CAD/CAM systemom, a tam je potrebna vykonna graficka karta, ktoru v mojom NTB sice mam, ale virtualbox ju nepozna resp. nenajde. Grafika je tam virtualna. Moja otazka: existuje nejaky program ako virtualbox alebo VMWare, ktory taha grafiku a ine HW casti priamo z dosky? Skor si myslim ze nie, ale za otazku to stoji :-) ... moc by ma to zaujimalo ci nejaka firma vysla s takymto niecim....vdaka
    • Re: virtual OS pod linuxom 03.06.2009 | 22:14
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ple vyuzitie HW nebude asi nikdy ale aj virtualbox aj vmware podporuju 3D akceleraciu (asi len nejaku zakladnuúprimitivnu)

      mozno by ti ten CAD program islo pustit cez wine (ten je na tom s pouzivanim grafiky lepsie - idu aj hry)

      najlepsie riesenie je pohladat CAD nastroj pre linux POZRI SEM
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: virtual OS pod linuxom 03.06.2009 | 22:20
        grino   Návštevník
        hej hej viem ... akurat to skusam cez wine ... ale to ma len dve moznosti - bud to ide alebo nejde :-) ... ale ajtak by ma to zaujimalo ci take nieco vobec existuje, ale tak nedaval som tomu nejake nadeje ze take nieco je .... ale budem dufat nadalej ze raz to niekto vymysli :-)
        • Re: virtual OS pod linuxom 04.06.2009 | 00:06
          Avatar Grawp   Používateľ
          Ide to... potrebujes ale 2 graficke karty z toho jedna bude plne dedikovana pre virtualny stroj, alebo si stihani najnovsi proprietaarny VirtualBox a ten ma aj OpenGL driver... a postupuje prikazy skutocnej grafike... pozor ale len OpenGL.. Kedze DirectX je proprietarny.. A navyse je to len expermintalne.
          • Re: virtual OS pod linuxom 04.06.2009 | 16:29
            grino   Návštevník
            najnovsi virtualbox mam ... ale v notebooku mam len jednu dedikovanu graficku kartu .. .a to nvidiu 9600M GT .. tak ked mam len jednu, tak mi to nepojde?
            • Re: virtual OS pod linuxom 04.06.2009 | 18:06
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ako prvé skús zaškrknúť vo Virtualboxe na tej virtuálnej mašine podporu OpenGL. Pridaj pre virtuálnu grafiku viac pamäte. Brácho tak používa CAD programy do školy a nesťažuje si. A to má intelácku grafiku.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk