vymena ddram pamete
Vopred dakujem za odpovede
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
velkost a podporovane casovania modulov si najdi v prirucke k maticnej doske (vacsinou pri starsich doskach obmedzenie na 512 MB moduly).
odporucam znackove moduly PQI, Apacer ci Corsair (ale to ti poradi kazdy ine).
a co sa frekvencie tyka tak ano mala byt rovnaka (predom je vsak dobre si prezriet aj ceniky ci ta nahodou nevyjde lepsie ak kupis novu vacsiu aj miesto povodnej ..ale to len v specifickych pripadoch).
Ale podla otazky bude lepsie ked zbehnes niekam do servisu, alebo poprosis zanemho ktory ma uz nejaku tu skusenost, stretol som uz borca ktory sa pustil do vymeny v notebooku ze to nie je problem a skocilo to ze ako zazrakom dokazal odpalit celu zakladnu dosku ... )
3,3 System Memory Configuration
The AV49V/AV49Vn mainboard has three 184-pin DIMM banks that allow you to install from 128 MB up to GB of system memory. Each 182-pin DIMM bank can accommodate 128 MB, 512 MB and 1GB m of PC1600/PC2100/Pc2700 compliant 2,5V single or double side 64-bit wide data path DDR SDRAM modules.
Vyššie číslo - vyššia frekvencia čiže ak si dokúpiš s rovnakou frekvenciou aj druhú, pôjde to tak ako má. Ak tá čo tam už máš má 333Mhz a ty k nej dáš 266MHz tak ti to pôjde na nižšej!!