antivir na Mandriva Free 2009.0
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
odskusal som to na ubuntu 9.04
Kedysi som robil taky pokus. Mam na svojich serveroch hostovane emaily pre viacero firiem a kedze som paranoik, tak ukladam vsetky emaily, ktore pridu, este pred antivirovou a spam kontrolou do samostatneho ulozista. Za ostatny rok sa mi tam nazbieralo nieco cez terabajt emailov a tak som dostal napad, ze by som skusil porovnat ucinnost spamfiltrov a antivirov na tejto vzorke.
Postahoval som viacero antivirov, ktore su priamo podporovane cez amavisd-new a prehnal som cez nich cely archiv. Vysledok ma prekvapil, kedze skoro vsetky antiviry oznacili tu istu mnozinu emailov ako zavirenu. Cize v tomto ohlade boli vsetky antiviry skoro rovnake. Pozor, neviem porovnat, ci bol nejaky lepsi alebo horsi, kedze neviem, ci tie emaily skutocne virus obsahovali, cize antivirus, ktory oznacil toho menej moze byt paradoxne lepsi, ako ten, co oznaci viac. Tento test akurat ukazal to, ze je to v podstate jedno, ktory pouzijem.
Preto som sa rozhodol, ze odteraz budem pouzivat uz len clamav, kedze mal take iste vysledky, ako vsetky ostatne. Mozno ze nezachyti nejake extremne vzacne verzie virov a skodlivych kodov vseobecne, ale ziadny antivirus nie je 100% a teda pre mna je clamav dostatocne kvalitny a kedze je priamo v repozitaroch, je to snad najlepsia volba. Navyse v mandrive existuje balik na jeho priamu integraciu so sambou, dovecotom a dalsimi, takze nie je co riesit :)