Brasero crash
vypisuje Error:Insufficient space on media-session error...
pritom napalovacka je OK,pod XP/Nero napaluje v pohode...riesil uz niekto cosi take?? Dakujem za info.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Skus povedat kedy to nastane. Ja som si spomenul na dva rozne dovody ktore maju uplne oddielnu podstatu a tym padom aj uplne rozdielne riesenia.
- nic take si nepamatam
Niektore dalsie volby sa daju nastavit pomocou
gconf-editor
v kluci/apps/brasero
napr.:
- umiestnenie pre docasne subory
- umiestnenie pre (+/- docasny) obraz disku
- napalovaci backend a zapnutie/vypnutie switchov pre tieto backendy (prave tu sa da poriesit chyba)
... atd.
dakujem
... ale postup je taky, ze:
1. spustis gconf-editor
2. v lavom okne mas strom klucov, v ktorom sa pohybujes podobne ako v suborovom strome v spravcovi suborov. Ty si rozkliknes koren apps, dalej vetvu brasero 3. v tejto vetve su dalsie, napr. ta moze zaujimat vetva drives, ktora obsahuje kluc tmpdir (v pravom okne).
4. kliknes na kluc v pravom okne a v jeho dolnej casti najdes zvacsa skratenu dokumentaciu kluca, zvacsa byvaju uvedene aj pripustne hodnoty
5. kliknutim na kluc, ale pod zalozkou "Value" mozes dopisat pozadovanu hodnotu. K editacii kluca sa resp. prepracujes aj z kontextovej ponuky, ktoru vyvolas kliknutim lavym tlacidlom na nazov kluca.
6. brasero moze na vypalovanie, vytvaranie obrazov a ine cinnosti vyuzivat rozne backendy (cdrdao, growisofs atd.). Tieto konzolove programy mozu pouzivat prepinace, ty niektore prepinace mozes zapnut/vypnut, cim mozes odstranit problemy pri napalovani. Prepinace su zdokumentovane v manualovych strankach k programom.
Zakladnu diagnostiku mozes spravit tak, ze brasero spustis z konzoly.
Ja ano, minimalne si musel najst vypalovacku pomocou toho wizarda a to sa pod uzivatelom automaticky nedalo.
vymenil som medium za CD-RW (HP),a zalohu mi napalil v pohode...pritom oba CD cka vedel precitat,aku maju kapacitu,700MB,a data mali nejak 490MB...
Inak,ten navod by sa oplatilo dat do databazy znalosti, pomoze aj ostatnym. Ja som kedysi pouzival iny navod, ale to este neexistovali graficke klikatka ktorymi sa ten stary navod stal takmer zbytocnym...
Nechapem. Uz len preto, ze ten co som pouzil ja bol pre vrstvu ide-scsi ktora zomrela. Zvysok bol v man cdrecord a man mkisofs.