Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.08.2009 | 17:58
Avatar jtbs   Používateľ
Dobry den

Pouzivam Mandrivu 2009 - Gnome na MSI NTB GX610PX a aj po zapojeni roproduktorov mi hraju aj reproduktory zabudovane v notebooku. Nepoznate sposob ako odstavit repraky v NTB po pripojeni externych?

S PulseAudio celkovo nie som spokojny, neexistuje nejaka vhodna nahrada?

Za odpoved vopred dakujem
    • Re: Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB 09.08.2009 | 20:12
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      skus kuknut v nadstaveni ako to mas nadstavene...
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB 10.08.2009 | 23:43
        Avatar jtbs   Používateľ
        no vela moznosti v "predvolby zvuku" nemam, tam som sa pohral hadam so vsetkym.
        Skusil som nastavovat aj v "ovladaci centrum" - "nastavit zvuk" a aj som skusil vypnut automaticke smerovanie na pulse audio a stale nevidim zmenu, tam v podstate nie su ziadne nastavenia, mozem si vybrat ovladac, ale ten mam spravny.
    • Re: Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB 09.08.2009 | 20:29
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      otvor si ovladanie hlasitosti a posuvac pri polozke Front daj na minimum :)
      • Re: Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB 09.08.2009 | 20:43
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        hh aka blbost :D... a inak to by mal linux sam zdetekovat ci nie?
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB 09.08.2009 | 21:01
          WlaSaTy   Návštevník
          Ano, pocitac by mal uhadnut myslienky a sam nastavit vsetko tak ako si jeho majitel predstavuje.
      • Re: Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB 10.08.2009 | 23:49
        Avatar jtbs   Používateľ
        v ovladaci hlasitosti som ziedny Front nenasiel, mam to CZ ale aj tak som vsetko poskusal a nic :(
    • Re: Nahrada za Pulse audio a odstavenie internych repro v NTB 10.08.2009 | 04:50
      elle   Návštevník
      ALSA