Vycistenie linuxu....

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.08.2009 | 14:02
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Cawte mam arch linux a chcem sa spytat ci niekto z vas nevie ako sa da arch a aj ine distribucie vycistit od nepotrebnych suborov, konfigurakov, zbytocnych balickov ktore sa nainstalovali pri instalacii kadeho programu a uz niesu potrebne... atd... nepotrebnych zavislosti... dakujem
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 14:10
      Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
      V Mandrive existuje konzolovy prikaz urpme --auto-orphans, ktory v databaze rpm balikov najde tie, ktore su nepotrebne a ponukne ich odstranenie. Ale ci je nieco take v Arch-u neviem.
    • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 14:17
      Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
      Tak som vygooglil (keyword: 'orphans arch linux') toto:
      http://obvcode.blogspot.com/2008/06/script-for-removing-orphans-in-arch.html
      .
      Je to skript, ktory riesi orphans v Arch-u. Ale snad sa ti ozve niekto, kto ho pouziva, ja bezim na Mandrive.
      • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 15:23
        Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
        v ubuntu je na to program computerjanitor, ktory ponukne na odstranenie balicky, ktore vraj uz nie su treba. ibaze tak to nie je. ponuka aj baliky, ktore su pouzivane. tak si vzdy daj dobry pozor co vymazes. mne uz par veci prestalo fungova a zo zaciatku som nevedel preco, ale potom som si vsimol, ze to je vzdy po pouziti computerjanitora.
        • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 15:33
          WlaSaTy   Návštevník
          V ubuntu poradi samotny apt-get ako na to.
        • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 15:58
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          hej lenze ja mam arch takze mi ubuntu moc nepomoze...
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 16:01
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        a ako to mam zrealizovat??? je tam daky prikaz ale neviem co s nim :P
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 16:56
          xenol   Návštevník
          pacman ´-Rcsn $(pacman -Qqdt)
          • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 17:01
            tomi   Návštevník
            oki to mam a existuje este nieco ?? dik..
            • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 17:32
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ja na zmensovanie pouzivam filelight (alebo slabsiu gtk nahradu baobab). vykresli na kolacovych grafoch vsetko, a tak ak hladas nieco na vyhodenie, tak Ti to moze helpnut :)

              ake mas prostredie v tom archu?
              • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 20:04
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                mam gnome... zmensit to ani netreba mam velky disk a aj velku ram... skor precistit... aj ja som nasiel ten script len po kliknuti na odkaz mi nesiel... a uz som aj zabudol kde to bolo...
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Vycistenie linuxu.... 11.08.2009 | 18:07
      Avatar pejta Archlinux  Používateľ
      pred časom som na arch fore našiel skript, len teraz ho akosi nájsť nemôžem, možno budeš mať viac šťastia pri hľadaní