hromadne citanie EXIF
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
indentify -format "%[EXIF:*]" nazov_suboru.typ
aby presiel cely adresar a pridal nazov suboru kde je splnena podmienkaexif:FocalLength=CISLO
do nejakeho vystupu?for subor in nazov*.jpg
aecho do wih it somethin
gTakze mozes ist do toho adresara a pre kazdy jeden subor v adresari (napriklad s maskou meno*.jpg) potrebujes vypisat EXIF tag. Ak v tom tagu bude pozadovana ohniskova vzdialenost, tak s nim mozes nieco urobit. Ja som tam dal vypis hlasky "zrob s tym nieco". Tolko k tvojej otazke k tym dvom veciam.
PS.: Do toho grepu budes musiet asi napchat aj nieco za cislo, inak to najde namiesto ohniskovej vzdialenosti 10 aj 101 az 109 alebo 1011 az 1099. Viac : man grep, sekcia regularne vyrazy. Inak, moze to zlyhat ak budes mat mrte suborov v adresari, vtedy je lepsie pouzit find alebo ls -1 | grep maska .
SUBORY=`ls cesta/zdrojovy/adresar`
for i in $SUBORY
do
identify -format "%[EXIF:*]" $i | grep exif:HladanaCharakteristika
if [ $? -eq 0 ]
then
echo $i >>Hladana_charakteristika
fi
done
daj si tamcca 7tisic suborov, ved si fotograf. A uvidis.