Viry
http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-special-rozhovor-se-softwarovym-virologem/sc-3-a-148892/default.aspx
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Tak som si to pozrel, bláboly, nič konkrétne, toto môže natočiť aj moja malá a ďaľšie bláboly o percentách, proste ..., keby sa dali písať víry pre Linux už by tu dávno boli, ti chrapúni z M$ by si to neodpustili.
- vacsinou sa robia virusy od ludi co pouzivaju linux
- neoplati sa zaoberat niecim co je malo rozsirene lebo pravdepodobnosti klesaju - to vie aj menej inteligentny clovek
Čo s tým majú spoločné linuxáci/Linux ? To je zavádzajúce tvrdenie a ničom, napríklad:
Štatisticky je dokázané, že 100% z tých ľudí, čo zomreli na rakovinu pili vodu.
BTW, je voda karcinogénna, prípadne, vyvoláva pitie vody rakovinu?
Ale napísal si to potom zle, pretože sa to dalo chápať tak, že tí, čo píšu vírusy, používajú na to GNU/Linux ako nástroj.
Vírus a malware sú IBA kód a takému kódu je všeobecne jedno, v akom prostredí vznikne, dôležité je, na čo je kód určený.
Zrejme si mal na mysli to, že útočník pri samotnom útoku niekedy použije *NIX- like systém, pretože tento je "sofistikovanejší" ako je Win (ale nie je to tiež pravidlo). Niekedy sa malware kód píše za účelom naučiť sa niečo o Windows.
A na koniec jeden fakt. Všimni si, ako rýchlo a promptne sa - využíjúc princíp Open Source - opraví taký vážnejší problém v Linuxe a koľko (aj rokov) to trvá proprietárnemu MS. To je ako červené súkno pre býka.
Inak pravda ako si to napisal, urcite je to dobre lakadlo pre tvorcov ked je chyba verejne znama niekolko mesiacov kym sa to opravi :P .. vid aktualny problem so SMB 2.0 na win :/ .. nato ze je to plateny system tak aspon fixovat by mohli nacas ..
a co sa tyka tych virusov, niekedy mam pocit ze tie viry tvoria priamo dielne antivirakov aby mali stale pracu a odber ich produktov :P .. ale to je len taka konspiracna teoria :)