Viry
http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-special-rozhovor-se-softwarovym-virologem/sc-3-a-148892/default.aspx
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Tak som si to pozrel, bláboly, nič konkrétne, toto môže natočiť aj moja malá a ďaľšie bláboly o percentách, proste ..., keby sa dali písať víry pre Linux už by tu dávno boli, ti chrapúni z M$ by si to neodpustili.
- vacsinou sa robia virusy od ludi co pouzivaju linux
- neoplati sa zaoberat niecim co je malo rozsirene lebo pravdepodobnosti klesaju - to vie aj menej inteligentny clovek
Čo s tým majú spoločné linuxáci/Linux ? To je zavádzajúce tvrdenie a ničom, napríklad:
Štatisticky je dokázané, že 100% z tých ľudí, čo zomreli na rakovinu pili vodu.
BTW, je voda karcinogénna, prípadne, vyvoláva pitie vody rakovinu?
Ale napísal si to potom zle, pretože sa to dalo chápať tak, že tí, čo píšu vírusy, používajú na to GNU/Linux ako nástroj.
Vírus a malware sú IBA kód a takému kódu je všeobecne jedno, v akom prostredí vznikne, dôležité je, na čo je kód určený.
Zrejme si mal na mysli to, že útočník pri samotnom útoku niekedy použije *NIX- like systém, pretože tento je "sofistikovanejší" ako je Win (ale nie je to tiež pravidlo). Niekedy sa malware kód píše za účelom naučiť sa niečo o Windows.
A na koniec jeden fakt. Všimni si, ako rýchlo a promptne sa - využíjúc princíp Open Source - opraví taký vážnejší problém v Linuxe a koľko (aj rokov) to trvá proprietárnemu MS. To je ako červené súkno pre býka.
Inak pravda ako si to napisal, urcite je to dobre lakadlo pre tvorcov ked je chyba verejne znama niekolko mesiacov kym sa to opravi :P .. vid aktualny problem so SMB 2.0 na win :/ .. nato ze je to plateny system tak aspon fixovat by mohli nacas ..
a co sa tyka tych virusov, niekedy mam pocit ze tie viry tvoria priamo dielne antivirakov aby mali stale pracu a odber ich produktov :P .. ale to je len taka konspiracna teoria :)