Nechce nabootovat live DVD Gentoo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2009 | 00:56
František Boborovský   Návštevník
caute chalani. neviete mi poradit v com moze byt problem? nechce mi nabootovat live dvd gentoo 10.0. zacne bootovat a potom to skonci v ciernej obrazovke. chcel by som vyskusat konecne aj gentoo len neviem ako na to?
    • Re: Nechce nabootovat live DVD Gentoo 07.10.2009 | 15:33
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Vies, toto je taky popis situacie ako keby som ti ja napisal, ze: dnes rano som isiel autom a zrazu mi zastavilo, nevies preco? ;-) Na to moze byt 1000 odpovedi ...
      Takze skus to popisat presnejsie ... nevidel si pocas bootovania nejaku chybovu hlasku? Ked to skonci v ciernej obrazovke, neblika ani kurzor?
      http://www.itkids.sk/
      • Re: Nechce nabootovat live DVD Gentoo 07.10.2009 | 17:06
        Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
        to nevieš, že keď ti zastane auto, tak stačí len vystúpiť a nastúpiť?

        inak, k autorovi: skúšal si, či máš dobre výpálené DVD z dobre stiahnutého ISO súboru?
        http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
        • Re: Nechce nabootovat live DVD Gentoo 07.10.2009 | 23:33
          František Boborovský   Návštevník
          dvd je dobre stiahnute aj vypalene. vsetky ine linuxi mi idu normalne, len arch, gentoo a sabayon ani bohovi spustit.
      • Re: Nechce nabootovat live DVD Gentoo 07.10.2009 | 23:36
        František Boborovský   Návštevník
        na pravej strane vypisuje vsetko OK. kurzor neblika a neda sa ani nic pisat, len na tvrdo vypnut tlacitkom
    • Re: Nechce nabootovat live DVD Gentoo 17.12.2009 | 17:53
      Andrej Manduch   Návštevník
      no pokial viem tak do live DVD a do takychto nevkladaju vyvojary gentoo moc prace... takze by som na tvojom mieste skusil gentoo minimal, a ak ani to nepojde tak si ho nainstaluj zo slaxu alebo podobnej live distribucie
      • Re: Nechce nabootovat live DVD Gentoo 18.12.2009 | 01:22
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Taktiez sa priklanam ku Gentoo minimal a graficku instalaciu gentoo ( z dvd / cd ) neodporucam ! ( Tak ako 99%! gentooistov ... )

        Ak chces vyskusat gentoo, skusaj ho instalovat z minimal disku, vtedy uvidis, ake čaro v sebe skryva gentoo..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people