chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :)

Sekcia: Komunita 09.10.2009 | 01:52
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Ako iste viete tak na dsl.sk sa sem tam objavi clanok o tom aky OS pozivaju navstevnici stranky. Nie ze by som chcel robit reklamu ale teraz kazdy POVINNE si ju otvorte az podporime Linux vo vysledkoch. Staci ze vam nacita stranku a ste tam, a ste zapocitany. Treba podporit nas Linux nech je vidiet ze rasie podiel aj Linuxu a nie tych ich akoze veci od Mrkvo$oftu :D
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 09.10.2009 | 02:00
      Jozef O   Návštevník
      POVINNE :) Co sa dsl.sk dotyka skoda reci. Linux podporis najlepsie tak, ze nahlasis bug, sam nieco naprogramujes alebo napises rozumny clanok. Manipulovat statistiku a hadat sa s detmi o lunexe mu nijak neprospeje.
      • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 09.10.2009 | 02:19
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        Neboj :D uz som sa vazne rozhodol ze sa idem zapojit ako pomoc v preklade GNOME prostredia. Takze hadam nejaky uzitok somna bude :)
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 09.10.2009 | 09:53
      r0x0r   Návštevník
      http://i924.photobucket.com/albums/ad87/Zhyd/DoubleFacepalmRickerPicard.jpg
      • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 09.10.2009 | 16:23
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        tak toto je dobreee =D
    • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 09.10.2009 | 16:17
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      Vobec to nieje o tom ze kolko ludi tam pride, ano o tom na kolko sa ta statistika da zmanipulovat, ale o to kolko ludi skutocne pouziva GNU/Linux.
      Lepsie bude ked sa bude o Linuxe hovorit /pisat/, nemyslim tie nafukane diskusia kto ma vacsieho klacka, ale pravdivo informovat. Treba byt k okoliu vnimavy a ludom co Windows nepotrebuju povedat aj o tejto aleternative,ktorou je Linux. Nadarmo bideme notorickeho hraca presviecat ze si ma dat Linux, ked mu tam nepojde najnovsia hra. Ale su typy ludi kt staci aj linux, a po podrobnejsom vysvetleni problematiky, vysvetlenim kladov a zaporov sa k tomuto kroku aj odhodlaju. Ked kazdy z nas pomoze aspon jednemu cloveku a ukaze mu to ze aj Linux je tu a ze je uz dostatne kvalitny na to aby mu bohate postacoval. Samozrejme dalsim moznym krokom je propagacia v mediach, takze ak chces mozes skusit napisat do redakcie DSL a mozno by nejaky tvoj clanok aj uverejnili. Samozrejme ho musis najprv napisat :). Potom bude mat tato snaha ucinok a isto sa nejaky ludia najdu a vyskusaju to. Dolezite je aby si sa nezachoval ako vol a nevychvaloval vsetko do nebies, pretoze si treba povedat ze co sa tyka najme nativnej podpory od vyrobcov je to este stale nic moc, a uzivatel nabudeny na novy system moze stroskotat na takychto veciach, a potom vznikaju komplexáci co nadavaju ake to je nekompatibilne a pod.
      Inak si myslim ze v posledom roku sa zacalo o Linuxe hovorit pomerne vela aj na takych typickych bastach windowsu ako je Zive, len po pravde tie percenta nejako velmi nepribudaju. Vsetko vsak ukaze az cas. Ja osobne sa tesim na nove Ubuntu, ktore vyjde uz coskoro a uz mam aj nejakeho adepta ktory by mal zaujem si to vyskusat. Takze co dodat, konajte osvetu a vysledky sa /dufam/ dostavia.

      S pozdravom JA.
      • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 11.10.2009 | 13:20
        Radovan   Návštevník
        Na dsl.sk odteraz chodim pravidelne, vzdy ked vypnem a zapnem pocitac - modem, mam novu IP adresu a tak to vyuzijeme. Nie kvoli tomu, aby sme manipulovali so statitikou, ale preto, ze o Linuxe u nas nikto nevie. A ked im vysvetlujem, ze je zadarmo a co vsetko je v nom tak mi neveria, ze je volne siritelny, Poznaju iba Win.
        Tak preto ! Aby tam bolo viac Linuxu a viac ludi sa zacne pytat: Co je to ten Linux.
        • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 11.10.2009 | 14:17
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          a co takto aj blogovat o tom? trebars aj na blog.sme.sk ? alebo clanky zaujimave pridat na vybrali.sme.sk ?
    • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 30.11.2009 | 16:16
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      • Re: chodievate na DSL.SK...nie? Tak povinne! :) 30.11.2009 | 21:30
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        žeby?
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux