ziadny zvuk z videi
Dakujem za kazdu radu.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Dakujem za odpoved.
Zvukove ovladace existuju v dvoch hlavnych balikoch. 4Front OSS a Alsa. V Linuxovych distribuciach sa standardne pouziva Alsa. Ak ju teda pravdepodobne nepouzivas, tak si ju teda pravdepodobne odinstaloval a nahradil niecim inym. Pravdepodobne si ju teda nahradil ovladacmi zvukoveho systemu OSS v jednej z dvoch pravdepodobnych inkarnacii. Pravdepodobne sa jednalo o inkarnaciu z pred vela rokov ked 4Front vydalo jednu verziu svojich ovladacov pod GPL alebo sa este mohlo jednat o ovladace ktore poskytuje na svojej stranke?
Pred par tyzdnami som videl nejednu otazku kde sa niekto pytal do kolecka na podobnu vec. Jedine co sa dalo vycitat z reakcii zadavatela otazky bolo, ze si nainstaloval nejaku verziu OSS od 4Front Technologies ale mal pri tom nejake chyby. Uz nevedel ake ale nieco mu nefungovalo. A nevedel povedat ako to mal nastavene nakolko systemovym spravam nevenoval pozornost. Niesi to ty?
Keby si namiesto odpovede "Pravdepodobne nemam." pouzil "Neviem. Ako to zistim?", tak by sa s tym nieco dalo urobit.
PS.: S tym digitalnym vystupom nemas pravdu. Ak by bolo po tvojom, tak by ti zvuk z postarsieho (stereo) DVDcka prehraval len na dvoch reprakoch. A to neguje vyznam zostavy ktora ma viac ako 3 repraky.
Tak co sa s tym da robit, lebo je dost neprijemne, pozerat videa bez zvuku.
Nie, na ziadnych inych linuxovych forach som nepisal.
PS.: Zvuk z digitalneho na analogovy ma na starosti zosilnovac (resp. D/A prevodnik) a ten urcuje vystup do reprakov. Stereo DVD moze kludne hrat v 7.1 zostave, ale vsetky zvuky po stranach budu rovnake.
Inak skusal som pustit hudbu v mp3 vo VLC aj Kaffeine a zvuk nejde.