ziadny zvuk z videi
Dakujem za kazdu radu.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Dakujem za odpoved.
Zvukove ovladace existuju v dvoch hlavnych balikoch. 4Front OSS a Alsa. V Linuxovych distribuciach sa standardne pouziva Alsa. Ak ju teda pravdepodobne nepouzivas, tak si ju teda pravdepodobne odinstaloval a nahradil niecim inym. Pravdepodobne si ju teda nahradil ovladacmi zvukoveho systemu OSS v jednej z dvoch pravdepodobnych inkarnacii. Pravdepodobne sa jednalo o inkarnaciu z pred vela rokov ked 4Front vydalo jednu verziu svojich ovladacov pod GPL alebo sa este mohlo jednat o ovladace ktore poskytuje na svojej stranke?
Pred par tyzdnami som videl nejednu otazku kde sa niekto pytal do kolecka na podobnu vec. Jedine co sa dalo vycitat z reakcii zadavatela otazky bolo, ze si nainstaloval nejaku verziu OSS od 4Front Technologies ale mal pri tom nejake chyby. Uz nevedel ake ale nieco mu nefungovalo. A nevedel povedat ako to mal nastavene nakolko systemovym spravam nevenoval pozornost. Niesi to ty?
Keby si namiesto odpovede "Pravdepodobne nemam." pouzil "Neviem. Ako to zistim?", tak by sa s tym nieco dalo urobit.
PS.: S tym digitalnym vystupom nemas pravdu. Ak by bolo po tvojom, tak by ti zvuk z postarsieho (stereo) DVDcka prehraval len na dvoch reprakoch. A to neguje vyznam zostavy ktora ma viac ako 3 repraky.
Tak co sa s tym da robit, lebo je dost neprijemne, pozerat videa bez zvuku.
Nie, na ziadnych inych linuxovych forach som nepisal.
PS.: Zvuk z digitalneho na analogovy ma na starosti zosilnovac (resp. D/A prevodnik) a ten urcuje vystup do reprakov. Stereo DVD moze kludne hrat v 7.1 zostave, ale vsetky zvuky po stranach budu rovnake.
Inak skusal som pustit hudbu v mp3 vo VLC aj Kaffeine a zvuk nejde.