Icons
Diky .
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Okrem toho, ak budeš preinštalovávať systém, tak sa Ti premažú tým, čo je na inštalačnom DVDčku a budeš ich musieť znova nahadzovať, tak si ich nechaj aj niekde v /home, ako rezervu.
- okrem formatu .png, sa pouziva format .svg - ikony - pokial su cisto vektorove - su skalovatelne bez straty kvality, resp. nez nutnosti mat subor pre kazdu velkost ikon
V ubuntu si pamätam ze som to robil nejako tak ze som dal prikaz ktory mi otvoril spravcu kde som bol ako root ale nepamätam si aky to bol prikaz.
Tak ta este poprosim o ten prikaz pre Mandrivu dakuejm
Ja si takto inštalujem aj písma - ako root ich nakopírujem napríklad do podpriečinku v /usr/share/fonts .
Neviem ci to ma stym nieco spolocne ale radsej som to spomenul .
Skús sa ako root prihlásiť do Dolphina, napríklad cez príkazový riadok - vybrať možnosť Prihlásiť sa ako iný užívateľ - root.
- ale to je iba graficka nadstavba nad programami su a sudo.
- na prihlasenie do root uctu ti staci spustit terminal, napisat
su
, po vyzve napisat heslo a ked sa ti terminalovy prompt zmeni z $ na # tak si tam ...- ked mas terminal roota, tak napisanim mena aplikacie ju spustas ako root. ak napriklad napises
nautilus
(co je default prehliadac suborov pre Gnome), otvori sa ti okno s nautilom v ktorom mozes robit operacie s pravami roota. poviem ti vsak rovno, ze pri tvojich skusenostiach je toto najrychlejsia cesta k destrukcii systemu (ale v zaciatkoch som ju tiez absolvoval, ako mnohi ini ... skratka, ludia sme hlupi a nedame si povedat od inych...). nechapem preco sti ikony nerozbalis do svojho domovskeho adresara s ikonami. (je to skryty adresar ktory sa ti bezne nezobrazi v nautile, pokial si zobrazenie skrytych veci nezapnes - skratka Ctrl+H v okne nautile). Ten adresar sa vola .icons, ak nahodou taky nemas, tak si ho vytvor (aj s tou bodkou na zaciatku - ta bodka pridava atribut "skryty"). no a potom do toho adresara supni adresar ikon. napr. ak sa tema vola "BRIT ICONS" a ty mas ucet "TheMandriva" tak by cesta k dolezitemu suboru s nazvom index.theme mala byt nasledovna: "/home/TheMandriva/.icons/BRIT ICONS/index.theme".Chcem ti velmi podakovat za takyto obsirny navod, velmi si mi stym pomohol hned som to vyskusal a podarilo sa .
Dal som tie subory s ikonami do domovskeho adresara a vsetko funguje ako ma :))
Este raz dakujem velmi pekne z teba by si mali brat viacery priklad lebo takto si predstavujem riesenie problemu, ked sa zaciatocnik pyta :))