problemy s ubuntu 9.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.11.2009 | 16:01
kamo   Návštevník
HW , SW: ubuntu 9.10/9.04 x86 , hp nx6325 ea352ey - 80 gb ( dualboot - 40 gb - ntfs(windows) , 40 gb - ubuntu - ext3

Zdravim, mam par skusenosti s novym vydanim 9.10 karmic koala.
1. Napadla ma myslienka ze si upgradnem moju 9.04 na 9.10, vsetko nainstalovalo vcelku bez problemov, aj ked dlhsi cas, no po restarte pekne nastartoval cely system, ale mal som pocit ze oproti 9.04 je system taky nestabilny, dost sekal , a mal dost neskore reakcie. Hlavne ma zarazila chyba pri instalovani balikov stale hadzalo problem s nejakym M$ kodovanim - nepamätam si to uz presne nieco TFF WINDOWS , alebo nieco podobne. Stale ked som nieco instaloval alebo odinstaloval tak stale sa to pokusalo riesit tie problemy s TFF ....
2. Cely system som si preinstaloval na novo so sformatovanymi particiami na ext4, sice sa uz vyriesil problem s TFF, opät mi pripadal system nestabilny, mrznuci a o dost pomalsi ako 9.04 (prebehla aj kontrola instalacneho disku, aj stahnutie aktualizacii - vsetko bolo v poriadku). Pomyslel som si ze casom sa to rozbehne, stiahnu sa aktualizacie a system sa trochu ustali, restartol som pc. Zapol som si Windows XP, kvoli jednej zalezitosti, v grube som si pekne vybral kolonku XP :) .. no ked som XP vypol a chcel som si zapnut opät ubuntu tak pri zapinani mi vypisalo GRUB LOADING ... , lenze po 10 minut cakania, a opätovneho skusania som nemohol zapnut ziadny OS, tak som skusil opät preinstalovat 9.10. Vsetko uz islo v pohode aj ked spomalene, ale problem s grub2 pretrval. 9.10 som si nahradil opät 9.04 a teraz bezim na nej.

S 9.04 mi ide uplne vsetko bez problemov, no chcem sa spytat ze ci sa vam stalo nieco podobneho pri 9.10, prip. ci vam tiez isiel cely system spomalene atd...

Vseobecne mam ja koaly rad, ale ony mna asi nemusia :)

diky za rady, odpovede ... kamo
    • Re: problemy s ubuntu 9.10 01.11.2009 | 16:03
      kamo   Návštevník
      Este som zabudol, RAM - ddr2 - 2.5 gb , grafika 128 mb ,
      • Re: problemy s ubuntu 9.10 01.11.2009 | 19:12
        Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
        No mne sa obcas stane ze mi 9.10 spomali ale po restarte ide opet OK ale nejake velke zmeny nevidim skor sa mi zda rychlejsia
      • Re: problemy s ubuntu 9.10 01.11.2009 | 19:18
        klasik   Návštevník
        No ja mám tiež zopár problémov s ubuntu 9.10: http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/282870
        Takže to vyzerá tak že ubuntu 9.10 ešte nieje hotové. Mám taký pocit ako by to bola ešte BETA verzia. No čo už. Hádam čo najskôr vydajú opravné aktualizácie
        • Re: problemy s ubuntu 9.10 01.11.2009 | 20:53
          kamo   Návštevník
          A ma niekto ten problem s Grubom ? ze ked bootne iny system (napr. M$, alebo nieco ine), tak mu uz nechce nabehnut Grub ?
          • Re: problemy s ubuntu 9.10 01.11.2009 | 22:42
            klasik   Návštevník
            to som mal ale aktualizacia to opravila
          • Re: problemy s ubuntu 9.10 01.11.2009 | 22:42
            klasik   Návštevník
            to som mal ale aktualizacia to opravila
            • Re: problemy s ubuntu 9.10 01.11.2009 | 23:04
              kamo   Návštevník
              Asi tomu teraz dam zbohom, a bud trochu pockam na cas, kym vyjde viac aktualizacii, alebo potom az na 10.4 .. uvidime :) .. zatial je 9.04 bezproblemova :)
              • Re: problemy s ubuntu 9.10 09.11.2009 | 19:15
                jozins   Návštevník
                Mam podobne skusenosti, som veľmi sklamany s aktualizáciou z 9.04 na 9.10. Doterajšie aktualizácie mi vyriešili nejaké problémy, nedostatky so systémom a upgradom na 9.10 sa to vsetko pokaslalo :(
                Dlhe bootovanie, prva polovica bootovania je len s nejakou zaseknutou ikonou, potom to ide. Login Screen samozrejme zase nahodilo vlastny, no doteraz som nenasiel ako by som si ho zmenil na môj užívateľsky.
                Problémy s multimédiami sa mi zase obnovili - nejde skype hovor, avi, 3gp ... Niektoré problémy som mal aj predtým, no upgrade na 9.04 to vyriešil.
                Ikony na gaim,gmail notifier nepriehľadné, zmizli ikony z ponuky systém.
                Wifi som ešte netestoval.. Skrátka žiadny prínos, veľa nových nedostatkov
                Snáď je toto len nejaká beta pred 10.04.
                Už aby bol apríl a pôjde sem pekne čistá inštalácia..
                • Re: problemy s ubuntu 9.10 09.11.2009 | 19:48
                  Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                  Ja len spomeniem, ze niet nad cistu instalaciu ... raz som upgradoval z 8.10 na 9.04 a prinieslo to viac problemov ako osohu. Nedavno som urobil cistu instalaciu 9.10 (na ten isty HW) a ako by mi nieco ten notebook osvietilo, vsetko neskutocne rychle a spolahlive.
                  http://www.itkids.sk/
                • Re: problemy s ubuntu 9.10 09.11.2009 | 20:27
                  Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                  Nedalo mi a nasiel som taky "hack" ako si zmenit ten login screen.
                  Pozri si tuto stranku.
                  http://www.itkids.sk/
        • Re: problemy s ubuntu 9.10 09.11.2009 | 11:30
          Miro   Návštevník
          Zdravím,
          mne po upgrade úplne odišiel zvuk - lshw zvukové zariadenie nájde a vypíše (AC'97), ale v Gnome je neznáme (v Sound Preference - Hardware nie je uvedené žiadne zariadenie). A zvuk samozrejme nefunguje. Neviete mi niekto poradiť? Aj by som sa vrátil k 9.04, ale to by som musel znova nainštalovať starú verziu a všetky aplikácie doinštalovávať znova a na to nemám čas. Zažil som to niekoľko krát s Windowsami :-( a dúfal som, že s Linuxom mi to nehrozí.

          Ďakujem
      • Re: problemy s ubuntu 9.10 09.11.2009 | 12:37
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Mne na HP 6910p ide 9.10 ako blesk, ovela rychlejsie ako 9.04. U teba som si vsimol, ze mas ATI graficku kartu a ked uz vidim ATI, tak citim problemy. Nainstaloval si driver pre tuto graficku kartu bez problemov?
        V kazdom pripade sa vseobecne tvrdi, ze jesenne vydania Ubuntu su ovela horsie ako tie jarne. Je to ze vraj sposobene tym, ze vyvojari maju v lete dovolenky a potom je vsetko viac odflaknute.
        http://www.itkids.sk/