uz je to opravene??

Sekcia: Hardware a Drivery 02.11.2009 | 23:25
Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
s Ubuntu 9.04 som mal problem s grafikou :
toto je ta chyba grafiky
neviem ci mi nove Ubuntu 9.10 vyriesi problem s grafikou, mate s tym niekto skusenosti ?? dakujem
    • Re: uz je to opravene?? 02.11.2009 | 23:42
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Našťastie nemám Intel :-D
      Ale v 9.10 (ževraj) by už mali byť novšie lepšie ovládače.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: uz je to opravene?? 02.11.2009 | 23:46
        Avatar ss552 LinuxMint 8 "Helena"  Používateľ
        ja som mal na 9.04 problem s Intel gr., ze mi ani video neprehravalo... prechod na 9.10 mi vsetko vyriesil, takze zrejme nieco urcite v tomto smere riesili... ale je to len moj laicky pohlad, kedze len s Linuxom zacinam, ale u mna to vyriesilo problemy s Intel grafikou uplne...
    • Re: uz je to opravene?? 03.11.2009 | 01:18
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      skusal som 9.10 a na intel gma 945 to v open arene dalo asi o 5 fps viac ako na 8.04 (15fps, 9.10 20fps), vsetko ostatne fungovalo normalne, glxgears davalo asi 300 fps
      • Re: uz je to opravene?? 03.11.2009 | 10:53
        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
        a je lepsie aktualizovat, alebo instalovat nanovo ??
        • Re: uz je to opravene?? 03.11.2009 | 12:19
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Ak tam nemáš už file systém EXT4, ale máš tam EXT3 tak radšej novú čistú inštalciu.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: uz je to opravene?? 03.11.2009 | 12:21
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          som toho nazoru, ze vo velkej vacsine pripadov je nova instalacia ovela lepsia. menej nepotrebnych suborov, vyssia rychlost, lepsie fungujuce vsetky novinky...
          • Re: uz je to opravene?? 03.11.2009 | 13:46
            Peter2   Návštevník
            To je pravda, ale na druhu stranu kto to ma zase kazdeho pol roka preinstalovavat ked ma vysperkovany system? Preinstalovat system je najmenej ale tie programy tam zase nahadzovat, do toho sa mi casto nechce. Zaujmave by bolo keby Cannonical urobil repozitar na rolling uppdates ako ho ma Debian, pre pokrocilejsich uzivatelov.
            • Re: uz je to opravene?? 03.11.2009 | 13:48
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              s instalaciou programov je problem? tak si mozes urobit metabalik alebo nejaky skript. alebo sem skus napisat zoznam programov ake pouzivas
            • Re: uz je to opravene?? 03.11.2009 | 17:11
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj, toto je trochu špecifickejšie a týka sa rozdielu medzi ext3 a ext4 súborových systémov. Pre najnovšie Ubuntu je default Ext4 a je lepší v rýchlosti oproti ext3. Ja som to myslel v tomto duchu to preinštalovanie (čistú inštaláciu).
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."