operapluginwraper - ako natrvalo zabit proces

Sekcia: Konfigurácia 05.11.2009 | 17:29
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravim. V poslednom čase na ma Opere 10.01 x64 štve proces operapluginwraper. Som na internete a zničoho nič akoby ten proces stuhol a drži z času procesora takmer 100% a seka cela Opera. To vždy hodim sa do terminalu a natvrdo zabijem ten proces a potom vyťaženie CPU spadne dolu a rozbehne sa Opera. Ked zabijem ten proces tak sa nehybu tie trapne reklamy a tie blikajúce blbosti čo. Je to vlastne aj vyhoda. Lenže po chvili sa ten proces znova spusti a chvilu ide dobre Opera ale niekedy zas zatuhne.

Chcem sa teda opýtať či je možné nejako natrvalo zabiť alebo vypnuť ten proces. Lebo chýbať mi veru nebude.
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: operapluginwraper - ako natrvalo zabit proces 06.11.2009 | 00:46
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      no mozno ti pomoze vymazat spomenuty program.
      spusti operu. chod na stranku kde sa nachadza nejaky ten trapny flash s reklamou.
      pomocou htop /ak ho nemas nainstalujes ho z repozitara - sudo apt-get install htop/ si zisti ako sa dany program vola a kde sa dany program nachadza. standardne by to malo byt v /usr/lib/opera/ potom ho pre istotu zalohuj a povodny subor vymaz. /budes potrebovat prava root-a/

      Postup cislo dva je nasledovny. /je to iba teoreticky postup - moze vyjst a aj nemusi. mne to ale funguje./ tento postup je bezpecnejsi ako predosly.
      cize spusti operu
      zadaj adresu opera:config
      chod do oddelenia extensions
      odskrtni plugins.
      uloz zmeny
      restartuj operu
      a skus ci funguje flash
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: operapluginwraper - ako natrvalo zabit proces 06.11.2009 | 05:05
      Avatar lelol   Používateľ
      F12 v Opere, zakázať zásuvné moduly,
      v konzole killnuť operapluginwraper.
      Funguje do opätovného povolenia pluginov, teda aj ked ich cez F12 zakážeš, ostávajú bežať.
    • Re: operapluginwraper - ako natrvalo zabit proces 06.11.2009 | 08:00
      filodendron   Návštevník
      Nemôže to byť Javou? Stávalo sa mi niečo podobné až dovtedy, kým som nenahradil nainštalované open java balíky tými od sun-u.
    • Re: operapluginwraper - ako natrvalo zabit proces 06.11.2009 | 10:21
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      To by som určite hodil sem.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org