Podľa informácií zverejnených na serveri phoronix.com Lennart Poettering, medzi inými autor systemd a PulseAudio končí v spoločnosti Red Hat. Ďalej by mal pracovať na systemd v inej spoločnosti.
Zdroj: phoronix.com
Po 6 mesiacoch vývoja bola vydaná verzia 2.0 komunitnej distribúcie vimu SpaceVim. Medzi novinkami nájdeme podporu gitter / IRC v chat vrstve, autosave plugin alebo scrollbary vo vim8.
Zdroj: spacevim.org
Spoločnosť system76 predstavila notebook Lemur Pro s open source firmvérom coreboot, CPU intel 12 generácie a max 40 GB RAM.
Zdroj: system76.com
Linuxové telefóny PinePhone a ich príslušenstvo je možné od teraz kúpiť priamo v európskom obchode s 2-ročnu zárukou a 14-dňoovu lehotou na vrátenie tovaru.
Zdroj: pine64eu.com
Kampaň na podporu hracej konzoly GPD WIN Max 2 začína na indiegogo 7.7.2022. Zariadenie má 10.1" LCD, procesor AMD R7-6800U alebo Intel Core i7-1260P a 67Wh batériu.
Zdroj: gpd.hk
Proteus tím vydal verziu 5.0 distribúcie Porteus založenej na Slackware 15.0. Na výber je 8 desktopových prostredí od ľahších ako Xfce, LXQt až po GNOME / KDE.
Zdroj: forum.porteus.org
Balík pre prácu s RAW fotografiami bol vydaný vo verzii 4.0 s prepracovaným užívateľským rozhraním. Z ďalších noviniek tu nájdeme napríklad vylepšenie výkonu OpenCL, vylepšené moduly pre expozíciu a kalibráciu farieb, alebo prepracované mapovanie farieb Filmic v6.
Zdroj: darktable.org
Unity 7.6 je prvá veľká aktualizácia prostredia Unity po 6 rokoch. Prostredie prináša rôzne vizuálne zmeny, opravy, ale aj zníženie spotreby RAM na približne 700-800 MB.
Zdroj: unity.ubuntuunity.org
Pol roka od poslednej verzie bola vydaná verzia 1.21 display server protokolu Wayland. Okrem menších zmien je hlavnou a najviac viditeľnou novinkou podpora scrollovania s vysokým rozlíšením (obsah sa posúva plynulo namiesto skokového posunu ako doteraz).
Zdroj: lists.freedesktop.org
Organizácia Software Freedom Conservancy (SFC) vydala odporúčanie pre vývojárov free software, aby opustili platformu GitHub a presunuli svoje repozitáre na iný hosting. SFC upozornila na niekoľko problémov, menovite hlavne Copilot, ktorý bol trénovaný na otvorenom softvéri.
Zdroj: sfconservancy.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ja si myslím, že najpovolanejšie mu na toto odpovie samotný tvorca Greenie, Stanislav Hoferek.
A za mňa sa pýtam otázku, ktorú mi často kladú niektorí užívatelia-nováčikovia v Greenie, kde sa dá nájsť jednoduchý textový súbor, uvádzajúci prehľadne a pre nováčika zrozumiteľne aj zoznam všetkých Ubuntu balíčkov, použitých v danej verzii distribúcie Greenie???
pripadne zmeny vo verziach
Nie, "niečo ako toto" nestačí, keď si kliknem na ten link tak nemôžem nájsť ten zoznam a hlavne o ten ide začiatočníkom, čiže ešte raz sa spýtam Stana Hofereka:
Existuje niekde prehľadný zoznam všetkých Ubuntu balíčkov, - predpokladám, že žiadne iné sa v Greenie nepoužívajú - ktorý by si mohol prehliadnuť začiatočník-užívateľ?
Spolu so začiatočníkmi sa teším sa na jeho skorú odpoveď.
Príjemný večer želá dodedo.
si nepochopil, ze dodoedo ma potrebu varovat zaciatocnikov?
To že neviete nájsť súbor .txt ,ktorý obsahuje zoznam balíčkov Greenie je len na Vás.
Sačí si nájsť zoznam balíčkov ktoré obsahuje nové UBUNTU a je t o to isté. Veď všetci vedia že je to len ubuntu na spôsob liptovský mikuláš. Tak prosím zastavte tento FLAME na úrovni človeka vzdelaného a nepokračujte v takýchto flameoch, nakoľko týchto je už na tomto webe až príliš mnoho.
Naozaj Ďakujem.
P.S.:
S tým flame máš pochopiteľne pravdu.
Nechcem žiadny flame, už som s toho unavený ...tak už sa nebudem zapájať do ničoho čo súvisí s Greenie.
:-(