Bios password HELP :(

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.01.2010 | 16:55
Avatar Benni Ubuntu9.10+Win - NTB AsusF5gl  Používateľ
Prosím Vás, v biose mám heslo ktoré mi nechce zobrať, žiadne servisné heslá nefungujú, po vybratí baterky sa všetko resetlo až na to heslo a samozrejme že resetlo aj čas a dátum (čo zasa nevie pochopiť windows :-) ), update biosu nič-heslo zostalo.
Všetky návody na Googli zlyhali. Picnem sa! :) Viete niekto poradiť?
Asus f5gl.
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď
Jabber: martin.benko@jabber.com - icq: 422703828
    • Re: Bios password HELP :( 09.01.2010 | 17:08
      Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
      notas to uklada do eeprom-ky, ktoru ty nevies normalnym sposobom resetnut.... (mam totiz podobny problem, akurat u mna to je riesitelne cez master password ktore vedia vygenerovat zo serioveho cisla notasu)... spytaj sa asus servisu (ja mam dell) ci nema nieco take...
      So let it be written, so let it be done....
      • Re: Bios password HELP :( 09.01.2010 | 22:08
        Avatar Benni Ubuntu9.10+Win - NTB AsusF5gl  Používateľ
        No okrem iného som sa dozvedel že z Asus Help centra chodia nejaké zvláštne odpovede typu-"Neviem sa dostať do biosu kôli heslu" a oni odpísali že "choď do biosu a vymaž heslá" :D
        Jabber: martin.benko@jabber.com - icq: 422703828
    • Re: Bios password HELP :( 09.01.2010 | 18:08
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      Asi to nepomoze, pretoze baterka spravi to iste, ale ja na svojej doske (desktop) mam a isto to ma kazda desktopova doska (v ntb neviem) resetovacie piny, ktore ked sa prepoja vyresetuje sa vsetko. Otazne je ze ci aj ta spominana EEPROM.
    • Re: Bios password HELP :( 10.01.2010 | 00:20
      elle   Návštevník
      Ak neresetlo vybratie baterky, skús resetnúť eepromku, pozri na googli spôsob ako na to cez premostenie, teda prehodiť pri eepromke mostíky, zapnúť pc, vypnúť a dať ich späť.
      • Re: Bios password HELP :( 10.01.2010 | 16:27
        Avatar Benni Ubuntu9.10+Win - NTB AsusF5gl  Používateľ
        No ďakujem za ochotu, ale nič som nevyriešil, ani cez nejaké bootovateľné programy, všetky pokusy zlyhali, ujo Google ništ. Podarilo sa mi aspoň cez Ubuntu nejako synchronizovať čas a dátum.
        No vyzerá to tak že, do biosu sa už nedostanem :-(
        Jabber: martin.benko@jabber.com - icq: 422703828
        • Re: Bios password HELP :( 10.01.2010 | 18:51
          Absolutne nespokojny   Návštevník
          Zohnať taky isty NB a urobiť copy BIOSu, a máš po paráde :)
          • Re: Bios password HELP :( 10.01.2010 | 22:10
            jano   Návštevník
            Choď do predajne, alebo to urob sám - "upgrade" bios na ten istý, ktorý tam je - ale nie z nabehnutého OS !

            funguje to, skúsil som,
            • Re: Bios password HELP :( 11.01.2010 | 17:13
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              to je odobry napad len ci si to nevypyta heslo na zapis , snad nie
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Bios password HELP :( 11.01.2010 | 22:15
      Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
      Ja som mal napodobny problem na notase. Riesenie je jednoduche. Ako iste vies tak na normalnych maticnych doskach je reset jumper a ten resetuje cele nastavenie biosu do default vcetne hesla. V notebooku pravdepodobne tento jumper nenajdes, ale budu tam take dva vodive policka ktore treba niecim skratnut. Tieto dva vodive policka sa nachadzaju niekde blisko baterky, ktora napaja bios. Ja som vypol notas,napajanie, baterku, sundal kryt, kde su ramky kde mam aj baterku a nasledne som zbadal tie dva vodive policka, skratoval som ich dve sekundy kablikom a vec bola vyriesena.
    • RE: Bios password HELP :( 11.10.2015 | 21:32
      Avatar Peter   Návštevník
      • Príspevok bol vymazaný.