Samba - divna chyba???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.08.2005 | 23:28
jano   Návštevník
Nazdar hral som sa so sambou a skusal som zdielanie na hesla. vsetko slo v poho ale minule mi to heslo uz nejak nebralo. skusil som ho zmenit ale napisalo mi toto: [root@server root]# smbpasswd nobody New SMB password: Retype new SMB password: Unable to open/create TDB passwd pdb_getsampwnam: Unable to open TDB passwd (/etc/samba/passdb.tdb)! Co je to za chyba? Neviete poradit aby mi to slo znova na heslo? Poslem aj konfiguram ak treba.
    • Re: Samba - divna chyba??? 19.08.2005 | 00:03
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nobody? nie je to nahodou systemovy ucet bez hesla?
      • Re: Re: Samba - divna chyba??? 19.08.2005 | 00:15
        jano   Návštevník
        Ano povodne je bez hesla ale ja som mu priradil heslo z bezpecnostnych dovodov. Co je s tym teda?
        • Re: Re: Re: Samba - divna chyba??? 19.08.2005 | 00:21
          m0d0r   Návštevník
          :) hmmm z bezpecnostnych dovodov sa vytvaraju :) nove konta :) a nie sa prerabaju existujuce ktore sa vacsinou pouzivaju na ine ucely :)
          • Re: Re: Re: Re: Samba - divna chyba??? 19.08.2005 | 00:32
            jano   Návštevník
            ja proste chcem aby ked sa niekto prihlasi aby nemusel vediet prihlasovacie meno ale ze staci mu vediet len heslo
            • Re: Re: Re: Re: Re: Samba - divna chyba??? 19.08.2005 | 00:37
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ucet nobody neznamena, ze pod takym uzivatelskym menom sa clovek prihlasi, ale znamena ze pod tymto uctom a s privilegiami tohoto uctu samba bezi. k tomu prihlasovaciemu menu: napada ma momentalne len upravit zdrojaky ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba - divna chyba??? 19.08.2005 | 12:11
                jano   Návštevník
                Ja chcem len vediet preco mi vypisuje prave tuto chybu - co to znamena ked predytm mi to tak slo a teraz nie. Inak bral som to odtialto a chcem to presne ako je to tu: http://linuxdesktop.kn.vutbr.cz/a/janber/samba/samba.html (zacina to vetou: Dále si ukážeme jak nasdílet adresář tak, aby byl přístupný všem, bez nutnosti zadávání usera a hesla.)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba - divna chyba??? 19.08.2005 | 21:10
                  jano   Návštevník
                  Inak kaslat na chybu ale neviete mi povedat preco sa mi nejde pripojit ked dam hociaky login (nobody) a spravne heslo, tak mi nejde sa dostat do priecinku. Akokeby bolo zle heslo. Proste ma to cez to nepusti, cez ten prihlasovaci formular vo win.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba - divna chyb 19.08.2005 | 23:10
                    jano   Návštevník
                    viem pochopit ze neviete co s tou chybou ale ani takuto jednoduchu autorizaciu mi nemozete pomoct vyriesit????????
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba - divna chyb 19.08.2005 | 23:20
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    vytvoril si samba uzivatelov? /etc/samba/smbpasswd existuje?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba - divna 19.08.2005 | 23:28
                      jano   Návštevník
                      smbpasswd -a nobody -> vytvoril som heslo pre nobody aby sa mohol prihlasit taky kto pozna heslo, meno nemusi /etc/smbpasswd existuje - ibaze je prazdny, i ked neviem ako je to mozne ked som zadaval heslo na nobody dalej je tam este /etc/passdb.tdb - co je toto za subor, je tiez nejaky dolezity?