Fungovanie LinuxOS

Sekcia: Ostatné 13.01.2010 | 16:21
Michal   Návštevník
Na začiatok by som chcel povedať, že som rád, že na slovensku existuje portál zameraný na Linux a open source. Som rád, že existuje, ale hanbím sa za to, čo sa na ňom nachádza. Posledný ako tak hodnotný článok je ešte z októbra(ten o DigiKam). Inak tu aktívne funguje už len fórum. Honosne nazvaná časť Správy obsahuje článočky, ktoré majú veľmi ďaleko od správ. V menu máte obrovskú položku hľadáme autorov, ale žiadnu informáciu o tom, ako by aj normálny človek mohol pridať článok (trebarz aj zadarmo, len nech tu čosi je). Rovnako tam máte napísané, že by článok mal vyhovovať vašim požiadavkám na HTML formátovanie, tie požiadavky však už nespomínate. Nechápem ako je možné že v Česku takéto portály existujú aspoň tri, pričom takmer každý deň sa na nich vyskytne nový článok - keď nie deň tak aspoň týždeň. Preto by ma zaujímalo, či naozaj nemáte autorov, alebo ste takí fajnoví, že ich články len neuverejňujete. Na www.linux.sk ste v linkách uvedení ako prví, tak by tento web mal podľa toho aj vyzerať. Keď si však momentálne otvorím LinuxOS.sk, tak sa cítim skôr trápne a uvažujem, či na Slovensku naozaj nie je nikto schopný písať o linuxe, open source a pod., alebo len vedenie tohto portálu je príliš zaneprázdnené riešením konfliktov medzi jeho jednotlivými používateľmi.
Tento článok nie je flame ani nič podobné, proste ma zaujíma, ako to na tomto portáli funguje.
    • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:32
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      uvažujem, či na Slovensku naozaj nie je nikto schopný písať o linuxe, open source a pod.
      Samozrejme ze je, ved clanky nadalej vychadzaju, akurat nie tu. Treba sa len poobzerat.
      Na obranu portalu vsak musim povedat, ze ked niekto poziada o radu, tak su tu jedinci, ktory ochotne pomozu ...
      Slackware
      • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:39
        Michal   Návštevník
        Prave o tom hovorim, ze clanky vychadzaju vsade len nie tu!!!!
        • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:41
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          tak napis nieco...
          • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 21:21
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            na tomto mieste bol prispevok, ktory nekorespondoval s pravidlami fora na LinuxOS.sk ...
            • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 22:08
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Spravne.
              sudo apt-get remove windows
            • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 12:34
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              aj ja si myslim, ze presne takto maju vizerat zasahy moderatorov ...
              Vymazanie + vysvetlenie preco ...
              Slackware
    • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:33
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Tento článok o pripravovaných zmenách si asi nečítal, že?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:38
        Michal   Návštevník
        Cital som ho
    • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:42
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      za tymi portalmi v cechach ale stoja realne firmy, ktore tie portaly dotuju. preto tam nie je nudza o clanky. na slovensku to robia dobrovolnici, a ti urcite nebudu platit zo svojho nejake honorare kazdy den.
      • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:44
        Michal   Návštevník
        Za tymto tiez stoji realna firma. A pytal som sa ako moze aj bezny clovek pridat clanok.
        • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 16:46
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Napíšeš niektorému z adminov (myslím, že teraz to má pod palcom eMDi). Alebo mu rovno pošleš článok.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 17:33
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ktora firma za tymto portalom realne stoji? mozes mi povedat? dakujem.
          • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 18:20
            Michal   Návštevník
            http://www.linuxsro.sk/ - podobnost cisto nahodna?
            • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 19:43
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              kedze sa momentalne meni celkova struktura LinuxOS.sk ako takeho, hlavne co sa ludi tyka, ktori to chcu vratit tu do starych kolaji a urovne, da sa povedat, ze to nema pod sebou ziadna firma. tieto veci nechcem predbiehat, lebo este sa mam stretnut so zastupcom Linux, s.r.o. a sam nestiham a zabudam vlozit tomsovi na ucet peniaze za domenu. spomenul som si na to priznam sa teraz, ked toto pisem.
              • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 20:06
                Tomas srnka   Návštevník
                !!!!! :-)
    • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 18:08
      Avatar chatpall   Používateľ
      fungovanie tohoto portalu asi nema pod palcom ziadna firma. vlastnikom domeny nie je pravnicka osoba ani zivnostnik. eshop ma pod palcom tretia strana ako sa tak na to divam.

      slovensko ma 3x mensiu komunitu ako cechy a cechy patria ku opensource velmociam. tento portal je dostojnym zastupcom komunity ktoru slovensko ponuka. to ze sem v poslednych rokoch prisli ludia ktory sa nevedia ani opytat je vysledkom pozitivnej premeny linuxu ako OS, zvladne ho nainstalovat hockto a aj spravovat.

      o toto islo a o toto vzdy pojde. linux masam.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 18:26
        Michal   Návštevník
        To ze ma cesko vacsiu komunitu nema nic spolocne s tym ze obsah tohto portalu stoji za ... Na root.cz prispieva aj mnozstvo slovakov - ci uz clanky, spravy alebo blog. A slovo dostojny by som v tej vete rozhodne nepouzil. Poznam viacero odbornikov na linux a myslim ze mnoho z nich by sa za tento "portal" hanbilo. A odpoved ze toto neni portal pre odbornikov neberem, este aj v reklame sa vystatujete ze toto je portal pre odbornikov IT, zaujemcov o linux a pod.
        • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 18:52
          Avatar chatpall   Používateľ
          na roote okrem tisnovskeho stoja tie PR clanky za milu jarmilu. obsah tohoto portalu je umerny jeho navstevnikom a celkovej linuxovej gramotnosti komunity, tot k dostojnosti. len tak btw. co je to linuxovy odbornik? nepoznam jedineho, poznam akurat odbornikov na jednotlive casti IT ci su to bezpecnostne certifikaty, nejake priemyselne rozhrania, programatori, powerusers - cam/cad/cae/fem, spravcovia systemu. podotykam ze ani jeden z nich nie je odbornikom na linux ako taky. ani jeden z nich sa za tento portal "nehambi" lebo som ich spoznal prave cez tento portal a ked dokonca jeden ked mal cas tak tu publikoval naozaj dobre a odborne clanky, daju sa tu stale najst.
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: Fungovanie LinuxOS 13.01.2010 | 19:01
            Michal   Návštevník
            Hej, daju sa najst... ale kolko musim klikat do historie aby som ich nasiel
          • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 19:54
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ocuj, pouzivas mail, co mas v profile? pisal som ti ...
            • Re: Fungovanie LinuxOS 15.01.2010 | 12:27
              Avatar chatpall   Používateľ
              jasne len mi to trosku trva
              NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 20:20
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nenechaj sa zmiast. slovenska, rovnako ako ceska, nic nerobi. alebo vies nieco uviest, co by dokazalo, ze maju nejaku velmoc?
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 22:56
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          no ceskych open source projektov spamati vymenujem hned niekolko (napr. ALSA, Gammu, Slax, povodne Netbeans), slovensky nepoznam ani jeden; v Cechach (v Brne) ma pobocku Red Hat, v Prahe Novell na SK nic; cesi maju 3 kvalitne linuxove portaly (abclinuxu, root a linuxexpres) na SK v poslednej dobe celkom dobre vyzera linuxon.sk, ostatne vratane linuxos.sk su na tom dost biedne
          • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 23:04
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ALSA, gammu, slax... vsetko su to vytvory istych jedincov a s komunitou nemaju nic spolocne. nijel, mj, ani ini sa nezvyknu vyskytovat na lokalnych weboch.

            z vymenovanych portalov teda mocnost nepripomina ani jeden. abclinuxu dokazalo vybudovat dobru komunitu okolo (a to ich drzi), root ma tisnovskeho (a ochrannu ruku iinfo) a linuxexpres ma nikdy nezaujal.
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Fungovanie LinuxOS 19.01.2010 | 10:05
              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
              ALSA, gammu, slax... vsetko su to vytvory istych jedincov a s komunitou nemaju nic spolocne.
              reagujem nato, ze cesi su Open Source velmoc; neviem co tu v suvislosti s tymto splietas o komunite; komunitu maju velku takisto na rozdiel od SK, co urctie suvisi aj s vyssou penetraciou Open Source v Cechach;
              no ale drzim palce Tomasovi Hanzelovi, urobil za velmi kratku dobu super linuxovy portal a snad sa prida viac ludi; tuna sa za x rokov nespravilo skoro nic
              • Re: Fungovanie LinuxOS 19.01.2010 | 10:16
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                mas pravdu, vela sa nespravilo. a ako si prilozil ruku k dielu? napisal si tomsovi? napisal si niekolko clankov? kolko spraviciek si pridal? z archivu ti viem povedat presny pocet za posledny rok ... lahko sa sudi, pokial sa clovek nepricini o zmenu.
                • Re: Fungovanie LinuxOS 26.01.2010 | 13:37
                  Riso Oravec   Návštevník
                  Zmenu ste mali spravit najskor vy. Dost sa tu o tom hovorilo, viedli sa tu diskusie, sluby. Este v roku 2008!!!. Prisiel Linuxon a ostali ste zarazeny. Stavim sa ze by sa nic neudialo na Linuxos keby tu nie je. Ale to sa dalo cakat. Aby to tu zacalo fungovat, museli by ste kompletne zmenit tim. dodoedove spravy su vecou rss, preto toto forum navstivit nemusim.

                  Richard Oravec
                  • Re: Fungovanie LinuxOS 26.01.2010 | 13:58
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    to by bolo hadanie sa na dlhe lakte. dlho sa to riesilo, no nik nie je vdacny za to, ze to tu bezalo i ked vsetci do tohto zapojeni boli viac nez "busy". Oznamy tu boli, boli zverejnene zdrojaky shakala, kto vsetko spravil upravy a poslal autorom zmeny kodu s doplnenymi funkciami? nikto ... kolko clankov bolo poslanych? 5 - 6 ... s tomsom sme situaciu riesili uz od konca augusta, prve zmeny sa zacali diat este pred Linuxonom a cakali sme to pravdu povediac, takze zarazeni asi tazko.
        • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 23:02
          Avatar chatpall   Používateľ
          suse, redhat, ibm, sun.

          moj oblubenec ImageJ ma na akademickej pode v cechach neporovnatelnu podporu s nasou akademickou obcou.

          temy ceskej wikipedie su spracovane v otazkach ktore odporucam studakom spracovane ovela lepsie ako v nasej (nie IT oblast)

          uroven abclinuxu porovnat s linuxos, linuxon, linux.sk, skosi,sk ?

          LinuxExpo/Linuxfest : 1000/30
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 23:10
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            vymenoval si firmy, akademiu, wikipedia komunitu (na ktoru sa zvalila kritika v poslednej dobe, co si si asi vsimol). aj vacsi pocet obyvatelov ma na to vplyv. komunita nic.

            cesi zacali prvi, tak prilakali aj slovakov. nie sme oddelena komunita, dokazeme spolu fungovat, nepotrebujeme vymyslat nove veci len aby boli nase (NIH syndrome).
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Fungovanie LinuxOS 19.01.2010 | 09:44
              Avatar chatpall   Používateľ
              ano ale je to to co dokazem vymenovat. pocet patchov jadra z sk komunity, pocet nastrojov, pocet hackov, pocty prekladatelov zostanu nezname. neexistuju cesty ako sa to dozvediet. vsetky pokusy co sa o to pokusili mali zlu metodiku, malo financii na vyvoj, malo aktivnych clenov. teraz nemyslim svk. ak mas informacie poskytni. v nie tak davnej teme chalanisko pytal presne tieto informacie, nie je nic kde by boli nejake oficialne statistiky.
              NERUSTE TENTO UCET!!!
              • Re: Fungovanie LinuxOS 19.01.2010 | 11:02
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                mozem hovorit z vlastnej skusenosti.

                ceskoslovensky web mi takmer nic neposkytuje. preklady softveru ma osobne nezaujimaju. a pysnenie sa vysledkami kokretnych jedincov mi pripada ubohe, ked tych mnoho clenov nic nespravilo, a dokonca sa v tych komunitach tie osoby ani nezvyknu zdrzovat.

                mj sem tam napise nieco v komentaroch na abclinuxu, ale hlavne blogy o vyvoji perl6.
                nijel sa pokusal prekladat anglicky blog na abclinuxu (s cim samozrejme prestal).
                clock a mikulas patocka komentuje na roote.

                naozaj neviem ako mozes par jedincov, ktori si robia svoje, stotoznovat s komunitou. ak je to tak, v tom pripade nie sme o nic horsi. aj na slovensku existuju ludia, ktori sa venuju svojim projektom (napr. ludia co sa venuju bezpecnosti, alebo debian developer Radovan Garabik). to ze je tych ludi malo je nepodstatne, pretoze sa venuju veciam prospesnym ludom po celom svete a spolupracuju s ludmi po celom svete. akakolvek narodna hrdost tu nema zmysel.

                co komunita spravila, je vidiet akurat na abclinuxu. robia wiki, zoznamy sw, hw, blogy a podobne veci. dokazali si vybudovat komunitu, ktore pomohli vzniku niektorych projektov co je uplne najvacsie pozitivum. a to je tak vsetko co ta "velmoc" robi. pocetna prevaha dala vzniknut prekladatelskym komunitam (wikipedia, ubuntu), to im tiez neberiem, ale velmocou by som ich za to nenazyval. na slovensku nic take pozoruhodne nie je. ak vies aj o niecom inom, rad sa o tom dozviem.
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Fungovanie LinuxOS 19.01.2010 | 11:46
                  Avatar chatpall   Používateľ
                  dobre beriem, poznam iba jednotlivcov. ludia okolo prekladov Ubuntu na mna posobili celkom ako opensource translators kumunita, chvilu som sa zucastnoval prekladov. . volne komunity nikdy bez financnej podpory nebudu schopne "konkurovat" a mat vysledky ako platene, aspon veduci predstavitel musi mat nejako vrateny usly zisk, ani sa nebudu navonok javit ako nieco pevne. casom entuziazmus zhltnu denodenne povinnosti. neviem, mne sa zamestavatelia ktory robia soft priamo pod otvorenymi licenciami pridu ako dostatocna motivacia nazvat nieco velmocou hlavne ak dane firmy vytvoria pod sebou vela kodu ktory je do systemu zapracovany.
                  NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 15:55
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      no je to tu bieda no
      • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 17:13
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        To ze na novy konkurencny portal pise TomasHanzel denne 5 clankov, co ho o mesiac alebo dva prestane bavit neznamena ze tam je lepsie... Nechapem naco vytvarat xyz projektov a nerobit jeden velky spojenim vsetkych sil.. Slovenska mentalita ma asi nikdy neprestane udivovat.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 17:31
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          1. novy portal nie je a ani nema byt konkurencia pre LinuxOS - dovody odchodu uzivatelov z LinuxOS su asi kazdemu zname

          2. Tomas nepise denne 5 clankov, inak povedane clanky nevychadzaju kazdy den a nepise ich len on sam

          3. To ci ho to prestane bavit alebo nie sa uvidi neskor, okrem toho ma okolo seba tym ludi

          4. Druhy projekt vytvorili ludia, pretoze sa im nepacilo kam smeruje LinuxOS, ja osobne by som bol za 1 velky projekt, ale to na Slovensku momentalne asi nie je mozne

          Cas ukaze ako sa to cele bude vyvijat dalej ... ;-)
          Slackware
          • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 17:49
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            aj mne by sa pacilo mat vsetko na jednom mieste. Avsak Dare Devil nevidi podstatu preco ludia poodchadzali...obvzlast sefovanie bolo zverene do zlych ruk, teraz sa to hybe uz lepsim smerom. eMDi sa chopil kormidla. Som zvedavi ako cas ukaze ohladne zjednotovania
          • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 17:51
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            nic v zlom, ale este ani jeden clanok ma odtial neoslovil, forum je urobene hrozne, sama reklama na nevhodnych miestach (neviem ci mali v plane zbohatnut na reklame). Kazdy projekt ma spociatku zvysenu aktivitu.
            • Re: Fungovanie LinuxOS 15.01.2010 | 10:40
              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
              no reklama sa da lahko odfiltrovat ;)
          • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 18:49
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            No ako vidim, Ty si ostal.
            Mimochodom mozes nam povedat za Hanzela, aky bol dovod jeho odchodu z linuxos,sk okrem dovodu, ze si zalozil vlastny sajt ? Fakty som zvedavy na Tvoju odpoved.

            Dovolim si oponovat, existuje skupina ludi na Slovensku, ktori su presvedceni o tom, ze je mozny jeden spolocny portal.
            To je vsetko.
            ;-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 18:52
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              nemozem Ti povedat, lebo nie som on :-)

              Ostal/ostat. Je relativny pojem, zrovna taky ako cas u mna momentalne...
              • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 19:10
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Ale ja sa pytam nie Teba, ale toho s nickom "NINU"
                :-)
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 19:46
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  sry, mam posunuty spankovy cyklus kvoli skuskam...
                  • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 19:49
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    O.K.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 19:51
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Ja osobne navstevujem rozne portaly, ci uz su to Slovenske, Ceske, ale v poslednej dobe su to rozne zahranicne stranky, blogy, fora zamerane prave na Linux alebo Open-Source. Tu na LinuxOS som zacinal a bol to moj odrazovy mostik do sveta Linuxu. Nemam dovod sem nechodit a ked viem, tak aj poradim :-)

              Druha vec je, ze Ti nemozem odpovedat v mene Tomasa, pretoze ho nepoznam osobne a nepoznam presne jeho dovody. Proste sa mi paci jeho myslienka s ktorou prisiel a preto ho podporujem.
              Dovolim si oponovat, existuje skupina ludi na Slovensku, ktori su presvedceni o tom, ze je mozny jeden spolocny portal.
              To Ti verim a dufam, ze sa to do buducna bude vyvijat lepsim smerom a ze sa Slovensko preberie.
              ;-)
              Slackware
              • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 23:04
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Aha, teraz vidim, ze som sa zle vyjadril, pochybil som.

                Opravujem moju otazku na Teba:

                Mozes mi povedat tieto dovody ?

                "1. novy portal nie je a ani nema byt konkurencia pre LinuxOS - dovody odchodu uzivatelov z LinuxOS su asi kazdemu zname"

                Fakt neviem, kolko ludi odislo (ak odislo) z tohoto portalu, a preto tvrdit, ze taketo dovody su kazdemu zname, je zavadzajuce a mylne. Nikdo nikomu v tomto mrdniku dneska nebrani chodit si na I-nete kam chce a uz vobec nikto nechce od tychto jedincov, aby uvadzali svoje zistne dovody, ktore ich viedli k tomuto kroku. Aj ked na jednej strane vitam vznik kazdeho diskusneho Fora o Linuxe, na druhej strane to mojim rozumom a skusenostami chapem ako triestenie sil slovenskej komunity ...
                dufam, ze si pochopil, ze sa nejedna o moj utok alebo narazky voci Tebe a verim v Tvoju dalsiu pomoc.
                :-)
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Fungovanie LinuxOS 15.01.2010 | 00:32
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  Fakt neviem, kolko ludi odislo (ak odislo) z tohoto portalu, a preto tvrdit, ze taketo dovody su kazdemu zname, je zavadzajuce a mylne.
                  druha cast vety bol moj osobny nazor, totizto pozorne sludujem tento portal uz asi 3. rok a za posledny rok tu bolo strasne vela, poviem to tak, negativnych postov a tiez vyjadrenia vselijakych neregistrovanych ale aj registrovanych jedincov o tom, ze uz nehodlaju byt aktivny na tomto portali, co vsak neznamena, ze sem nechodia
                  Dovody tych jedincov by bolo potrebne vyhladat v starych a asi hlavne uzamknutych temach, co sa mi nechce, ale verim tomu, ze by sa nasli.
                  Takto to vidim ja, dufam ze Ta aspon trocha uspokojila moja odpoved. Samozrejme chapem, ze sa nejedna o utok, takze je to v pohode a ak to bude v mojich silach, pomozem.
                  :-)
                  Slackware
                  • Re: Fungovanie LinuxOS 15.01.2010 | 11:58
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Nuz,
                    ja sa podielam /niekedy viac :-) inokedy menej/ na diani linuxos.sk mozno od zaciatku. Ja sa pamatam samozrejme tiez na aktivne a kvalitne fungovanie predchodcu tohoto portalu , ktory viedol este "mísu" (zdravim takto M. Uradnika - teraz SKLUG).

                    Preco to spominam ?
                    Vtedy tam tiez prebiehali ohnive debaty o vselicom ale nebolo tam tolko skrytej zášte a posmechu z druhých ako je to tu teraz.

                    A este, páni, hoci nekandidujem na Pulitzerovu cenu, musim sa za seba ohradit voci nazoru toho jedinca s nickom "Michal" ohladom Sprav. Nesuhlasim s jeho tvrdenim, ze nemaju so Spravami nic spolocne, to je fakt znevazovanie mojej prace a usilia tahat tieto informacie z kopca zahr. zdrojov a kratko o tom informovat.
                    Najlahsie a modne je vsetko kritizovat a uz omnoho zlozitejsie je prispiet svojou troskou pre malicku komunitu a riskovat, ze sa Ti kazdy nespokojny vykadi na hlavu ..... Ved pisat Spravy na linuxos.sk je take ľahké.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Fungovanie LinuxOS 20.01.2010 | 14:22
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      citam tvoj prispevok az teraz. Tie pociatocne blaboly M.... by si mal ignorovat. Myslim ze v inom vlakne sa pisalo ze tvoje spravy maju vyznam. Verim tomu ze budes v spravach dalej pokracovat ked bude cas.
                      Mal som skor pocit ze by sa ta mohlo dotknut kritika za spravu forumu.
        • Re: Fungovanie LinuxOS 14.01.2010 | 23:42
          l_barbarossa   Návštevník
          Nechapem naco vytvarat xyz projektov
          akych xyz? okrem toho portalu, jedneho rozcestnika a linuxon-u neviem o nicom inom, co by stalo za rec. (underground neratam)
          Este tak kubuntu.sk mi prislo zaujimave, bohuzial nie som na *buntu
          jeden velky spojenim vsetkych sil - mas predstavu, kto by to alebo ako by sa to menezovalo?

          vies si predstavit, ze by linuxos vytriedil balast a to hodnotne poskytoval sice ako vyznamny ale inak rovnocenny partner s inymi sajtami v ramci jedneho portalu?

          tak ako sa tu daju prepnut sakalie temy, tak na hlavnom portale si prepnes na zobrazenie fora a'la linuxos alebo a'la linuxon ci nieco ine?
          ze do prveho sa budes musiet prihlasit, aby si mohol prispiet, mat avatara, inzerovat, pouzivat filtre na prispevky neoblubenych uzivatelov a pod., kym v druhom budes usetreny reklam, prihlasovania a inych vymozenosti ?

          ... a vobec ... prave som prisiel na to co by mohla znamenat ta Slovenska mentalita:

          jeden čihí, druhý hota - tak rozpoznáš butatóta
          • Re: Fungovanie LinuxOS 15.01.2010 | 18:22
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj, prepac, az teraz som si precital Tvoj prispevok, ktory ako vzdy je mi velmi blizky svojim vnutornym stylom obsahu:

            "tak ako sa tu daju prepnut sakalie temy, tak na hlavnom portale si prepnes na zobrazenie fora a'la linuxos alebo a'la linuxon ci nieco ine?
            ze do prveho sa budes musiet prihlasit, aby si mohol prispiet, mat avatara, inzerovat, pouzivat filtre na prispevky neoblubenych uzivatelov a pod., kym v druhom budes usetreny reklam, prihlasovania a inych vymozenosti ?"


            Citliva trefa do cierneho ...
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 20:41
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      problem linuxos.sk je, ze poskytuje uz len forum. vsetko ostatne ustalo. na aktivne sledovanie rozsiahleho fora nemaju ludia cas (vratane tomsa a vsetkych povodnych zakladatelov).

      nova generacia tu chyba, stara uz nema cas riesit zaciatocnicke problemy. generacna vymena nenastala. ja uz mam za sebou aktivitu na tomto portali, uz dlho mi nic neposkytuje. tato komunita dlho stagnuje a speje k zaniku.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 20:45
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        toto by som netvrdil. Podla mna bude zmena a to coskoro, ked sa nahodi novy system (myslim, ze sa na nom robi) ...
        Okrem toho uz mozno budu novy autori: http://linuxos.sk/forum/18430/index.html
        Slackware
        • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 20:48
          Tomas Srnka   Návštevník
          to je ta generacna obmena, jednoducho treba kazde 2-3-(4) roky novu krv. Novym autorom/ludom prajem vela stastia a maju moju plnu podporu
          • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 21:01
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            stagnacia. a netvrdil by som, ze sa jedna o generacnu obmenu, ked sa jedna o tych istych ludi, ktorych si pamatam aj ja.

            a kazdy koho to prestalo bavit uz sa tu nezdrzuje, lebo nema preco. to je chyba. tato komunita sa nevyvinula a doposial nic hodnotne nevytvorila. ani blogy, ani projekty, ani poriadnu wiki pre zaciatocnikov. nic.
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 23:27
              Tomas Srnka   Návštevník
              Ak dobre viem, tak niektori ludia su novi resp. novi, co sa tyka spravy/vyvoja. Tak som to myslel. Ano, mas pravdu v tom, ze sem chodia nejaku dobu
        • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 23:05
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          V tomto musim suhlasit s uid0.
          Redakcny system netvori komunitu. Tu tvoria ludia. Ak sa tu ma nieco rozvijat musi tu byt urcita snaha od ludi. To, ze posledny clanok, ktory ma nieco s Linuxom, nesie datum 2.10.2009 (pozn. uz je rok 2010!!) hovori za svoje. Slovensko je velmi male, ma malu komunitu, no aj v tej sa burlia hadky a podla mna sa zbytocne triesti.
          Jedine, co tu zostalo je vysoka navstevnost, lebo ludia su uz zvyknuti sem chodit (aj vysoky PR). Zial zostalo tu len forum a spravicky. Vo fore sa v poslednej dobe riesili burlive hadky, ktore mozno nieco dali do pohybu. Stacilo sa pozriet na najdiskutovanejsie temy, kde nebolo zvlastnostou, ze top3 bolo locknutych pre flame.
          Otazka je: Potrebujeme to? Vsetko zalezi od ludi a ich pristupu.
          • Re: Fungovanie LinuxOS 18.01.2010 | 23:46
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            Stale verim v to, ze LinuxOS povstane a Slovensko bude mat 2 kvalitne informacne kanaly a mozno som len optimista, ale v kazdom pripade mas pravdu minimalne v jednom:

            Vsetko zalezi od ludi a ich pristupu.
            Slackware
            • Re: Fungovanie LinuxOS 20.01.2010 | 14:05
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              • Re: Fungovanie LinuxOS 20.01.2010 | 15:19
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                No ked vies o viacerych Slovenskych portaloch, ktore su zamerane vseobecne na Linux a OpenSource a ktore prinasaju spravy, clanky, maju forum atd., tak sa rad necham poucit ake to su ...
                :-)
                Slackware
                • Re: Fungovanie LinuxOS 20.01.2010 | 15:20
                  Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                  Z predoslej diskusie mam pocit ze na slovensku je privela aj jeden.
                  • Re: Fungovanie LinuxOS 20.01.2010 | 16:17
                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                    :-) kazdy mame nato svoj nazor
                    Slackware
    • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 13:45
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      Poskytol som tomuto portalu material na clanok / moju Bc. pracu. Nikto nebol schopny to uverejnit niekolko mesiacov, aj ked zaujem o clanok bol.

      Neskor som material poskytol na LinuxON a v priebehu 2 dni clanok vysiel.
      • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 14:46
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ano. viem. chyba vznikla naposledy u mna. ked som ho siel davat na web, uz som ho zahliadol tam na inom portali ... (clovek by cakal, ze autor oznami, ze uz ho dal inam a nech ho nezverejnujeme - potom by sme vyzerali, ze kopirujeme od inych ... ).
        • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 15:01
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Ale niekolko mesiacov cakat s uverejnenim? Preco?
          Slackware
          • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 15:11
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ja som to mal tri/styri tyzdne +- .. ked som to siel uverejnit, uz som nemohol ... to predtym neviem ... u mna to bola casova tiesen, plus zmeny na portale ako take. vidis, ze uz isli 2 clanky za posledny mesiac (ak neratam moj). pracuje sa na novych clankoch, na novych autoroch (ozvem sa dnes/zajtra - minuly tyzden mi to nevyslo)
        • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 16:14
          Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
          reagujem na vetu (clovek by cakal, ze autor oznami, ze uz ho dal inam a nech ho nezverejnujeme - potom by sme vyzerali, ze kopirujeme od inych ... )

          Ja som oznamoval, ze clanok bude uverejneny inde.
          Presnejsie som posielal mail 7. januara, 3:29 PM na mireq@linuxos.sk, pretoze to je uvedene v sekcii Hladame autorov.

          Je pravda, ze som mal poslat mail aj tebe, ale vtedy som nejako nestihal. Kazdopadne som nechcel aby bol clanok uverejneny duplicitne. Nemam zaujem nikomu uskodit, to by som clanky neuverejnoval :o)
          • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 16:46
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj Viktor.

            Ceníme si Tvoju snahu prispieť zaujímavým námetom medzi Články na tomto sajte. O to viac nás mrzí toto komunikačné nedorozumenie a chceli by sme, aby si prijal naše ospravedlnenie a zároveň dúfame, že to neodradí daľších potenciálnych prispievateľov na linuxos.sk.

            Zdraví dodoedo.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 16:50
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              pridavam sa a zaroven beriem s5 tu hlasku o tom ozname, kedze doslo ku komunikacnemu nedorozumeniu. clanok sa dostal ku mne, info uz nie.
              • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 17:13
                Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
                Všetko je v poriadku, také veci sa stávajú. Uvidíme, na aké články bude čas, ale teraz píšem diplomovú prácu o implementácií TupleSpace pomocou OpenMP (C++), kompatibilnu s Ruby::TupleSpace (Rinda).

                Ak to bude licenčne možné, bude aj článok

                V. :o)
                • Re: Fungovanie LinuxOS 25.01.2010 | 19:26
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ď.

                  :-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Fungovanie LinuxOS 07.02.2010 | 02:15
      Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
      Osobne som na tento web chodil ked som zacinal z linuxom, hodil som tu do fora po rady a musim sa priznat ze parkrat som tu dal stupidne otazky a hanbim sa zato ale to asi vela zacinajucich.Momentalne na tento web chodim asi raz za polroka len tak kuknut ako to vyzera a moj jediny poradca je google, ale aby som siel k veci...

      Podl mna by trebalo tento web kompletne prepracovat respektive "vykydat" to co na tomto webe asi najviac smrdi =forum

      - zmazanie celeho fora a zacatie odznova novym stylom (mozno zly napad, posudte sami)
      To znamena aby kazda novo zalozena tema bola pred uverejnenim skontrolovana a tym by sa zamedzilo vytvarania tem napr. "mam problem z linuxom" alebo flamov
      Proste aby to malo nejaku uroven a aby zo "subjektu" temy bolo okamzite jasne ocom tema je.Na skodu by nebolo aj upravenie administratorom ak tam su nejake nepresnosti alebo najeky problemy (autor by bol samozrejme oboznameny)

      -povinna registracia ? no preco nie. alebo aspon znemoznenie pridavania prispevkou neregistrovanym *preco len registrovany? napr preto ze ak tu je nejaky "saboter" tak pri stalom porusovani pravidiel alebo vytvarani flamu atd by bol vykopnuty. Ved ked pozriem do fora a vidim ze nejaka tema ma cez 80 prispevkov ma pot obleje.. lebo to uz je len flam alebo sa tam hadaju 2ja ludia kto z nich ma vecsiu pravdu alebo v lepsom pripade sa tema zvrhla uplne na nejaku inu temu a toto je podla mna neziaduce a preto kontrola. Mozno je to slobody obmedzujuce to priznavam ale je to na dobro veci tak by ste to mali zvazit


      Proste linuxaci drzme spolu to ano ale nie za kazdu cenu aj za cenu podkopavania urovne tohoto webu.
      Tak ako plati veta "linux je userfriendly ale priatelov si vybera" tak aj tento web by si mal vyberat userov ktory naozaj za nieco stoja.
      Teraz je situacia taka ze kazdy "majster sveta" tu moze vsetko, moze kydat na ostatnych, moze zakladat flamy, proste moze vsetko zle co podkopava uroven tohoto webu a ti co su skutocny majstri su znechuteni a idu prec na ine weby. A je to krute ku mnohim ale uroven tohoto webu ide dole aj vdaka ludom ktory ani nevedia co je to linux len to niekde zdialky poculi, nainstalovali horko tazko (predtym zalozili 4 stupidne temy) a potom ca cudovali ze im nejde EXE a v stupidnych temach pokracovali. A popri tom su samozrejme machri pretoze oni nieco vedia ved maju nainstalovany linux..Takych som uz videl habadej. Prave takychto zaciatocnikov by trebalo nejakym sposobom filtrovat a zabranit im zaplnovat tento web "smetim"

      To je moj nazor, mozno som pisal emotivne blbosti ktore by sa v praxi spravit nedali to uz necham na posudeni vas adminov. Toto je moj pohlad na tento web.

      Drzim vam palce nech uroven ide hore a snad som svojim nazorom trosku prispel (alebo nie)
      Stano M.

      PS. Prosim nenavazajte sa do mojej gramatiky alebo chyb lebo toto ma kvalitne vytaca na niektorych ludoch. Nikto uceny z neba nespadol a ja takisto sa do nikoho nenavazam.
      < GENTOO FOREVER >
      • Re: Fungovanie LinuxOS 07.02.2010 | 23:16
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Správne píšeš, že jediný správny poradca je Ti v týchto pohnutých dňoch iba Google, veď ak by si každý z tazateľov na tomto Fóre dal najprv tú námahu a pozrel si Google, asi by našiel odpoveď. Je to spôsobené nami samými, nechápeme stále význam angličtiny, jej ovládania a myslíme si, že nám ten zbojník Jánošík vystačí do konca Vekov. NIE SÚDRUHOVIA, NEVYSTAČÍ.
        Je úplne jedno, či si vyhľadáš odpoveď na "konkurenčných" linuxon.sk alebo nie. Si frajer iba vtedy, ak zvládneš tú slovenskú "grc-šabľu" obliecť do anglického kabátu a prečítať si to v eng. lebo nikto učený z neba nespadol a nespadne.

        Dá sa to povedať aj slovami súdruha predsedu z popradského okresu kedysi za socíku.

        "No co, chuji.
        ak bude pršať, úroda zhnije !"
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • tema 07.02.2010 | 23:48
          Senior   Návštevník
          Zaujimava tema.

          Aj ja prispejem. Linuxos uz nie je forum. A vobec nie forum pre zaciatocnikov. Je to Underground.
          • Re: tema 08.02.2010 | 21:26
            Borec   Návštevník
            Myslim ze cela tato stranka by sa mala uplne prerobit lebo inak zanikne... doporucil by som sa zamerat na jeden smer... Najlepsie iba na clanky.. (ziadne forum)!
            • Re: tema 08.02.2010 | 21:35
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              stranka sa preraba a dost veci riesime k vzajomnej spokojnosti ...
              • Re: tema 09.02.2010 | 12:06
                yXo   Návštevník
                Inak myslite si, ze bude stacit novy vzhlad? Mna osobne nejak nelaka novy vzhlad. Ani Linuxos nie je mojou dennou stanicou ale neda mi nezapojit sa. Dnesne weby su o inom. Zruste to cele a dajte schopne CMS.
                • Re: tema 09.02.2010 | 12:18
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Vies uviest priklad schopneho CMS? Len prosim nenapis Drupal, Joomla, Wordpress alebo nebodaj phpBB, lebo sa budem smiat az do nasledujuceho rana. Dakujem.
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: tema 09.02.2010 | 13:12
                    iXo   Návštevník
                    Skoda ze ako ten kto by mal uprednostnovat open projekty tak nerobis a nie len ty. To hovori aj o vas ako to vsetko beriete. Naco open, ked je zly? A naco Linuxos ked stoji za nic?

                    Shakal? :D Prijemne smiatie sa.
                    • Re: tema 09.02.2010 | 13:43
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      nie nie ... zdrojaky su moje uvodne, len je trochu este neucesany kod ... po dalsie, je to lepsie prisposobitelne a kod poznam viac nez dobre. a vieme to nachystat lepsie do buducna. keby som mal teraz zacat studovat Joomlu alebo drupal, o mesiac mozem zacat programovat. takto nie som na nicom zavisly ;) takze vobec nehovorim, ze je zly. a tvoj postoj k Linuxos je na tebe, len potom nerozumiem, ze vobec reagujes na moju info ;)
                • Re: tema 09.02.2010 | 12:46
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  samozrejme, ze bude aj nove CMS, nebude to shakal a nebude to ani nic public ...
      • Re: Fungovanie LinuxOS 08.02.2010 | 10:06
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        zmazany koment, porusoval pravidla.
    • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 01:51
      Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
      Dovolim si aj zareagovat a vyliat svoje srdce.
      Na tento portal chodim od roku 2005, sice nie ako velky prispievatel, ale ako citatel som sem xodieval takmer kazdy den. Bohuzial (pre tento portal), to vidim tak, ako mnoho inych, ktori tu uz pisali predo mnou. Podla mna ide nas linuxos dolu vodou a mam taku zlu predtuchu, ze sa tento pad uz zrejme neda zastavit. Aspon nie sposobom, ktory tu zatial vidim.
      Musim povedat, ze mi je to uprimne luto, pretoze to bola naozaj studnica skvelych napadov a rad, pri mojich zaciatkoch, ako aj pri zaciatkoch inych ludi. Tymto patri moje velke podakovanie vsetkym ludom, ktori tento portal zalozili, aj ked viem, ze tu uz nie su. Ani sa im velmi necudujem :)
      Rovnako si vazim aj snahu eMDiho o zachranu toho, co z kedysi vynikajucej stranky zostalo. Zial, neverim, ze z toho nieco bude.

      Ano, stale je tu kopa dobrych odpovedi a napadov, akurat dnes sa uz k nim treba pracne prepracovat a prehrabat sa najskor v mnozstve odpovedi linuxovych 'expertov', ktori su uz tak 'dobri', ze najskor potrebuju znevazovat pracu inych, ohovarat, urazat a dehonestovat vsetko okolo seba. A v neposlednej rade sa strasne urazat, ked si nedajboze niekto dovoli napisat podobne ladenu odpoved pre takehoto cloveka. Myslim, ze tu nie je potrebne nikoho menovat, asi obe strany pochopia aj bez mien, resp. nickov. Keby sa vylucenim takychto flamerov precistilo forum, opat by tu zostali iba skvele napady a rady. Da sa to ale este?
      Co je napr. zle na povinnej registracii, ak ma niekto naozaj zaujem prispievat a zaroven by som sa chcel aj opytat, co je zle na bezne pouzivanych cms, proti ktorym sa tu niekto uz vyjadril. Zrejme cms ako je drupal, wordpress, joomla alebo aj phpbb uz maju nieco za sebou a ked ich pouzivaju aj podstatne zabehnutejsie a lepsie weby (prepac web) ako je tento, nechapem, preco by to mal byt problem. asi by sa patrilo skor zaoberat sa obsahom webu a moznostiam ako predist problemom, ktore tu su a nie tym, ci to bude bezat na echt doma spravenom cms alebo na niektorom z public. Nemam ale nic proti tomu ak ma niekto dobry cms, akurat by som sa asi najskor zaoberal niecim inym, ako tymto. Mozno, obklopenim sa normalnymi ludmi. To by mohol byt dobry zaciatok.

      A posledna vec na ktoru by som zareagoval je pouzitie google a anglictina. Suhlasim s tym, ze v oboch pripadoch ma prispievatel pravdu. Google naozaj najde odpoved takmer na vsetko a z anglickych clankov sa toho da vela precitat. Ked to spojime dokopy, je to velmi silna zbran. Ja tu ale vidim aj jedno ALE. Nie kazdy totiz vie dobre anglicky (alebo vobec anglicky) a nie kazdy je zrucny v pouzivani google. Za to, ze mu tieto dve veci chybaju, este ale nemusi byt blby a nemat moznost a chut prejst alebo vyskusat si linux. Na nasom malom slovensku sme mala komunita, a prave preto by sme si mali pomahat a moznost najst pomoc a radu s problemom na slovenskom webe by preto mala by samozrejma a o to jednoduchsia. Ti co vedia po anglicky a dobre narabat s googlom by mali pomoct tym, ktori to nevedia, alebo nevedia tak dobre, a nie sa nad nich vyvysovat. Ani na anglickych strankach nie je vzdy vsetko dobre a urcite potesi, ked sa najde niekto, kto si nejaky postup aj overi, upravi, ak treba, prip. ho prelozi a poradi niekomu, kto to bude potrebovat. Nie raz som videl na anglickych strankach navody a preklady z turectiny a podobnych jazykov. Nepovazoval by som to za kopirovanie obsahu, bavime sa snad stale o open source komunite. Nie prave na toto by sme tu mali mat slovensky linuxos.sk? Na vzajomnu pomoc a podporu? Nie je to nieco, co sa neda. Fungovalo to a kazdy, kto tu bol na zaciatkoch to mohol vidiet.
      Ak ma tento web prezit (a ja by som si to velmi prial, ale nie v jeho sucasnom stave), tak sa treba nad tymto zamysliet. Inak o chvilku strati ten entuziasmus a chut do obnovi aj eMDi a potom co? Hmmm?
      Drzim palce !!!

      Nemusite sa k tomuto vyjadrovat. Nie preto som to pisal a ani sem uz nechodim kazdy den. Je to proste iba moj pocit a vylev srdca a pokus o pohlad do minulosti a buducnosti tejto kedysi fakt velmi dobrej stranky.
      • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 02:04
        rox0r   Návštevník
        Linuxos treba zrusit.

        Dufam ze zmazete moj komentar. Najde sa inde. Skoda slov. A tiez som nepochopil rehotu na open source. To sa tu ako berie open source? To ste si dost zavarili.
        • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 08:16
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Tak ho zrus.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 08:15
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Dovolim si reagovat aspon na niektore veci, na ktore mam nejaky nazor: Podla mna ide nas linuxos dolu vodou a mam taku zlu predtuchu, ze sa tento pad uz zrejme neda zastavit. Toto je problem snad vsetkych komunitnych portalov v poslednom case. Nalady v spolocnosti sa postupne menia a tak isto sa meni aj cela komunita. Postupy a napady, ktore boli dobre pred par rokmi, su uz dnes pokladane za zastarale a nevyhovujuce. Ale na tom nie je nic zle, to je proste vyvoj, ktory sa neda zastavit a je hlupe proti nemu bojovat. Komunita dnes uz proste komunikuje inym sposobom a weby takehoto razenia upadaju po celom svete. Mozno je to aj prave tym googlom a anglictinou, ze uz nepotrebujeme taketo stranky. Odpoved na problem najdem rychlejsie sam a ked sa chcem o niecom porozpravat, tak volim radsej IRC, XMPP, Facebook, whatever. Myslim, ze vacsina "starych" pouzivatelov tohto portalu funguje podobne ako ja. Ked sa k tomu prirataju stale infantilnejsie otazky a zabomysie suboje v diskusiach, odpoved je jasna. Ale opat musim zdoraznit, toto nie je chyba spravcov tohto portalu, toto je vseobecny celosvetovy trend.
        Co je napr. zle na povinnej registracii Podla mna nic a tiez som za.
        zaroven by som sa chcel aj opytat, co je zle na bezne pouzivanych cms To je na dlhsiu diskusiu a ak mas zaujem, mozeme to prebrat spolu cez IRC niekedy.
        A posledna vec na ktoru by som zareagoval je pouzitie google a anglictina. Tato tema tu bola uz tiez mnohokrat omielana a na nu mam velmi vyhraneny nazor. Mlady clovek bez anglictiny podla mna nie je plnohodnotnym clovekom, bodka. S pouzivanim googlu suhlasim, nikto uceny z neba nespadol a aj na to treba cvik. Ale tu je skor iny problem, mnoho ludi sem pride polozit otazku bez toho, aby sa najprv pokusili problem vyriesit sami, hoci nie su velmi dobri v googleni. To nic nemeni na fakte, ze je to velke chrapunstvo obtazovat svojimi problemami inych bez toho, aby aspon par hodin neskusil ten google predsalen trochu podojit. Takych pouzivatelov sa tu dnes vyskytuje, zial, dost vela a dovolim si tvrdit, ze ked sa takto nezodpovedne dokaze ten clovek spravat teraz, ani v buducnosti nebude mat velky prinos pre komunitu. Tak naco sa s nim potom trapit? Niektori ludia proste nestoja za tu namahu, s tym sa treba zmierit. A ak sa kvoli tomu ten dotycny urazi, zacne nadavat na GNU/Linux a zanevrie navzdy na neho? To je podla mna len plus. Komunita nie je o tom, ze niektori ju tahaju a ini vyciciavaju. Komunita je spolok ludi, ktori su si navzajom prospesni a uzitocni. Mozno je to surove, ale je to tak. A ked sa niekto sprava ako pijavica uz na zaciatku, nie je proste vhodny pre komunitu, kde by mal kazdy okrem cicania aj prispievat rovnakym dielom.

        Na zaver by som len dodal, ze vsetko, co ma zaciatok, ma aj koniec. Nie je to vobec nic zle, je to prirodzeny zivotny cyklus, ci uz ludi, zvierat, veci alebo aj portalov. Sam som zastanca toho, ze je lepsie to ukoncit a celu snahu zamerat na nieco nove ako to len tak nasilu drzat pri zivote. Ale to je opat len moj vlastny nazor.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 12:25
          Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
          suhlasim s tebou, aj ked stale dufam, ze sa najde snaha a sposob ako stranku udrzat. mozno by to malo vyznam v trosku inej forme, nieco ako databaza znalosti, prip. ked aj forum, tak mozno s trosku mensim zameranim, na ktore by sa dalo lepsie koncentrovat snahu udrzat ho na urovni. Mas pravdu aj v tom, ze v dnesnom svete vladne Facebook, Twitter, IRC a pod. Tymto by som sa dostal k druhej poznamke, o ktorej pises:
          "Mlady clovek bez anglictiny nie je plnohodnotnym clovekom". Ja dufam, ze linux nie je iba pre mladych ludi a urcite vies, ze sa najdu aj starsi ludia, ktori maju zaujem o linux. Osobne poznam niekolkych a sam nie som uz najmladsi. Nie som ani stary, ale nemam uz dvadsat. Sam nemam problem a hovorim plynule anglicky, ale viem, ze cloveka, ktory ma 50 uz tak lahko anglicky nenaucis, z roznych dovodov. A obavam sa, ze takyto clovek asi ani velmi nebude pouzivat IRC, FB a pod. Pokial teda nema zrovna vo svojom okoli niekoho, koho sa moze pytat, nezostava mu nic ine ako sa spolahnut na dobru slovensku stranku, kde si najde svoj problem, alebo sa na svoj problem opyta. Ja viem, ze buducnost je v mladych ludoch, ale mozno aj kvoli strednej a starsej generacii, by sa oplatilo stranku udrzat (v nejakej pristupnej forme).
          Povinnou registraciou sa urcite nevylucia vsetky prispevky typu o dva nad tymto, ani zbytocne zakladanie vlakien, ale urcite sa aspon ciastocne eliminuju. Tiez verim, ze cloveku natolko lenivemu, ze by sa pokusil nieco aj hladat, sa mozno ani nebude chciet registrovat a pokial sa registrovany clen zacne spravat ako hovado, tak je tu moznost zasiahnut.
        • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 18:28
          Avatar Peter Mint  Používateľ
          Len mala poznamka k anglictine a urcite ta nebudem presviedcat o mojej pravde, ale nie vsetci co sem chodia su "mladi"ako ty, nie vsetci mali na tanieri ako samozrejmost anglictinu. Vdaka tomu ze bola "nezna" mozete vy mladsi byt plnohodnotni. Nie kazdy mal to stastie ako my z rustinou, este aj na strednej kde nebolo ucitela co vyucoval anglinu a pekne sa pokracovalo v rustine aj po revolucii. A ide ma rozdrapit, ked niekto dostane odpoved (mal som to stastie ze vzdy som tu nasiel ochotnu pomoc) "vygoogluj si"- pokial nie je otazka uplne stupidna, treba sa snazit cloveka aspon nasmerovat aby si poradil podla moznosti ale nie rovno odpalkovat. Ked je moznost, rovno hodit link na databazu znalosti. Kazdopadne podojit google treba, da sa tam najst dost.
          Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
          • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 19:36
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            drahy peter, tento druh pristupu je tu vidiet uz od zaciatkov. Este ja ked som sem zacal tak chodievat zpociatku, tak som bol odpalkovavany...ale na toto odpalkovanie, ze "najdi si to na googli" bolo riesenych x-diskusii a kde sme teraz...ja som sa vzdy snazil pomoct. Ale uz neni casu na nic.
            • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 12:02
              iXo   Návštevník
              Akurat tu ten pristup bohuzial k zaciatocnikom bol presne taky ako vravis. Najskor ho zdementovali prihluplou otazkou, nastal flame.

              A tu hned narazim na kliniec. Admin to mal zastavit takze Samo darmo hovori ze vedenie s tym nic nemalo. Staci si prejst historiu, kolko diskusii bolo zmazanych a zamknutych.

              To ze ked nevie Anglicky jazyk nie je "clovek". To ma neprekvapuje. Zaujimavy nazor.

              Jedine, co krmi obsah fora su diskusie "starych" uzivatelov fora. Novy uzivatel potrebuje nieco ine. A to uz zda sa dostal.

              Chcel by som aby Linuxos trochu povstal. Ale inym smerom a nie som presvedceny, ze na spravnych miestach su spravny ludia. Nic v zlom.
              • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 12:13
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                nuz vsetci nieco chceme. chceme hento, chceme tamto. ale aby si do dosiahol musis aj nieco spravit. a co si zatial ty spravil?
                problem je ten, ze nejaky tym je vytvoreny, ale tento tym nema zatial ziadne pravomoc, lebo vsetko to stoji stale na jednom cloveku, ktory moze adminovat tento portal a tym padom vsetky aktivity tymu musia cakat, kym sa on uraci nieco spravit. preto trva vsetko dlhsie ako by malo.

                ps: tym clovekom nemyslim nikoho z "noveho" tymu.
                • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 12:31
                  Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
                  A uz sme zase tam, kde sme boli. Predmet fora - Fungovanie LinuxOS, navadza k diskusii a nazorom a tak sme sa aj vyjadrili. To este neznamena, ze sa vsetci tlacime do vedenia fora, aby sme mali nejake pravomoci. Povedali sme si svoj nazor a kedze ako vidiet nie je to nazor jedneho cloveka, ale vacsieho poctu ludi, tak by sa zrejme ludi, ktori v tom vedeni su, alebo maju ambicie sa tam dostat, mali tymi nazormi skor inspirovat, vypocut si ich a zobrat z toho to dobre. Nie vsetko samozrejme musi byt dobre. Odpovedou na to je ale namiesto toho otazka - "A ty si co spravil?".
                  No ja som napriklad nespravil nic. Nemam take ambicie a ani sa o to nesnazim. Som obycajny uzivatel, ktory na tejto stranke nasiel mnozstvo odpovedi a pomoci (na zaciatku). Teraz je uz ale skor znechuteny tym, ze kym sa k tym odpovediam dostane, musi sa prebrodit mnozstvom utokov a urazok, mnoho krat od ludi, ktori v tom vedeni su alebo maju aspon vacsie ambicie ako ja.

                  Suhlasim s iXom. Admin by mal dohliadnut na to, aby sa tu riesilo, to co je potrebne a nie urazalo a dehonestovalo. Nikto mudry z neba nespadol a kazdy sa ucime a prave preto, ze sa ucit chceme sme sem prisli. Ked sa uz clovek rozhodne takuto stranku viest, musi sa tomu venovat a ak to sam nestiha, tak sa obklopit ludmi, ktori su napomocni. Nie ludmi, ktori inych urazaju a sami nezvladnu absolutne ziadnu kritiku, namiesto toho si tu radsej riesia svoju osobnu politicku karieru alebo podobne zvasty, ktore by som povedal, nemaju s linuxom nic spolocne. Takyto ludia patria skor do vlady, tam sme uz na to zvyknuti :)))) Ked sa clovek neosvedci, stale sa predsa moze stiahnut a je uz na nom, ci zostane ako bezny uzivatel a zmieri sa s tym, ze ako admin to nezvladal, alebo sa urazi a odide. Verim, ze tu je stale dost ochotnych ludi, ktori by mali snahu to skusit.

                  Ja fakt neviem, ci je to az taky velky problem, ked na nieco neviem odpovedat alebo nechcem, radsej nenapisat nic, ako hned cloveka zhodit a urazit, ze si dovolil vobec byt zaciatocnikom v linuxe.
                  Na koniec by som iba citoval iXov vyrok, s ktorym plne suhlasim: "Chcel by som aby Linuxos trochu povstal. Ale inym smerom a nie som presvedceny, ze na spravnych miestach su spravny ludia. Nic v zlom".
                  • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 12:48
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    neviem co mate s tymi urazkami. v poslednom case sa tu take prispevky nevyskytuju (asi vacsina aj vie preco asi a co je vlastne dobre). aspon som ja nic konkretne nezbadal. takze kritiku ohladom urazok uznavam za neopodstatnenu (a preto nechapem preco sa kazdy po nej opici). to, ze nie su clanky (funguju len spravicky a forum) to ina vec. novy tym existuje max. tyzden-dva. zacina sa robit na novom systeme, zbieraju sa napady atd. postupom casu by sa to malo zlepsit. aj ja by som si prial aby zelene pomarance dozrievali cez noc.
                  • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 12:52
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    borgcube to nemyslel tak, ze sa musite niekam tlacit ... urobit nieco znamena napriklad aj "dat konstruktivny napad/navrh" ... stojime sice aj na nejakych tech. detailoch + jedna oficialita. neustale nadavanie nas bude posuvat vzad. ak mate napad, hodte ho sem, ak ich je viac, tak cez odrazky. kazdy den preberame niekolko veci ohladom noveho linuxOS.sk ... do pol druhej sme s chalanmi riesili veci v novom systeme.
                    boli by sme radi, keby ste napriklad napisali aj nasledovne:
                    - ci chcete novy design (ak ano, tak ci uprednostnujete na celu sirku alebo fixnu)
                    - ci chcete napriklad hodnotit clanky
                    - ci chcete mat napriklad filtrovane spravicky podla vasej distribucie ...\
                    - ci chcete ... (a tu je uz miesto aj pre Vase napady ..), takze vycuvajme pls z flameov ... vam to berie chut na cas straveny na linuxos.sk a nam energiu na vytvorenie noveho a lepsieho LinuxOS.sk ...
                    • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 14:29
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      ak ano, tak ci uprednostnujete na celu sirku alebo fixnu
                      co tak dynamicky sa meniaci fiv na zaklade prepinaca? small, fix, full?
                      - doplnit blockquote tag medzi vyber tlacitok
                    • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 15:51
                      Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
                      eMDi, nemyslim si, ze dizajn webu je dovod straty uzivatelov, na to boli ine priciny, ktore sa uz (to je fakt burgcube) zlepsili. treba to hlavne udrzat. Novy dizajn samozrejme tiez potesi, ked sa uz na novej podobe webu pracuje.
                      • podla mna, je vec layout dost aj vec nazoru, kazdemu sa paci nieco ine. z funckneho hladiska a hladiska prehladnosti pre takyto web by som ja osobne volil celo stranovy.
                      • hodnotenie clankou je dobra vec, moze sa zda na prvy pohlad zbytocna, ale vela ludi si precita clanok, ktoreho hodnotenie je dobre, pretoze sa uz podla toho hodnotenia spolahne na ostatnych uzivatelov, ktori uz clanok citali.
                      • v prvom rade sa treba dohodnut na celkovej koncepcii a strukture webu a to su prave tie clanky, rychle spravy, forum a pod. potom samozrejme na clenenie fora a zabezpecenie jeho chodu bez problemov (tym sa nikdy vyhnut neda, ale treba ich co najviac eliminovat)
                      • k strukture - urcite clanky, navody, databaza znalosti (dufajme, ze sa to casom rozbehne a ludia budu prispievat. Rychle spravy samozrejme tiez. asi v takej forme ako su teraz. Su zaujimave, ako rychla informacia s odkazom, kde si clovek najde viac. Asi by som sa tam komentarmi nezatazoval. zbytocne vytvarat dalsie priestor na flame. pokial je to sprava velmi zaujimava, urcite sa o nej bude debatovat aj vo fore.
                      • k tomu foru - radsej sa zamerat na mensi rozsah a zvladat jeho administraciu a filtrovanie zbytocnych hadok alebo vobec aj zbytocnych tem. a tu, uz ako som sa bol byval vyjadril - jednoznacke POVINNA REGISTRACIA pre prispievatelov.
                      • reklama - pevne verim, ze pri dobre fungujucom webe s hodnotnym obsahom sa najde sponzor, ktory zatiahne webhosting a domenu a web mu za to umozni napr. banner alebo take nieco.

                      neviem sa nejako vyjadrit k tym pravomociam, pretoze vobec nechapem, ktore je stary tym, kto je novy tym a pod. vidim, uz aj v tomto topiku, ze snaha ludi tu je. zrejme to treba iba zosuladit. kazdopadne bez tym ludi, ktori sa dohodli, co ma kto na starosti a ako na to, asi nic nejde a je uz jedno, ci je to web linuxos, iny web alebo cokolvek ine
                • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 13:37
                  iXo   Návštevník
                  Jedine, co krmi obsah fora su diskusie "starych" uzivatelov fora. Novy uzivatel potrebuje nieco ine. Toto bola moja myslienka

                  Preco na mna ty utocis? Je to moj nazor. Ak je tu vedenie zle a nik s tym nic nerobi, tak potom na co sa snazi LinuxOS ozivit? A kto je "vedenie" nech im to rovno povieme? Ked vedenie nechce pocuvat, nechcem im robit navstevnost. A emdi, vzhlad nie. forum nepotrebuje vzhlad.
                  A co som ja urobil? A musim nieco urobit? Ked to je brane takto, tak zbohom zdravy rozum. Za druhe mna to ani nebavi. Velka vacsina ludi co sem pride sem pride precitat nieco aj ked znovu tu nic neni uz mesiac. A nie riesit veci. Ja sa vam do prace nechcem starat mna by to nebavilo.

                  Ale to stare vedenie co nema zaujem nic robit ma zaujima, kto tam je?
                  • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 14:55
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    co potrebuje novy uzivatel? clanky ci ine sluzby? tiez by som privital viac clankov, ale je to tazke. cely portal nema stabilny zdroj prijmov (vlastne nema ziadny, a ako viem, tak eMDi zatiahol zo svojho predlzenie platnosti domeny zaco mu patri vdaka). ja osobne planujem nejake clanky, bez honoraru, ale nemam zase az tak casu (praca, dochadzanie za pracou, cez vikendy testovanie techniky a organizacia expedicie, kedze ma caka o mesiac expedicia). v maji by som mal mat viac casu aj na clanky. mozno stihnem nejaky urobit aj do mesiaca.
                    nikto na teba neutoci, ak to tak beries je to tvoj problem a mna to nezaujima. len si myslim, ze to kritikou na urazky v prispevkoch prehanas.
                    najvacsi problem vidim v tom, ze "novy" tym nema pravomoci adminovat tento sajt. rad by som zmenil stranku "Hladame autorov" aby tam nefiguroval nejakutalny clovek a mail na posielanie clankov (to co si o tom myslim, nebudem verejne publikovat). takze to viazne v odovzdani pravomoci, keby som to mal zhrnut.
                    myslim, ze to uz ide cele mimo temu.
          • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 19:39
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Poznam aj vela "starsich" ludi (okolo 40 az 50 rokov), ktori sa s anglictinou stretli az po neznej a zvladli to. Je pravda, ze su to hlavne ludia okolo pocitacov alebo vedci, ale to len ukazuje, ze to nie je neprekonatelne a podla mna je to naozaj jeden z najdolezitejsich predpokladov, vediet fungovat samostatne vo svete dnesnej vypoctovej techniky. Dovolim si tvrdit, ze dnes je pre Slovaka ovela dolezitejsie ovladat anglictinu ako slovencinu. Samozrejme, aj rustina je dost dolezita a vediet citat azbuku pokladam za rovnako dolezitu vlastnost, kedze velmi vela informacii je aj v rustine.

            Navyse, ak sa taky antitalent do jazykov ako ja, dokazal naucit angictlinu aspon do takej urovne, aby vedel citat manualy a knihy, tak sa to musi naucit naozaj kazdy.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 19:52
              Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
              ja som (a zrejme ani Peter) nenarazal na to, ze kazdy starsi clovek nevie po anglicky. Samozrejme, ze su taki, co vedia a ti zrejme nebudu mat problem precitat si navod na anglickej stranke. My tu ale snad chceme pomoct ludom, ktory tu pomoc potrebuju a nie hladat sposobom, ako odtialto ludi dostat prec, nech si hladaju informacie kde chcu. Alebo sa mylim?
              To preco sa niekto uci alebo neuci anglicky vo svojom veku (ked teda hovorime o starsich navstevnikoch) by som tu naozaj neriesil. Zrejme k tomu ludia maju svoj dovod, nech je uz akykolvek. Nie kazdemu to musi palit alebo mat tolko casu, aby sa kvoli linuxu ucil este aj po anglicky. Uz to je velke plus a pokrok, ze sa vobec odhodlali vyskusat si linux. A ver mi, ked si mal teraz problem naucit sa anglicky (resp. hovoris, ze si antitalent, ale zvladol si to aspon na urovni citania manualu), tak v 50 to uz zrejme zvladat nebudes. Si zober, co je vela krat v tych manualoch pisane. Ty asi nieco uz linuxu rozumies, ale uvazuj ako clovek, ktory nevie po anglicky a nevie zatial ani nic o linuxe. Myslis si, ze je to pre neho jednoduche? A je uplne jedno, ci je to clovek starsi alebo mladsi, pokial proste ten jazyk nevie.
              • Re: Fungovanie LinuxOS 11.02.2010 | 23:07
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                Ja som jeden z tých čo majú ten vek uprostred štvrtého a piateho krížika, nikdy som sa anglicky neučil, aktívna ruština bola v pohode, dva roky som mal francúzštinu a nejakú dobu som sa učil nemčinu, ktorú som dotiahol do tej úrovne, že som si vypýtal chlieb v rakúsku, proste koľko som potreboval. Angličtina ma zlákala až vtedy, ked som sa dostal linuxu a slovenčina v prekladoch bola (stále nič moc) v plienkach, takže ak som chcel niečo pochopiť, musel som sa to naučiť. Potom som sa rozbehol prekladať na launchpade aby som oživil ten stav, ktorý vládne a určite mi to dalo veľa z terminológie, ktorá sa používa v OS a začínal som si myslieť, že už trochu viem anglicky až kým mi nezavolali, myslím že zo Suse (po predchádzajúcich mailoch) z USA a v telefone som zistil, že je lepšie ak telefón rýchlo položím..
                Zhrnul by som to tiež asi tak, že manuál si prečítam, ale pochopím ho až pri druhom pokuse. Tak je aspon vidieť ako vyzerajú moje preklady do slovenčiny(Ubuntu-tweak, Cairo-dock, Emesene, Enlightment či LiVES), keď ho prekladajú takí ako ja, lebo tí čo by vedeli o to nemajú záujem a po tom ako to chodí sa ani nečudujem.
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 17:23
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      otazka do plena:

      ake zmeny na linuxos si predstavujete? chcete zase forum? slovenske clanky? spravy?

      vsetko ma aj tento linuxos. konstruktivnu kritiku nevidim.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Fungovanie LinuxOS 12.02.2010 | 21:21
        Avatar Peter Mint  Používateľ
        Mozno by bolo celkom osozne v profile (ak si to tam uzivatel vyplni) uvadzat napr. mesto alebo kraj a pokial bude vola pomoct sa da aj osobne. Stalo sa mi uz, ze som instaloval linux uplne cudzej osobe na doporucenie znameho, samozrejme ze ho to stalo aspon dvoje Lucky Strike cigi, ale jemu to pomohlo urcite o krok dalej a dival sa ako to robim, takze bud sa vratil k win, alebo si to po dalsi raz urobil sam, alebo este bezi z toho mojho :-D
        Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)