caste spustanie fsck

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.01.2010 | 00:12
jano   Návštevník
Zdravim,

kedysi som pisal, ze mam problem, pretoze sa mi casto spusta fsck. Nemohol som to vtedy doriesit.

mam Fedora 12 a su tam 3 pevne disky - po kazdom zapnuti pocitaca sa mi spusti fsck - neviem preco, ked fyzicke poskodenie mozem vylucit / vymena diskov, fyzicke odpojenie / , pocitac je korektne vypnuty, ma APC, w nie je hibernovany.

mozete mi poradit co s tym ?

dakujem
    • Re: caste spustanie fsck 28.01.2010 | 00:19
      dalsi jano   Návštevník
      Preco mozes fyzicke poskodenie vylucit ?
      Ktory z tych diskov zacne fsck kontrolovat , ten kde mas system?
      Nemas nahodou este dalsi Linux na hdd a ked sa prepinas z jedneho do druheh tak ti to robi ?
    • Re: caste spustanie fsck 28.01.2010 | 14:39
      dash   Návštevník
      Pozri sa na výstup tune2fs -l /dev/sdX. Potom si pozri parametre -c a -i v man tune2fs možno niečo pomôže. A čo máš pre tú partíciu v /etc/fstab?
      • Re: caste spustanie fsck 29.01.2010 | 06:33
        jano   Návštevník
        fyzicke môžem vylúčiť pretože disky boli kontrolované
        kontrolovať začne disk so šifrovaným súborovým systémom
        • Re: caste spustanie fsck 29.01.2010 | 08:24
          WlaSaTy   Návštevník
          :disk so šifrovaným súborovým systémom

          Zacne sa kontrolovat fyzicky disk ci jeho oblast ktore obsahuju oblast s kryptovanymi datami alebo sa zacne kontrolovat rozkryptovana oblast na ktorej je virtualny disk?

          Aky sposob kryptovania (dm_crypt, losetup, truecrypt,...) boli pouzite a ako sa implementovali? Napriklad losetup -e xxx sa nikdy neodporucal a od implementacie napriklad zavisi ci sa odpaja disk pri vypnuti picitadla.

          • Re: caste spustanie fsck 29.01.2010 | 09:19
            jano   Návštevník
            Ten disk pri štarte počítača /po voľbe spustenia/ "pýta heslo" inak ani nenabehne
            • Re: caste spustanie fsck 29.01.2010 | 13:48
              dash   Návštevník
              Napíš ako presne si ten šifrofaný súborový systém vytvoril aby bolo jasné o aký typ ide...