Sekanie Flash veci

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2010 | 14:34
Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
zdravim, mam problem mam nainstalovany linux Greenie 6.1k a ked idem napriklad cez google chrome na azet tak mi zacne cely system strasne sekat.
Ale ked vypnem prehravanie flash veci tak system ide dobre .
Neviete mi poradit aku verziu flashu si mam nainstalovat aby mi to nerobilo ?
    • Re: Sekanie Flash veci 30.01.2010 | 15:52
      Peter2   Návštevník
      S tym sa asi budes musiet zmierit, flash, obvzvlast linux verzia, ma na procesor slusne naroky. Hoc prehrava par jednoduchych animacii, vyhuli procesor ako by si pozeral full HD film. Takze je lepsie pouzit v prehladaci nejake rozsirenia, napr. Adblock na blokovanie otravnych reklam, alebo flashblock na blokovanie objektov vo flashi, prip. v pripade Firefoxu NoScript, blokuje vsetky objekty - flash, javascript, java atd. A len ty si nastavis co ma zobrazovat a co nie. Taketo rozsirenia by mala mat väcsina prehladacov.
    • Re: Sekanie Flash veci 30.01.2010 | 15:57
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Pokial máš NVidiu podporovanú vdpau, tak si počkaj na flash 10.1 kde už bude podpora pre v vdpau, ja používam Adblock Plus na výpinannie zbytočných flashov.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Sekanie Flash veci 30.01.2010 | 16:13
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        hmm, to sa týka aj mňa... náhodou, jednoduchá cesta ako zistiť či tam tá podpora vdpau je ?
        • Re: Sekanie Flash veci 30.01.2010 | 16:15
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          ehm... http://en.wikipedia.org/wiki/VDPAU

          škoda no
    • Re: Sekanie Flash veci 30.01.2010 | 17:05
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mno, chrome ma tusim inu verziu flashu, nez FF ... pokial mas oficialnu najnovsiu verziu od Adobe, ide to pomerne dobre, moze to robit problemy so zapnutymi efektami.