KDE a sloven4ina

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.10.2005 | 16:16
koma   Návštevník
v kde mam problem s diakritikou.mam debian.naistaloval som aj balicek ku kde so slovncinou ale pri niektorych pismenach s mekcenmi(nie vsetky) mi pise stvorceky... jak to odstranim? dik
    • Re: KDE a sloven4ina 21.08.2005 | 14:13
      m0d0r   Návštevník
      no jedna moznost je ze nie vsetky fonty vedia pisat diakritiku ;) tak skusit ine fonty ;)
      • Re: Re: KDE a sloven4ina 21.08.2005 | 22:36
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Tak tak, je to vo fontoch :). To isté bolo potrebné urobiť aj v Kubuntu.
    • Re: KDE a sloven4ina 22.08.2005 | 09:35
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Tieto fonty fungujú určite: MS True Type core fonts (no flame :)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Debian a sloven4ina 18.10.2005 | 04:12
        ExPa   Návštevník
        Mam obdobny problem no uz si fakt neviem rady. Mam nainstalovane len xfree86 "X" a fluxbox .. netreba mi zbytocnosti, vsio som chcel mat EN no napr vo firefoxe mam miesto polky diakritiky stvorce. Mam aj vo firefoxe nastavene iso-8859-2 a v locale: LANG=sk_SK LC_CTYPE="sk_SK" LC_NUMERIC="sk_SK" LC_TIME="sk_SK" LC_COLLATE="sk_SK" LC_MONETARY="sk_SK" LC_MESSAGES="sk_SK" LC_PAPER="sk_SK" LC_NAME="sk_SK" LC_ADDRESS="sk_SK" LC_TELEPHONE="sk_SK" LC_MEASUREMENT="sk_SK" LC_IDENTIFICATION="sk_SK" LC_ALL=sk_SK az do takeho stadia som dosiel nech zafunguje diakritika mno stale nic. Dik za help Co sa tyka apt-get .. snad uz vsetky fonty som nainstaloval
        • Re: Debian a sloven4ina 23.10.2005 | 16:16
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ak si si doinstaloval MS fonty, tak si ich este nastav v kcontrol. Potom by ti to malo fungovat.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: KDE a sloven4ina 23.10.2005 | 16:11
      Avatar modransk SuSe 9.3  Používateľ
      Ja mam len taky maly problem krasy...nezobrazuje sa mi v kde status jazyka klavesnice. Mam SuSe 9.3 Pro a neviem najst ani v konfiguracnych suboroch a ni v Yast-e kde by to mohlo byt. Jak na to? Diky.
      • Re: Re: KDE a sloven4ina 23.10.2005 | 16:14
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        je to v kcontrol, ale neviem uz kde presne(myslim, ze v regionalnych nastaveniach)
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte