program na ochranu dvd
Dakujem
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
no body will try and copy it then ( nikto to uz potom skusat nebude )
:)
Neviem ci to nie je strata casu... Ak si chces data chranit, pouzi nejaky archivator na zaheslovanie.
Alebo, na usb kluci vytvor beznu fat16 / fat32 particiu pre data , ktore chces aby boli pre windows citatelne, a vytvor si tam dalsiu ext3 particiu ktoru budes moct mountnut z linuxu. Nik o nej pod windowsom nebude vediet, takze sa ani nebude snazit ju pripojit. A aj na pripojenie je potrebne platenu verziu programu Captain Nemo napr.
Myslim si ze to s usb klucom je vcelku prijatelne riesenie. usb kluc nie je drahy , je mensi a viac pouzitelny ako bezne cd.
Ozaj, kedy sa posledne vyskytlo v distribucii nejake medium chranene inak ako regionalnym kodom?
Samotne DVD Video ma dost ubohe ochrany. Bud sa jedna o CSS ktore uz niektore prehravace priamo ignoruju (teoreticky by stacilo skopirovat dva adresare bez remasteringu) alebo sa jedna o tzv ochranu vadnymi sektormi (ktore su ignorovane stolnymi prehravacmi i ked nie vsetkymi ale pocitace ich same od seba bez remasteringu nerozchrumu).
Ale, toto Ti moze byt uplne ukradnute. Vcelar, ajked stary clovek (kto videl sfilmovane dielo J.G. Tajovskeho?) ma sedliacky rozum a nema ani najmensi problem opytat sa synovca ze ci mu ten disk neskopiruje. No a to pre tvoju snahu znamena ze sa ti neoplati investovat do ochrany ktora to predrazi, skor daj cenu taku za aku to budu chciet kupit a pribal k tomu podakovanie a napriklad zlavu na clenskom koli utuzeniu komunity.