kontrola vzdialeneho uzivatela
je mozne, aby ked sa clovek, ktory mi spravuje pc, pripoji povedzme cez ssh, tak ja som mohol kontrolovat vsetky jeho kroky? t.j. aby som videl live co robi. dakujem
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
skus upresnit o aky typ vzdialeneho ovladani ide
pokial hocikto zveri pristup na root-a, tak je mala pravdepodobnost ze mu ten root bude moct byt odobraty. Taketo nieco sa obvykle riesi zmluvou dvoch overenych subjektov. Gesto mysou pri VNC to nevyriesi.
Ale v domacich podmienkach je rozumne ked posila posle prikazy ktore si skontroluje spravca a vykona. Take nieco aspon umozni dohladanie pri rozbore.
Ked mu umožníš root prístup, je to len a len na vzájomnej dôvere.
:-(
zvazoval som to preto, lebo potrebujem dobre nastavit pre moje potreby apache, mysql a co mozno najlepsie uzavriet debian proti utokom zvonku. a toto vsetko neovladam, preto by som o prvotne nastavenie poziadal tretiu stranu... a nasledne nadobro uzavrel pristup do debianu. a preto prave potrebujem poznat kazdy krok, ktory ta tretia strana pri nastavovani urobi, aby nahodou neurobili nieco poza chrbat.
Ak tretej strane nedôveruješ, píšte si po jabberi / inom kom. protokole čo všetko máš vykonávať, on Ti bude radiť čo robí čo a ty to budeš písať. Myslím si, že je to rovnaké, s tým že dostaneš výklad o tom čo to robí ( za túto extra službu by som tretej strane trošku priplatil, predsa len, čas a trpezlivosť nie je lacná )
screen -x
by mohlo pomôcť