x = (int *) malloc(blablaba)
free((void *)x)
Prečo je tomu tak?A prečo nepracovať len s pointermi typu void?
x = (int *) malloc(blablaba)
free((void *)x)
Prečo je tomu tak?Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
int * je uz konkretny typ ukazovatela.
spolocne maju to, ze su v pamati reprezentovane uplne rovnako (32bitov na 32-bitovom systeme, 64b na 64-bit). Rozdiel je v tom ako sa k nim bude spravat kompiler. Podla typu mas potom "povolene" metody/operatory danej triedy/daneho typu, teda konkretny kus kodu, ktory sa ma vykonat pri praci s nulami a jednickami, kam ti dany ukazovatel v pamati ukazuje.
Takze vyhoda pointeru typu void* - ako parameter mozes predavat lubovolny typ (ako druhy parameter je dobre pouzit sizeof typu, aby si nezapisoval niekam mimo)
Nevyhoda pointeru typu void* - nevies ake operacie a akym sposobom mozes s danym typom vykonavat.
no comment.
Thanks anyway. (a pekne vysvetlene)
prototypy funkcii:
lebo malloc vracia iba void pointer, kt. je nasledne pretypovany na tvoj pozadovany typ (cize ak chces s void pointerom pracovat vzdy ho treba pretypovat)void *malloc(size_t size);
void free(void *ptr);