Ako ma sklamalo ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.05.2010 | 00:12
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Tak, dnes som sa rozhodol updatnut moje 9.10 na 10.04

Po tom ako mi nenastartovalo awesome wm ( co je pre mna de facto jedine schopne prostredie v linuxe a unixe ) som sa nasral a pokusil na nastartovat aspon gnome..

Ostal som zhrozeny :) http://i40.tinypic.com/ing0gh.jpg Videli ste uz nieco taketo ? :)

Dovod preco si uz v zivote ubuntu nenainstalujem na desktop som prave nasiel. Resp. si tam uz v zivote nenainstalujem nic, co sa vydava vo verziach a nic co sa vydava tak casto.. :)

There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 01:04
      Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
      Pekné. Možno by si mohol skúsiť či to bude robiť to isté s novo založeným používateľom.

      Ja som prešiel na aktualny debian (5.0, aka Lenny) je verziami balíčkov cca na úrovni Ubuntu 8.04, niektoré balíčky sú ešte trošku staršie (napr. gnome).
      I am not here. Isn't here just there without a t?
      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 01:48
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mne ide o to ze potrebujem dva systemy. Doteraz som to mal v jednom systeme ale zistil som ze nie je mozne to spajat... Potrebujem jeden ktory budem pouzivat na multimedia, spracovanie grafiky, pozeranie / upravovanie fotiek, pozeranie filmov a podobne serepeticky ( tu mozno siahnem aj po niecim s KDE4.4 ) - tento vsak bude zapnuty mozno 1hodinku vecer ked sa budem nudit ( notebook ) a potrebujem system ktory budem pouzivat cisto na programovanie a serverovanie, takze som sa rozhodol, ze oprasim moj server, nahodim don 128MB nvidia graf. kartu ktora mi lezi nejaky cas na stole, jeden monitor drbnem do vga, druhy do dvi, poriadne ponastavujem freebsd , nahodim xorg + awesome wm a budem pouzivat tento system cisto len a len na kodenie + ako malicky serverik na testovanie a konfigurovanie.

        Som vsak na pochybach s tym, ci na notebook nahodit Kubuntu.. Bojim sa toho, ze sa mi to stane zas
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 02:21
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no preto som ocovi dal na desktop 8.04 a teraz ho skusim upgradnut na 10.04 (necaka ze by to fungovalo)
          aj ked vdaka zalohovaniu /home je dlzka novej instalacie zavisla len od rychlosti stahovania balikov

          ale zase ked si to tak zoberiem ze ked som si po 2 ci troch mesiacoch bez spustenia dal aktualizovat debian sid tiez padol (aj preto sa vola unstable)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 02:33
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      Linux for human beings ;-)

      Ja som sa už poučil, že upgrade Ubuntu jedine cez novú čistú inštaláciu.
      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 02:45
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ale pri dobrej polohe jupiteru upgrade prebehne bezproblemovo :-DDD
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 11:20
          Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
          Mne sa podarilo bezproblemovo upgradnut dva stroje. Asi bolo dobre rozlozenie hviezd ked som to robil :-D. Jedine co ma zatial na 10.04 stve je ta buzerantska farebna schema. Prilis vela ruzovo fialovej na moj vkus.
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 12:34
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            no tak u mna ruzovofialova isla prec hned, ale celkovo ziadnu distribuciu nehodnotim podla vzhladu ten si vzdy viem upravit podla seba

            a zatial som s novym ubuntu spokojny dufam ze vydrzi aspon do dalsieho LTS
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 11.05.2010 | 15:46
              Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
              Hod sem navod ak mas ako spravim 10.04 aby vyzerala ako 9.10.
              Chcem vsetko aj pri vypinani a zapinani vratane loginscreenu. Nielen po prihlaseni uzivatela. Po prihlaseni uzivatela viem vzhlad zmenit na 9.10 na strojoch ktore boli upgradnute ale pri cistej instalacii mi cela 9.10 schema chyba.
              • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 11.05.2010 | 16:27
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                no navod nemam, menim to co si vsimnem

                zmena loginscreenu: pomohol GOOGLE
                logo a pozadie loginscreenu sa da menit v ubuntu-tweak, rovnako ako prehodit ovladacie gombiky onka doprava a mnozstvo dalsich veci

                a kedze PC vzasade len uspavam boot som neriesil (neviem ci sa este pouziva usplash - ten sa dal pekne nastavit)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 12.05.2010 | 19:58
              r.kopca   Návštevník
              mam otazku ja som pozeral obrazky ubuntu a nasiel som tento http://public.bay.livefilestore.com/y1p4CFnHsRBapVWQUSJmWfwrB6l-QgJk5Ahfm_cYkZA6f6haIYW_EX5xyqcyRvMBNrdjOJLH93ypkj1UJJqWC8jBw/image%5B3%5D.png , vyzera to ako okna s Windows7 ale je to v ubuntu ale ako som hladal v tejto verzii 10.04 v temach a aj na nete tu temu som nenasiel a velmi sa mi paci, neviete ci ide o fake alebo ta tema fakt existuje?
              • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 13.05.2010 | 00:56
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                ta tema urcite existuje ale ci ju autor zverejnil na kde.look.org uz nie je iste
                skus kuknut sem mozno si pomozes sam : Ako vytvorit vlastnu temu
                je tam odkaz na tvorbu gnome tem aj kde tem
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 13.05.2010 | 17:20
                  r.kopca   Návštevník
                  ok diky mrknem to, dufam ze to pojde pouzit aj inde ako v ubuntu
                  • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 13.05.2010 | 17:52
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    vysledna tema urcite kedze GNOME aj KDE prostredia vytvarane mimo ubuntu
                    a niektore casti toho navodu sa mozu viazat na ubuntu (napriklad program obsiahnuty v balickovacom systeme) ale to by nemal byt neriesitelny problem v pripade pouzitia inej distribucie
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 13.05.2010 | 19:40
                      r.kopca   Návštevník
                      co sa tika linuxu ssom v nom viac menej novacik, doteraz som mal ako to uz zvikom byva Windows, ale spojit vlastne prostredie s jadrom linuxu je moj sen, pretoze vlastne vytvorim vlastny OS, o co uz sa dlho snazim, dufam ze mi to nejak vide, s toho mi vypliva otazka, ako sa vlasthne vytvori linux? je to take jednoduche ze len spojim pracovne prostedie trebars to kde, gnome a pripojim k tomu linux kernel???
                      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 13.05.2010 | 19:58
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        v podstate je to tak ako pises (velmi zjdenodusene)
                        ak mas cas a chut sa ucit pozri sa na distribuciu ARCH LINUX a podla zaciatocnckej prirucky alebo instalacnej prirucky (odbornejsie popisany obsah zaciatocnikej) si vytvoris "vlasny OS"

                        instalator ti nainstaluje jadro a zakladne terminalove nastroje a uz je len na tebe ake prostredie a ake sluzby sa budu spustat

                        ale nie je to cesta pre zaciatocnikov,
                        ak ti robi anglicita problemy velka cast tyhc priruciek je tam aj v cestine

                        ale to nebude uplne vlastyn os lebo to bude arch, ak chces naozaj vlastnu linuxovu distribuciu pozri sa na stranku : LINUXFROMSCRATCH alebo aj na dokumentaciu VDL
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 14.05.2010 | 19:58
                          r,kopca   Návštevník
                          tak super , anglictina neni hlavny problem, skor konsola a jazyk C , a suse studio nestaci, takze sa budem musiet naucit jednoducho programovat, alebo aspon tie prikazy , mam toho teraz dost snazim sa naucit html a php, lebo sa snazim vytvorit vlastny CMS na web, tak hadam na to vide cas, diky za odkazy urcite sa k tomu dostanem
                          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 14.05.2010 | 20:57
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            na zladnutie archu neportebujes vediet programovat (ja nezvladam ani pascal - ani som neskusal) a terminalove prikazy tiez netreba vediet vsetky, takych 20 sa pri citani arch wiki naucis zachvilu.
                            skor si treba zvyknu ze vsetky nastavenia sa robia v konfiguracnych(txtovych)suboroch kde sa neskusenemu orientuje horsie ale po case sa na to da zvyknut
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 14.05.2010 | 22:45
                              r,kopca   Návštevník
                              v kodoch sa zorientovat dokazem, ale musim vediet co aky prikaz znamena, mrknrm to, neskor by som chcel skusit gentoo, ked budem ovladat terminal, tiez si tam budem moct doinstalovat prostredie, ale asi to bude zlozitejsie ako ten arch linux, inac aka je asi najjednoduchsia distribucia linuxu pre zaciatocnika, mne vyhovuje Linux MINT, je zalozeny na ubuntu a teda ma aj podporu aplikacii ubuntu... mam rad hlavne distribucie kde ide doinstalovat slovenske rozhranie systemu, hadam to pojde aj v arch-linuxe..................skusim to nejako vymakat a ked to vide a budem mat tam to prostredie tak sa ozvem, a este dufam ze to bude mat repozitare softu aby som nemusel vsetko instalovat cez konsolu
                              • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 16.05.2010 | 21:54
                                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                :dufam ze to bude mat repozitare softu aby som nemusel vsetko instalovat cez konsolu

                                toto v podstate vylucuje gentoo, kedze pren je len par (ak vobec) predkompilovanych balikov a kazdy jeden program je treba kompilovat zo zdrojoveho kodu (v konzole - klikatko na to asi nebude)

                                na indentifikaciu co ktory prikaz robi pomoze man ( man prikaz - vyhody pouzitie daneho prikazu) a urcite najdes mnozstvo pomocok na googli (aj tu medzi otazkami pre zaciatocnikov je zoznam prikazov)

                                v kazdej distribucii si mozes doinstalovat prostredie ake len chces, rozdiel je len v zlozitosti a potrebnom case (ubuntu-par klikov a par minut, gentoo-par prikazov a veeela casu-aj cele dni)

                                s najjednoduchsou distribuciou to nie je jasne ale v principe su to mainstreamove distribucie : ubuntu a jeho odrody (kam patri aj MINT ci KUBUNTU) openSUSE, mandriva, pclinuxos ci fedora (mne sa zda zlozitejsia ako ostatne)

                                slovenku lokalizaciu je mozne mat na kazdom systeme, zalezi len od toho ako su prelozene jednotlive baliky/programy

                                ak chce jednoduchu distribuciu kukni hore, ak chces nieco uplne prisposobene ale zlozitejsie daj si ARCH poskytuje vyhody ako balickovaci system (setri cas - narozdiel od gentoo) a zaroven si vsetky nastavenia robi uzivatel podla potreby (rovnako ako v gentoo) a je to rolling distro (nema verzie ako ubuntu - po aktualizacii je system najnovsi aky moze byt)
                                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 16.05.2010 | 23:20
                                  r.kopca   Návštevník
                                  momentalne mam Linux Mint a som spokojny, a nainstaloval som sun virtual box, skusal som aj gentoo aj arch linux, gentoo fiasko, hnustny cierny terminal :D co sa tyka instalacie, nechce sa mi robyt nieco co napriklad za mna urobia programy v minte, a bohuzial ma sklamal aj arch linux, nainstaloval som ho , instalacka sa aj docela dala bola prehladna, akurat ked som chcel nabootovat nainstalovany system, co aj napisalo ze sa doinstaloval, tak tam proste nic nebolo a nemalo to s coho bootovat, asi to nebude virtual boxom, asi to bude preto lebo som vynechal krok nastavenie systemu lebo tam boli zdrojove kody a nechcel som donich zasahovat, ale preco by potom napisalo ze je to uspesne nainstalovane?
                                  • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 12:38
                                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                    :hnustny cierny terminal

                                    tak v tom pripade sa do archu nepustaj, a do gentoo vobec, pekne zostan pri minte

                                    BTW ten arch vo virtualboxe, nenabehol GRUB alebo vobec nic ? nejaku chybovu hlasko to muselo vyhodit, krok nastavenia systemu nie je potrebny robit pri instalacii tie konfiguraky mozes zmenit hocikedy neskor (a musis lebo v nich sa vsetko nastavuje)
                                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 16:26
                                      r.kopca   Návštevník
                                      tak terminal mi nevadi , ale iba ak je v prostredi, napriklad gnome, ale nie ak je terminal celi OS, a k tomu archu tak mne napisalo na konci instlacie ze je to OK ze mam restartovat PC, a restratoval som ale nabehlo mi bootovanie CD , tak som vo virtual boxe vypol ten image Arch linuxu, a napisalo potom chybu toho grub loaderu, ze nema co nabootovat, proste ten disk kde to instalovalo bol ako keby prazdny, alebo som zle vytvoril grub loader, ale asi by to nenapisalo uspesnu instalaciu, ci?
                                      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 17:11
                                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                        islo pravdepodobne len o zle nastaveny grub, arch na tom virtualnom disku bol ale GRUB ho nevedel najst (bolo zle nastavene kde ma hladat)

                                        a terminal v grafickom prostredi je rovnaky ako ten bez neho, taky isty mas aj v minte stlac si CTRL+ALT+F1 (az F6) CTRL+ALT+F7 ta vrati do grafickeho prostredia. v distribuciach ako gentoo a arch je to jedniny sposob ako nainstalovat prostredie
                                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 18:47
                                          r.kopca   Návštevník
                                          ale ked budem mat prostredie mam tam aj firefox, tym padom mozem mrknut priebezne prikazy, ale ked mam len terminal tak to musim robyt bud s ineho PC alebo si stiahnut prikazy a hladat ich na papieri
                                          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 20:44
                                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                            nebudem sa rozpisovat kukni si co je : links, elinks (hlavne elinks)
                                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                            • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 21:04
                                              r.kopca   Návštevník
                                              ok mrknem to ale teraz musis instalnut suse 11.2 lebo mint zacal blbnut tak idem skusat dalej, zatial som len tak na prechode, to som uz spominal, ale s terminalom zacnem aj tak len v prostedi gnome alebo kde
                                    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 22:57
                                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                      ..tak ja som zas po styroch rokoch uzivania Linuxu v opacnom extreme. Vsetko co sa len da, cez terminal :) Mozno je to tiez akasi puberta, ale bavi ma to. Vsetky multimedia mam konsolove. Teda v Debiane. A Testovaviu distribuciu (Vektor Linux 6 light) mam nastavenu tak aby prve co uvidim bol ten "hnustny cierny terminal" :) nech ma to nuti rozmyslat...
                                      ..nehovoriac o tom, ze distro je takto viac prehladnejsie a cistejsie ako ked je tam milion grafickych nastrojov na nastavovanie systemu, co mozem sa spravit v konfigurakoch, a dalsich milion gui multimedii ktore tromfne MPlayer.GUI istalujem len to co sa konzolovo riesit neda, alebo to neviem
                                      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 17.05.2010 | 23:05
                                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                        no ja terminal pouzivam vzsade len ked je to casvo vyhodnejsie, apt-get install je zvacsa rychlejsi ako cakat kym sa otvori synaptic a tam to hladat a pozastukavat. ale subory kopirovat nebudem v terminali ked ich bez pouziatia klavesnice len pretaihnem do daneho adresara

                                        samozrejme vyuzietie terminala ked daco nefunguje - jedien tak sa daju krasne odcitat chyby
                                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 15:18
                                          r.kopca   Návštevník
                                          fajn da sa s tym ulahcit robota, ale mna by viac zaujimalo ci je mozne vytvorit prostredie, teda spojim linux kernel a vzhlad, ide to nejakym programom , alebo to treba v terminali
                                          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 20:18
                                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                            uz som ti pisal raz tie odkazy : vdl a LFS
                                            no ale klikatka sa teda nedockas

                                            ale odpovedou na tuto tvoju otazku je aj to ze to povoluje kazda distribucia, kazda ti dovoli zmenit prostredie aj zmenit jadro a vsetky baliky

                                            distribucia je hlavne o repozitaroch (respektive ich neexistencii - gentoo)
                                            je pekne povedat ze nainstalujem si jadro a potom gnome, ale odkial ?? ked nemas repozitare (takmer kazda distribucia ma ine - niektore zdielaju navzajom) musis instalovat kompilovanim zo zdrojovych kodov (ako v gentoo) a na to klikatko teda nieje

                                            potom este existuje cesta minimalnej instalacie daneho distra ako napriklad ubuntu minimal CD ktore ma do 15MB a nainstaluje ti len jadro a synaptic a ty si vyberies vsetky ostatne potrebne baliky s tym ze mas k dispozicii rozsiahle ubuntu repozitare (poskladat takyto system je ovela zlozitejsie ako sa zda)
                                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 19:03
                                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                          ..ved hovorim,ze to je akasi moja linuxova puberta, ale momentalne aj kopirovanie suborov robim cez termial, ale iba preto, aby som ziskal ten pocit, myslim tym citenie suboroveho systemu cez terminal, to je pre takeha ako ja, co vyuzival len gui, naozaj nieco nove, akonahle sa zorientujem, tak to samozrejme strati zmysel...ale konzolove multimedia, to mi vyhovuje.
                                          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 21:59
                                            r.kopca   Návštevník
                                            hmm co ja viem, predejsie ako moj vlastny OS je urobyt vlastny CMS, system na tom uz pracujem , ale este som stale nenasiel ten pravy, dost dobry sa mi zda drupal, ale blbne na serveroch ic.cz tak mam objednany pristor ahdam to tam pojde..............vlastny OS, hmm, co ja viem , ako sa poznam tak by ma to zachvilu prestalo bavit lebo by som sa nevedel odniekadial dostat, a som na to sam, a som v takom veku ze to bavi iba mna a ziadnych inych rovesnikov, jedine WEB to je skor , lebo brat sa tvorbou webou zivi, tak mi ma s tym kto pomoct, takto si musim vsetko sam, asi ostanem pri CMS a potom ked sa na to budem citit prejdem na jazyk C a naucim sa prikazy do konzoli, chciet vytvorit vlastny OS co je v podtsate najviac hned na zaciatku je asi moc, a len tak zo zvedavosti ak uz niekto z vas skusal nejaky CMS, ktory nema moc suborov, a sa v nich orientovat, a je jednoduchy tak napiste, zatial sa mi najviac pozdava ten drupal, potom K-CMS, dalej media-wiky, a nakoniec Joomla , je strasne zlozita, nestabilna, ale hlavne zlozita kto sa ma zorientovat v tych 10 000 suboroch...a to jednoduchy a tak to myslim z hladiska programovania, nie akoze ked uz to je na stranke to menu a administracia
                                            • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 22:09
                                              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                              Asi si sa kusok doplietol. Programovat OS je pre jedneho cloveka dost aj "na konci" :).
                                              Najprehladnejsi CMS bude pre teba aj tak ten, ktory si sam naprogramujes. Pri ostatnych stravis priblizne ekvivalntne mnozstvo casu skumanim zdrojakov.
                                              Samouk je v tejto oblasti uplne bezna vec, asi vacsina pouzivatelov GNU/Linuxu na tomto portale zacinalo tu (vratane mna).
                                              • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 23:53
                                                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                                tak veru nikto sa nenarodil s klavesnicou v ruke pisuc bash prikazy (mozno wlasaty)
                                                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                                • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 19.05.2010 | 15:50
                                                  r.kopca   Návštevník
                                                  chlapci ale vi ste niekde vyssie ako ja co sa tyka linuxov , vam sa to hovori, ja som linux chytil prvy raz do ruky pred 2 rokmi, nemal som zrovna net a tak som linux vobec nevyzil, mal som ho 1 den a pol aj s obedom :P ...............a teraz som ho mal asi tyzden, ale ziadna distribucia mi nevyhovovala , v kqazdej mi nieco vadilo, a vecsinou to bolo blbe chyby, ako napriklad ze mi automaticky vypinalo caps lock, ze me vobec nesla numericka klavesnica-to sposobil linux mint, ze mi zmnyszlo tlacitko vypnut a restartovat-v mandrive, ze my nechcelo automaticky zapnut net a musel som ho manualne-v open suse , a hlavna vec co ma stve ze sa vsade trvdi aky je linux stabilny ale pritom mi niekolko krat zamrzol, hlavne ked som chcel hrat nejaku hru na fullscreen, a mal som ovladace a vsetko..............jednoducho mi ziadna distribucia nevyhovuje, tak som naspat na windows a idem programovat CMS,a raz ked ma zacne stvat windows tak chytim linux kernel a urobym si skoro od zakladu vlastny OS a bude klud, mozno za takych 20 rokov :D
                                                  • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 19.05.2010 | 15:56
                                                    r.kopca   Návštevník
                                                    zacnem na tom robyt ale iba vo virtual boxe..............potom dam vediet ci s toho daco bude, aspon teda ten ubuntu minimal , doinstalovat prostredie , vybrat baliky, ale najviac by som chcel zdrojove kody trebars gnome, a take jednoduche ze by som len upravil obrazky, a nejake jednboduche kody ako je to v html, ale asi to skot budu miliony suborov v ktorych sa nevyznaju ani jeho autori
                                                    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 19.05.2010 | 16:42
                                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                                      zacal by som s tym, ze by som zacal "robyt" nieco so slovencinou ;)
                                                      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 19.05.2010 | 17:41
                                                        r.kopca   Návštevník
                                                        to preto ze pisem rychlo, posledny dikatat co som napisal co si pametam bol 2 , tak co je mi potom ze na fore napisem sistem s mekym I
                                                        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 20.05.2010 | 15:50
                                                          r.kopca   Návštevník
                                                          viem ze toto uz nepatri k teme, ale chcem sa spitat ake farby by sa hodili na stranku s CMS systemom, teda na hociaku stranku ale taku skor programatorsku, ak sa dakto vyzna tak ocekujte toto http://www.rkopca.run.sk/ , mam tam len jednoduche oznamenie urobene v inkscape ale tie farby by som chcel priblizne take ako su tam aj na hotovej stranke.......len farbu ceknut a stil
                                                          • Re: OFF TOPIC 20.05.2010 | 17:08
                                                            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                                            Ahoj, r.kopca .

                                                            Áno s týmto vláknom si už daleko, daleko OFF TOPIC a preto Ta chcem poziadať, aby si sa príspevkami alebo vrátil k novému Ubuntu alebo si založil novú diskusnú tému, ktorá rieši Tvoje otázky.

                                                            Ď.
                                                            :-)
                                                            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                                            • Re: OFF TOPIC 20.05.2010 | 19:29
                                                              r.kopca   Návštevník
                                                              ale CMS sa linuxu netika v podtate vobec, takze by som mal ist asi na celkom inu stranku, a k novemu ubuntu, tak zaujimalo by ma ze ak ste skusali trebars alien arena, ze to casto nenabehlo na prvy raz, a ze po 3 levele neslo pokracovat, ak hral niekto tu hru v ubuntu 10.04 alebo 9.10 tak sa ozvite ci to sposobil moj PC alebo to je ubuntu, lebo na windows to frci ale je to novsia verzia, ale asi je to ubuntu, lebo viacero hier mi tam robilo podpbne veci, a to som mal ovladace, a aj 3D ovlco mi samo navrhlo
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 16:34
            Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
            Tá ružová je len detail, mňa viac iritujú tlačítka napravo ako default, ale je to len vec vkusu a zvyku. Nakoniec aj win XP má ako default ten hnusný zelený kopec s oblohou a dá sa na to zvyknúť alebo samozrejme zmeniť.
    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 12:42
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      dlhodobo odporucam kazdemu upgrade cez cistu instalaciu. pozalohovat veci, vsetko to zmazat a dat to nanovo
      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 13:03
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        ...absolútny súhlas.
      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 15:25
        Lotar   Návštevník
        Tiez som na strane cistej instalacie. Ani nechapem aky to ma zmysel upgradovat starsi na novsi. Ved casovo takmer nic neziskam (mozno asi 20 minut ak sa to podari bez problemov) a ked sa nieco nepodari (co je dost pravdepodobne) tak zabijem 2x viac casu. Nehovoriac o tom ze po upgrade zostanu stovky MB balastu zo stareho systemu oproti cistej instalacii.
        Momentalne mam 8.04, medzistanice som vynechal a aj s tou cistou instalackou pockam aspon do 10.04.1
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 15:42
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          uvidim, ako sa mi podari upgradeovat manzelkin notebook s kubuntu (fici zatial ok od verzie 8.10 cez upgrady, aktual je tam 9.10, no pockam s tym este, kedze v praci mi to nezbehlo uplne bez problemov.
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 16:29
            Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
            "uvidim, ako sa mi podari upgradeovat manzelkin notebook s kubuntu (fici zatial ok od verzie 8.10 cez upgrady, aktual je tam 9.10"

            tak to závidím a držím palce, nech to vydrží :-)
            ja som toľko šťastia nemal, ani keď som išiel z 8.04 na 8.10, ani z 8.10 na 9.04 a ani na 9.10, ale ten som zatratil úplne, lebo mi v ňom niekedy nešla TV karta
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 11.05.2010 | 16:27
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ak mas v plane stale upgradovanie, mozno by sa hodilo nieco ine ako kubuntu. napriklad debian testing/unstable
    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 13:00
      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
      ...akurat si mi trafil do pocitov, aj ked mne sa z Xubuntu 9.10 upgrade na 10.04 podaril (nefunguje mi rar a podobne sprostosti a asi je trochu pomalší) pre zmenu sa mi rozsypava 8.10 čo je moj hlavny system. 9.10 som mal na testovacom HDD inac by som si upgrade nedovolil (len cisty instal). Takže po Suse, mi lezie na nervy už aj Canonical. Príliš veľa "šumu" .Postupne však prechadzam na Debian, ten OS sa mi pozdáva každým dňom viac. :-)
    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 17:42
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja linux ktory musim pri kazdej novej verzii co je kazdeho pol roka na novo nainstalovat nechcem :)

      Je to uplne proti logike.. :) Wifi, externy monitor, skenery, tlaciarne, sprava nfs, ssh, wep kluce, rsa kluce... To sa mi kazdeho pol roka nahadzovat na novo nechce :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 17:49
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        => arch, gentoo, pclinuxos (rolling update)
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 17:59
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Neboj sa, do nedavna som bezal na archu, s gentoo mam taktiez dlhodobejsie skusenosti..
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 14.05.2010 | 23:36
          peter   Návštevník
          on nevie update-tnu ubuntu a ty mu poradis gentoo? :)) si sa nacisto zblazil? :)
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 00:22
            Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
            pocuj a kto pouzivaa *BSD je tiez blazon? :D Nevydareny update moze mat vela vela pricin, moze to byt napr hardwarom (konkretne novym kernelom a tympadom sa to prenasa aj na cele ubuntu ako-take), aj samotnymi uzivatelmi kt.robia zasahy do systemu ktore ubuntu nepredpoklada napr. instalovanie balikov bez repozitara, pridavanie repozitarov 3.stran (co je problem kedze sa pri upgrade vypnu a takeho zaciatocnika to nenapadne zapnut naspat)
            a asi najhorsia vec co moze zaciatocnik urobit a dostat sa tym do dependency hell a po upgrade do totalne nefunkcneho systemu je miesanie balikov z roznych vetvi(novsie baliky do starej+pouzivanie Debian bal.)

            a gentoo neni problem nainstalovat/aktualizovat...kazdy snad dokaze copy & paste z handbooku...aj ked zide sa aspon tusit ktoru volbu vybrat lebo skoncite ako ja s kernel panicom :D (prave ako maly 14r chalan som nic ine nerobil iba bezhlavo kopiroval)...horsie je to s pouzivanim a riesenim chyb ktore urcite na seba nenechaju cakat :)

      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 18:17
        Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
        Debian Testing => super distro ktore staci nakonfigurovat a pobezi v poho bez preinstalovania pokial ho budes priebezne aktualizovat ;-)
      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 18:49
        Lotar   Návštevník
        "Ja linux ktory musim pri kazdej novej verzii co je kazdeho pol roka na novo nainstalovat nechcem :)"

        Nevidim dovod preco by si musel kazdy polrok menit verziu. Staci kazdych 18-24 mesiacov.
        U mna zmena na novsie prichadza do uvahy jedine vtedy ked v aktualnej nefunguje nieco dolezite tak ako ma. Preco by som mal menit to co fici dobre?
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 20:25
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          ..tiež si myslím. Xubuntu 8.10 som mal doteraz a donedavna mi šlapal. Nemal som potrebu davat niečo novšie
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 20:33
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          Akurat tie ďalšie distrá (9.04 a 9.10) ma nijak nenadchli. Skusim ešte čistý inštal 10.04, ale reagujem na príspevok, že Ubuntu už aj mňa irituje..
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 20:41
            ---   Návštevník
            man stve daleko viac google s tym ich super panelom na lavej strane pri hladani. Ubuntu po upgrade na 10.04 ide ako blesk, skor som rad ze som presiel na nu, 9.10 bola podla mna lenivejsia a ine problemy som nezaznamenal
            • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 21:01
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              Šťastný to človek :) Myslím to v dobrom.
              Mimochodom, ten google panel, "prekvapil" aj mňa.
              • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 10.05.2010 | 22:12
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Neviem ako vy, ale ja mam este stale znacny rozdiel medzi google.com a google.sk , google.sk este ten panel nema implementovany, google.com mi ho tam hodi automaticky. Resp. aj google.sk ho ma, ale nie v takej podobe ako je na domene .com

                Som zvedavy za ako dlho pribudne moznost "Hladat osobu v socialnych sietach" alebo "Zistit kedy bol niekto naposledy na nete" a dalsie hi-tech google zasahy do sukromia
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 11.05.2010 | 13:46
        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
        Robil si nejake vaznejsie azsahy do systemu? Instaloval programy nie cez balickovaci system a podobne? Potom sa moze rozbit upgrade, lebo su tam veci, ktore sa nedaju predpokladat.

        Inac osobne som zatial vacsinou upgradoval a nic sa nestalo (len raz pri upgrade na alfa verziu sa mi rozsypal balickovaci system:-) ).
        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 11.05.2010 | 18:49
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          ...ja som upgradol len raz ako test, že čo to spraví. Zo začiatku sa ma snažil vystrašiť, že nevie násť HDD... Síce sa po chvíli nakoniec spustil, ale ide pomalšie, a kernel mi hlásy x chýb...ale ako čítam, každý ma iné skúsenosti :)
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 12.05.2010 | 08:40
            Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
            HP notbuk prešiel na 10.04 bez problémov, Acer to nerozchodil. Skúsil som čistú inštaláciu, nenabehne ani ako LiveCD... Takže sa musím poobzerať po niečom čo tam zapasuje, alebo nahodím staré 9.10, ktoré išlo bez problémov.
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 12.05.2010 | 10:00
          Dragon   Návštevník
          Mne sa podarilo upgradnut Ubuntu uz niekolko krat (konkretne 3 krat). Instaloval som verziu 8.10 a od nej som upradoval postupne az na 10.04. Instalujem vylucne cez Synaptic. Je jasne, ze system nebezi tak ako po cistej instalacii, mam dojem, ze je kusok pomalsi, ale v zasade funguje velmi dobre.
          Asi som jeden z mala jedincov, co si na Ubuntu nemozem stazovat.
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 12.05.2010 | 10:51
            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
            Mne sa zda iba pomalsi start. Ano start. Nechapem ako sa vsetci zenu za zrychlovanim startu. Lebo jedine co tym dosiahnu, ze sa skoro objavi prihlasovacia obrazovka, ale ked sa clovek prihlasi, tak sa nacaka kym sa vsetko pospusta...
            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 12.05.2010 | 10:00
          Dragon   Návštevník
          Mne sa podarilo upgradnut Ubuntu uz niekolko krat (konkretne 3 krat). Instaloval som verziu 8.10 a od nej som upradoval postupne az na 10.04. Instalujem vylucne cez Synaptic. Je jasne, ze system nebezi tak ako po cistej instalacii, mam dojem, ze je kusok pomalsi, ale v zasade funguje velmi dobre.
          Asi som jeden z mala jedincov, co si na Ubuntu nemozem stazovat.
          • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 12.05.2010 | 14:41
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            Vývoj ubuntu s default gnome už dávnejšie nesledujem, lebo uprednostnujem Xfce. Xubuntu sice nieje oficialne Canonical-om podporovana distribucia, ale v podstate ma tie iste problemy, ake ma aj ubuntu (napr. 9.04 a grafiky Intel, moja integrovana Intel extreme graphic doteraz nezbadala, že by to v Canonicale fixli), hlavne mi vsak vadí to, že Xubuntu z Xfce ma spolocne asi už len torzo. Ani zdaleka to nieje odlahcene prostredie, a v poslednych vydaniach take programy ako napr. Gigolo, hovoria za vsetko..
            • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 12.05.2010 | 19:23
              Dragon   Návštevník
              Myslim, ze Xubuntu uz podporovane je, no nie som si tym isty. Co sa tyka mojej Intel karty, mam s nej pocit, ze je to s jej vykonom len lepsie a lepsie.
              Mozno mam len male naroky na kvalitny system...
              • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 13.05.2010 | 00:27
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                Verím tomu, že ti tá grafika poriadne funguje. Nepoznám nikoho komu by po updatoch nešla. Ale nikto z nich nemá integrovanú "Intel extreme graphic2" ako ja, a tá proste stále nejde. Neprehrá mi obraz z videa ani za nič. Ale že mám takú šitnú dosku, za to môžem asi ja :)
                V každom prípade Debian ma chytil za srdce a tí čo ho majú vedia o čom hovorím.
    • Re: Ako ma sklamalo ubuntu 18.05.2010 | 10:21
      martin   Návštevník
      Ja osobne si o tomto vsetko myslim iba to ze preco sa vseci vjazu na hardware natolko ze chcu mat co najnovsje a najlepsie stroje namiesto riadne stabilnych masin na ktorych ide vsetko okaj. Napriklad mrkvosoft vs apple. Jedna firma vklada nadeje na polepenie vsetkeho zo vsetkym ale zabudli na chybu ze takto veci nevedja fungovat a druhy na to ze na tomto hardwari pojde toto a urobime vsetko aby to fungovalo a zrazu najstabilnejsi najrychlejsi system....
      Myslim ze toto je problem vsetkych tych co hladaju chybu iba v OS, a nikomu nenapisu ze nan linuy nainstalovany v hodinkach a nevjem preco mi nejde graficke rozhranie.....