Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
:-)
Táto Tvoja posledná "otázočka" je asi najťažšia. Nielen preto že by to bolo technicky sťažené, ale aj preto že tu vystupuje množstvo parametrov, ktoré ovplyvňujú úspech takéhoto upgrade linuxovej verzie (32-bit na 64-bit).
PREČO ?
Pretože Tvoj hardwér a všetky veci s tým súvisiace to MUSIA umožňovať (podporovať 64-bit režim). Zároveň Ti niektoré programy po prechode na 64-bit nemusia správne fungovať s rôznych príčin. Na začiatku poviem, že tu je najväčší problém u počítačových začiatočníkov a užívateľov všeobecne a síce, ako objektívne určiť, či je Tvoje "železo" (a.k.a. HW) 64-bit kompatibilné ?!
Hneď na úvod je najlepšia úvodná metóda pre značkové PC alebo notebooky takáto:
Zajdeš do predajne, kde si to kúpil a opýtaš sa zodpovedného, že chceš aby Ti povedal a našiel v technických materiáloch, či je Tvoj stroj schopný behu 64-bit verzie tj, či má na to HW. Zdatnejší jedinci si to môžu sami vyhľadať na príslušných web stránkach produktu. Zvyčajne aj býva na takýchto strojoch predinštalovaný 64-bit Windows 7. ;-) Dá sa tiež povedať, že väčšina multi-core (2 a viac) procesorov je O.K. Univerzálnejšia metóda pre neznačkové PC a staršie PC asi neexistuje a je dobré zvážiť potrebné náklady, čo vlastne chcem a či mi to za to stojí.
ČO je všeobecne dôležité (Linux) ?
0. Akú linuxovú distribúciu sa ideš pokúsiť upgradeovať a o aký konkrétny typ počítača sa jedná ?
1. Je tvoje CPU (procesor) 64-bit kompatibilné ?
Nástroj CPU-Z pod Windows : http://www.cpuid.com/cpuz.php
nástroj LSHW pod linux
----------------------------------------------------------------
Poznámka:
Ak je Tvoje CPU 64-bit kompatibilný a zistilo sa to objektívne (napríklad info-výstup z nástroja LSHW), tak body 2. a bod 3. sú tiež splnené. ------------------------------------------------------------------
2. Je Tvoja architektúra matičnej dosky kompatibilná ?
3. Je Tvoj BIOS kompatibilný ?
Najideálnejšie riešenie je splnenie predpokladu, že bod 1. je O.K. To znamená, že si kúpil PC kde síce bolo dané 32-bit prostredie, alebo bez OS a Ty si si tam nainštaloval 32-bit Windows, máš možnosť reálne fungovať na min. 4 GB RAM.
Aj v tomto prípade je však pre začiatočníkov najľahšie, kdesi si zálohovať súbory pre prácu, dokumenty, poznačiť si prípadné nastavenia LAN, WiFi a pod.
Zadovážiť si (stiahnuť) full inštalačné DVD 64-bit príslušnej linuxovej distribúcie a spustiť čistú inštaláciu.
Všetky ostatné varianty prípadného "upgrade" sú už dosť špecifické pre tú.ktorú linuxovú distribúciu.
:-)