Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Možno som to tu nemusel tak vyblafnúť, ale asi ma dosť potešilo, že mi to funguje...
Xfce je velmi zaujimave prostredie, teraz sa kusocek s nim hram, lebo mam v rukach trosku starsi laptop, na ktory je Gnome trochu vela (sudiac podla VirtualBoxu). Vela ludi sice tvrdi, ze co sa tyka rychlosti je Ubuntu a Xubuntu na rovnakej urovni, ale ked trojrocny laptop s Xubuntu bootuje rychlejsie ako polrocny laptop s Ubuntu... Nehovoriac o tom, ze som oba systemy testoval vo VB a musim povedat, ze Xubuntu bolo o dost sviznejsie.
Mozno raz aj ja zacnem pouzivat Xfce... Zavisi od toho, ako bude nasledovat vyvoj Gnome.
Je to asi tak, aj keď .buntu má slušnú podporu hardware. Ináč neviem kto sú tí "veľa ľudí", ale naozaj to nieje pravda. Dokonca tu niekto spomínal, že keď sa nainštaluje Xfce na Ubuntu, nedosiahne sa tým ten efekt, a že treba si nahodiť Xubuntu, ak chceme svižnejší systém. Ja som už asi úplne prepadol Xfce :-) Čítal som niekde komentár, kde dotyčný písal, že v Xfce sa cíti ako bez rúk, ale zjavne to tak nieje, všetko je po ruke a myši sa skoro ani nechytím. Ale asi by si bol prekvapený, keby si nahodil iný systém z Xfce napríklad Debian... Xubuntu už ani zďaleka nieje to odľahčené Xfce, ale pripomína až priveľmi GNOME. S čerstvo nainštalovaným Xubuntu to máš okolo 3 GB, v Debiane to mám teraz po nainštalovaní software 1,6 GB, a to tam mám OpenOffice, Gimp a Firefox aj zaťaženie RAM je výrazne ľahšie kým v Xubuntu som mal nie raz úplne vyťaženú 1GB RAM v Debiane mám swapku asi na dve veci... Ináč ten vývoj GUI je podľa mňa zaujímavý asi všeobecne. Aj KDE aj keď KDE4 som dlho nemusel. Aj nové GNOME je dosť zaujímavé, a také tie spory že čo je lepšie už nemusím. Dokonca si myslím, že veľa užívateľov si vyberá prostredie podľa atmosféry ktorú v ňom cítia (vrátane mňa) a možno si to ani nevšimli :-) a keď už som pritom, v KDE3.5 je čosi magické...
To s tym, ze zabera kusok viac je pravda - a to je dokonca Xubuntu bez OOo v defaultnej vybave, co je dost skoda, lebo AbiWord a Gnumeric su sice pre mna dostatocne aplikacie, ale chyba mi tam nejaky prezentacny SW. Cloud zatial velmi nemusim, u nas na Slovensku su stale miesta, kde nie je mozne zaviest rychle a stabilne pripojenie na net, cize niekedy je potreba prezentacie off-line.
Co sa tyka GUI, mne zatial Gnome poskytuje vsetko co potrebujem, nic mi v nom nechyba a nema nic prebytocne, co by ho robilo az prilis robustnym. Ak sa vsak v buducnosti pritrafi vo vyvoji nieco, co by ho urobilo pre mna nevyhovujucim, Xfce bude jasna volba. Mam vsak rad Ubuntu, pretoze ma stabilnu podporu so strany Canoniclu. Debian ma sice siroku komunitnu zakladnu, ale trebars takym Ubuntu repozitarom sa maloktore vyrovnaju. Z tohto dovodu by bolo Xubuntu pre mna to prave, ak by som chcel prejst na Xfce.
Ozaj, a SVK ako hrali, nevidel som zápas..
som fakt mimo , ako sa ti to podarilo , co tak to opisat aspon trosku ostatnim UZIVATELOM , ... lebo tato informacia nema ziadnu cenu . vyznam .... To je ako keby som napisal , ... mam Linux ale nemam PC .... zbytocne si sem hodil taku somarinu ...
Ale sľubujem, že to dám do databázy znalostí. Zatiaľ som to nedal preto, lebo sa viem pripojiť len pod rootom (čo mne teda vôbec nevadí), takže skúsim ešte gúgliť. A keď nenájdem nič rozumné, tak to tam dám aj tak a požiadam ostatných aby do doplnili aj o toto riešenie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Huawei_E220
ahttp://en.wikipedia.org/wiki/Wvdial
kedze huawaja nemam :)
http://tuxmobil.org/linux_on_laptops_with_umts_cards.html