Video streaming

Sekcia: Hardware a Drivery 22.06.2010 | 16:29
Avatar Vojsooo Mandrake  Používateľ
Nazdar

V tejto oblasti nemam moc skusenosti, preto prave tento topic na tomto fore, pretoze verim ze ste tu makaci v tejto oblasti :)

zhliadnite www.mc2.sk
24nonstop realtime streaming v 3 roznych kvalitach. Najvyssia HD kvalita funguje s 5 megovym tokom. Co viacmenej ludia s klasickym DSL mozu zabudnut....
Kamery s ktorymi sa na hrava nahravaju s datovym tokom cca 10 mbps... po spracovani materialu sa vystup renderuje do mp4 s h264 pri 8mbps (CBR). Nasledne sa to nahadzuje do playlistu servera, ktory to realtimovo preratava do 5 mbps pri HD... tie ostatne 2 kvality neviem presne aky maju datovy tok....
Vsimol som si, ze na youtube ma HD 720p datovy tok 2mbps a je to v podstate rovnaka kvalita.... preto nastala otazka z mojej strany, z akeho dovodu to streamuje az s 5 megovym tokom.. zbytocne zatazujeme linku....
Odpoved bola asi takeho typu, ze nemam to riesit, je to z istych dovodov... server je tak nastaveny pretoze sa to lepsie neda.....
takze nastava otazka na vas odbornikov ktori mate skusenosti... moze pri nastaveni datoveho toku pre HD na 2mbps nastat problem realtime streamingu? napriklad ze by server nestihal spracovavat video do tej kvality?
alebo viete mi to trosku popisat aby som tomu chapal? preco nieje mozne to na 2 mbps nastavit? ak je to teda pravda....
    • Re: Video streaming 22.06.2010 | 16:48
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ja som sa dočítal že komprimácia MPEG2 zožerie 5mbps+ a MPEG4 sa vleze aj do 1,5mbps, tam bude asi rozdiel, v kodeku.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Video streaming 22.06.2010 | 16:48
        Avatar Vojsooo Mandrake  Používateľ
        Vies poskytnut aj ten povodny vlanok kde si to cital?
        • Re: Video streaming 22.06.2010 | 16:59
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Toto nieje presne ono, ale bolo to niekde na wikipedií. Ale na predstavu o datovom toku to stačí.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org