VirtualBox a USB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.07.2010 | 20:07
Karci   Návštevník
Dobry den prajem. Mam mensi problem s VB. Stiahol som si najnovsiu verziu pre Ubuntu 9.10, no ked chcem pripojit napriklad USB kluc, alebo mobil k virtualnemu stroju, nemozem tieto zariadenia zo zoznamu vibrat (zariadenia - USB zariadenia). V nastaveniach VB som si tieto zariadenia pridal do zoznamu, no aj tak s nimi nemozem na virtualnej masine pracovat. Ako to dat do poriadku? Dakujem
    • Re: VirtualBox a USB 12.07.2010 | 20:15
      jasam   Návštevník
      ak sa nemylim najnovsie ubuntu je 10.4 ........a chod na virtualbox.org a stiahni si najnovsiu verziu 3.2.? nepamatam sa aka je a tam ide usb uplne v pohode a ak si spominam da sa spustit za jazdy vb
      • Re: VirtualBox a USB 12.07.2010 | 20:22
        Karci   Návštevník
        No tu najnovsiu verziu VB uz mam. To som si stiahol hnet, no USB zariadenia sa na Virtualny stroj pripojit nedaju. V zozname zariadeni su, ale nemozem ich pripojit.
        • Re: VirtualBox a USB 12.07.2010 | 22:01
          Karci   Návštevník
          Pomoc prosim :)
          • Re: VirtualBox a USB 13.07.2010 | 14:35
            Grawp   Návštevník
            Musis pridat svojho usera do skupiny vboxuser a relognut sa alebo restartovat system. Potom to pojde.
          • Re: VirtualBox a USB 13.07.2010 | 15:14
            BoBLO   Návštevník
            poobzeraj sa po balicku VirtualBox-bin, ktory je vydavany pod specialnou licenciou (VirtualBox Personal Use and Evaluation License (PUEL)).
            Potom staci urobit vboxuser a usbfs v /etc/fstab.
            • Re: VirtualBox a USB 13.07.2010 | 16:08
              Karci   Návštevník
              Dakujem Vam. Uz som to rozbehal. Teras pre zmenu hadze win modre obrazovky :D ale to nevadi, na to som zvyknuty :D