Sabayon instalacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.07.2010 | 23:01
karikatu   Návštevník
caute paci sa mi distribucia sabayon a rad by som si ju chcel nainstalovat ale prostrednictvom core cd... neviete ako sa ma dalej pokracovat ke je zaklad nainstalovany? dikes...
    • Re: Sabayon instalacia 18.07.2010 | 00:34
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      hmmm, zeby doinstalovanim dalsich programov cez prikazy?

      http://distrowatch.com/dwres.php?resource=package-management
    • Re: Sabayon instalacia 19.07.2010 | 10:11
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ja som inštaloval z normálnych ISO kde už boli KDE alebo GNOME. Tiež som sa pohrával s myšlienkou inštalovať s core iso, no radšej som zvolil istotu. A neľutujem to, SABAYON je skvelé distro.
      • Re: Sabayon instalacia 19.07.2010 | 11:45
        tomino   Návštevník
        presne to je skoda lebo klasicka instalacka obsahuje mnozstvo apôlikacii (1,5 GB medium co je raz tak ako napr ubuntu) a cize je tam kopec zbytocnosti. pacila sa mi sabayon 4. tam si si vybral co chces instalovat. asi to nainstalujem z toho :/
        • Re: Sabayon instalacia 19.07.2010 | 14:08
          tomino   Návštevník
          navyse mi sabayon strasne zatazuje pc a to manazer balikov a aktualizator- tusim sulfur. priemerne zatazenie mam aj 2,5... preto by som chcel skusit core cd lenze neviem co vsetko tam treba nainstalovat a tak :/
          • Re: Sabayon instalacia 19.07.2010 | 15:13
            Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
            Po inštalacii 5.3 mi zatažoval, (myslel som si že to ani nešlo. Videl som SABAYON prvý raz v živote). Potom stačilo zadať do terminálu na update equo a ide to ako má. Mám 2,5 ročný notebook a šlape perfektne. Aktualizáciu môžem porovnať s Ubuntu čo sa týka rychlosťou a ostatným. Stabilitou a čistotou je to neporovnateľný systém. Proste si potrpím na nové veci a tu to mám pekne naservírované :).

            výpis mojeho top

            top - 12:55:24 up 5:05, 3 users, load average: 0.48, 0.70, 0.81
            je normal load u mňa
            • Re: Sabayon instalacia 19.07.2010 | 17:50
              tomino   Návštevník
              ja hladam rozhodne up to date distro. vyhovoval mi arch a ten je aj jednoduchy a aj cisty ale sabayon je zase o trosku krajsi, stabilnejsi a predpokladam ze sa lahse kompiluje kedze v archu som to nevedel. co sa tyka porovnania topov tak arch mal priblizne tych 0,09~0,3 ... sabayon keby som ho mozno instaloval cez core cd tak by bol na tom rovnako kedze tu je kopec zbytocnosti co ani niesu na moj pc... ale je pekny a chcel by som sa este par veci popytat....

              napr ked instalujes balik gnome, tak mas moznost ze ktore veci (napr gnome-session, gnome-backgrounds...) chces nainstalovat alebo klasicky cele gnome nainstaluje?

              dalsia je ze ta cistota to si myslel v dobrom alebo zlom? ja mam totiz z kazdeho distra co je taketo (ze si nie sam poskladas od zakladu) pocit ze je tam kopec zbytocnosti.

              mas dake icq alebo jabber pre lepsiu komunikaciu ak by som sa chcel nieco poradit este? (teda ak ti to nevadi):)
              • Re: Sabayon instalacia 19.07.2010 | 21:19
                Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                Mám samozrejme aj IM, ale ja sabayon mám len pár týždňov. Kontakt je na stránke čo mám v podpise.

                Mám verziu s KDE, keď po skoro 3 rokoch som zase chcel vrátiť z GNOME ku KDE. Potreboval som zmenu trošku.