Jolicloud a problem skype microfon
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
2.) funguje vobec ten mikrofon?
3.) nemas ho stlmeny?
arecord -D plughw:0,0 -f S16_LE - | aplay -D plughw:0,0 -f S16_LE -
ale terminal mi vypisal totoRecording WAVE '-' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 8000 Hz, Mono
Invalid rate plugin version 10002
Playing WAVE 'stdin' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 8000 Hz, Mono
Invalid rate plugin version 10002
Ja uz neviem co mam stym spravit asi to pojde do hajan a kaslem na cely jolicloud
Asi by bolo vhodné pozrieť čo je to za dosku a zvukový čip, no a potom by malo pomôcť podhodiť korektnú hodnotu pre argument model pri načítavaní ovládača zvukovky.
Na výber ešte máme niekoho čo by si kôli tejto otázke kúpil taký notebook len aby Ti ten problém pomohol vyriešiť. Ale toto vylučujem aj ja keďže tento štýl zodpovedá komerčnej podpore.
Posledná možnosť je že sem dáš informácie o Hardware keďže nápis na nálepke nie vždy vystihuje totižto obsah balenia. Vieš načo slúži napríklad príkaz
lspci -v
?Ide o to, že bežne sa rieši problém s Hardware v bodoch:
Predpokladám že si neskúsil dať aplkovať záplaty a tak isto si si nezapametal s ktorou verziou jadra sa tá zvukovka ako hlásila, najmä ak fungovala. Takže tu ostala len jedna odpoveď.
Inak, neviem či by nebolo jednoduchšie naozaj skúsiť či na tom stroji funguje normálna sieťovka cez kábel a jednoducho dať zaplátať systém. Dosť často to pomôže vyriešiť veľa problémov. Ak by to nepomohlo, tak je naozaj treba pozrieť jaké to má črevá a trochu sa s tým pohrať. Bez toho Ti môže pomôcť len Veštica Helga ktorá má kryštálovú guľu.
http://uloz.to/5537441/vypis.odt
Čo si dal za riadok teda do toho súboru?
Mohlo by tam byť niečo na spôsob: ale nevylučijem že zrovna verzia 1001 potrebuje iný model. A odporučil by som aj povytiahnúť a zapnúť mikrofón v mixéroch (alsa a aj pulse).
Mimochodom, v bubuntu sa používajú dve vrstvy ovládania hlasitosti. Alsa a Pulse. Tie sa niekedy pobijú aj s tlačítkami ovládajúcimi hlasitosť. Niekedy to nasere keď pomasírujú multimediálnu klávesnicu.