zistenie polohy podla IP
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Pokial Ta niekto obtazuje, tak to mozes riesit zakonnym sposobom. Obvykle taka trubka sklapne po predvolani. Niekedy staci dohovor, a niekedy pride vhod ked mu poskytovatel po osloveni PZ odpoji net. Najme ak ho mal predplateny.
A ano. Samozrejme ze sa da zistit lokacia pocitacaktory robi neplechu. Neuposluchnutie dodania udajov pre vysetrovanie sa da klasifikovat aj ako spolupachatelstvo.
Ale pre osobne potreby zistis akurat tak mesto, maximalne jeho cast.
chces si dat na webku tu cool mapku ktora ukazuje ze odkial k Tebe chodia citatelia alebo Ti niekto strpcuje zivot a ty sa hambis o tom porozpravat s hlavou rodiny?
Mohol by si konecne povedat o co Ti vobec v tvojej otazke ide ?
Pokial si myslis ze existuje legalny sposob ako sa dopatrat k adrese uzivatela IP adresy, tak si musis nastudovat zakon o ochrane osobnych udajov. Jedina cesta ako sa k tomu dopracovat je cez organy cinne v trestnom konani. A aj to len ak mas statut svedok poskodeny.
Alebo si myslis ze existuje na slovensku (alebo do konca na ccelom svete) nieco na sposob telefonneho zoznamu, nieco co zverejnuje udaje o ludoch bez ich suhlasu? Take nieco by bolo na Slovensku nelegalne.
Len Ti pitke chce Wlasaty povedať, že na to, aby si zistil, kto sa skrýva za konkrétnou P adresou, potrebuješ súčinnosť konkrétneho providera, ktorý poskytuje I-net spojenie tomu votrelcovi. A na to, aby si si vynútil jeho súčinnosť (toho providera I-netu) je potrebný konkrétny tlak zo strany orgánov činných v trestnom konaní, alebo gaunerov na plateného informatika, ktorý sedí na prameni u toho providera.
fuck.
Linux Ti ale poskytuje skvelé scanovacie (prieskumné) hackerské nástroje pre "ohmatanie" ip adries a ich portov.
Nainštaluj si do svojho Linuxu grafický nástroj NMAP/ZENMAP a uvidíš, že pokiaľ o tom dotyčný nevie, tak sa dá nachytať na hruškých t.j. dá sa o ňom zistiť viac, pokiaľ nie je výsostne opatrný.
Veselé nmap-ovanie. !
Kebyste vsetci ako ste tu vedeli co vsetko je v nasich zakonoch pre obcana a proti nemu, tak emigrujete hocikam. A tam to bude pravdepodobne ovela horsie.
Napriklad, clovek ma pravo na sukromie. Ale jeho poskytovatel musi uchovavat po urcitu dobu jeho datovu komunikaciu na vlastne naklady.
PS: k povodnej otazke. pre bezne potreby existuje seria programov GeoIP ktora je nadstavbou nad datami poskytovanymi cez sluzbu whois.
whois IP.AD.RE.SA
whois `host linuxos.sk|grep 'has address'|awk '{print $NF;}'`
:-)
Preštuduj si tieto veci ( tu je link na články v českom jazyku) a získaš lepší sieľový prehľad a na "desiatkové" adresy získaš iný názor. Na empíriu pritom používaj grafický ZENMAP/NMAP, ktorý som Ti opisoval výššie.
Veľa štastia a držím ....
Takže si nahoď firewall a bude pokoj.
Ak cez Teba niekto zasiela SPAM, tak si asi Open Relay. Ak Ti niekto zasiela priliz vela SPAMu, tak vecsina emailov je ajtak SPAM.
Pátranie:
90% šanca že sa dostaneš na nejaký free email, napr. 10min email
Zistíš adresu nejakého hostingu bez LDAP?
Označ adresu ako spam a je to. C je správne, vyprala v Perwolle
TOR
atď.