Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Pokial Ta niekto obtazuje, tak to mozes riesit zakonnym sposobom. Obvykle taka trubka sklapne po predvolani. Niekedy staci dohovor, a niekedy pride vhod ked mu poskytovatel po osloveni PZ odpoji net. Najme ak ho mal predplateny.
A ano. Samozrejme ze sa da zistit lokacia pocitacaktory robi neplechu. Neuposluchnutie dodania udajov pre vysetrovanie sa da klasifikovat aj ako spolupachatelstvo.
Ale pre osobne potreby zistis akurat tak mesto, maximalne jeho cast.
chces si dat na webku tu cool mapku ktora ukazuje ze odkial k Tebe chodia citatelia alebo Ti niekto strpcuje zivot a ty sa hambis o tom porozpravat s hlavou rodiny?
Mohol by si konecne povedat o co Ti vobec v tvojej otazke ide ?
Pokial si myslis ze existuje legalny sposob ako sa dopatrat k adrese uzivatela IP adresy, tak si musis nastudovat zakon o ochrane osobnych udajov. Jedina cesta ako sa k tomu dopracovat je cez organy cinne v trestnom konani. A aj to len ak mas statut svedok poskodeny.
Alebo si myslis ze existuje na slovensku (alebo do konca na ccelom svete) nieco na sposob telefonneho zoznamu, nieco co zverejnuje udaje o ludoch bez ich suhlasu? Take nieco by bolo na Slovensku nelegalne.
Len Ti pitke chce Wlasaty povedať, že na to, aby si zistil, kto sa skrýva za konkrétnou P adresou, potrebuješ súčinnosť konkrétneho providera, ktorý poskytuje I-net spojenie tomu votrelcovi. A na to, aby si si vynútil jeho súčinnosť (toho providera I-netu) je potrebný konkrétny tlak zo strany orgánov činných v trestnom konaní, alebo gaunerov na plateného informatika, ktorý sedí na prameni u toho providera.
fuck.
Linux Ti ale poskytuje skvelé scanovacie (prieskumné) hackerské nástroje pre "ohmatanie" ip adries a ich portov.
Nainštaluj si do svojho Linuxu grafický nástroj NMAP/ZENMAP a uvidíš, že pokiaľ o tom dotyčný nevie, tak sa dá nachytať na hruškých t.j. dá sa o ňom zistiť viac, pokiaľ nie je výsostne opatrný.
Veselé nmap-ovanie. !
Kebyste vsetci ako ste tu vedeli co vsetko je v nasich zakonoch pre obcana a proti nemu, tak emigrujete hocikam. A tam to bude pravdepodobne ovela horsie.
Napriklad, clovek ma pravo na sukromie. Ale jeho poskytovatel musi uchovavat po urcitu dobu jeho datovu komunikaciu na vlastne naklady.
PS: k povodnej otazke. pre bezne potreby existuje seria programov GeoIP ktora je nadstavbou nad datami poskytovanymi cez sluzbu whois.
whois IP.AD.RE.SA
whois `host linuxos.sk|grep 'has address'|awk '{print $NF;}'`
:-)
Preštuduj si tieto veci ( tu je link na články v českom jazyku) a získaš lepší sieľový prehľad a na "desiatkové" adresy získaš iný názor. Na empíriu pritom používaj grafický ZENMAP/NMAP, ktorý som Ti opisoval výššie.
Veľa štastia a držím ....
Takže si nahoď firewall a bude pokoj.
Ak cez Teba niekto zasiela SPAM, tak si asi Open Relay. Ak Ti niekto zasiela priliz vela SPAMu, tak vecsina emailov je ajtak SPAM.
Pátranie:
90% šanca že sa dostaneš na nejaký free email, napr. 10min email
Zistíš adresu nejakého hostingu bez LDAP?
Označ adresu ako spam a je to. C je správne, vyprala v Perwolle
TOR
atď.