Problem s linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.08.2010 | 22:22
Jaroslav   Návštevník
Dobry den .. mam taky vacsi problemik s linuxom .. nainstaloval som si ubuntu vsetko fahcilo ako ma .. proste ziaden problem .. az jedneho casu ked dam zapnut linux ci uz na novsom alebom starsom jadre tak proste nabehne len cierna obrazovka chvilka tam blika palicka a potom zmizne este viacej sa zacierni a nic sa nedeje .. btw mam 64 bit .. a neda sa tam nic s tym spravit .. ked dam vypnut pc ze cez tlacitko tak normalne nabehne to ubuntacke okno ako ked sa vypina pc .. ale proste vobec ma to nepusti do systemu ani na prihlasovacie okno nikde .. co by ste mi odporucili .. dakujem za radu
    • Re: Problem s linuxom 14.08.2010 | 23:18
      tomino   Návštevník
      a co si robil ked sa to stalo? neodstranil si nieco resp neaktualizoval si daco ?

      inak ja mam tiez jeden problem... http://linuxos.sk/forum/19395/index.html#link_167051
    • Re: Problem s linuxom 14.08.2010 | 23:54
      WlaSaTy   Návštevník
      Plny disk?
      • Re: Problem s linuxom 15.08.2010 | 00:28
        Jaroslav   Návštevník
        Ano aktualizacie som daval to je pravda .. a takisto som dal aj aktualizovat ovladac na graficku .. ale inak nic .. nie nie disk plny urcite nie je
        • Re: Problem s linuxom 15.08.2010 | 00:47
          Avatar drak_dragon   Používateľ
          Podla mna by to mohol byt celkom realne ten ovladac. A zacalo to presne vtedy? Myslim od toho updatu.
        • Re: Problem s linuxom 15.08.2010 | 00:58
          Avatar m4jkl   Používateľ
          ako aktualizovat ovladac na graficku? nebodaj si si instaloval ovladac stiahnuty zo stranky nvidia/ati. ak je odpoved "ano", tak to bude pravdepodobne ten problem.
          • Re: Problem s linuxom 15.08.2010 | 10:32
            Jaroslav   Návštevník
            nie nie priamo zo stranky .. ale vybehli mi okno ze aktualizujte si tento ovladac .. proste ja som len posluchol co mi poradilo :) no myslim ze od vtedy to nejde ... aj ked nie som si isty .. to si uz az tak dobre nepamatam :D a ako by som to mohol napravit ? viete nieco poradit ?
            • Re: Problem s linuxom 15.08.2010 | 11:54
              tomino   Návštevník
              napravit a to urcite da.... treba nabootovat bez grafickeho rezimu upravou zavadzacieho prikazu (ked si vyberas ktory os chces pustit) len neviem ten prikaz na to... ale raz som to mal... no a potom sa dostanes do ubuntu bez spusteneho propieralneho ovladaca... len treba dakeho skusenejsieho co povie ten prikaz
            • Re: Problem s linuxom 15.08.2010 | 13:27
              Avatar m4jkl   Používateľ
              mohli by ste nam zdelit viac informacii. napr. o aku verziu ubuntu sa jedna? aka graficka karta je v pc?
    • Re: Problem s linuxom 15.08.2010 | 13:49
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Predpokladám že mu nainštalovalo nový kernel, a ovládač to nejake nemôže prekusnuť. Odporúčam odinštalovať staré jadro.

      Čiže nabootovať na staršom, a staré jadro odstrániť cez synaptic. Daj si vyhlľadať linux alebo kernel a pozeraj koncové číslo 2.6.xx neviem aké maš. Väčšinou sú to 3 súbory image, headers a este jeno nenapadá ma z hlavy. Len treba dávať pozor aby si si odinštaloval len to staré, radšej si to pred potvrdením 2krat skontroluj. Potom reštart a ovládač by si mal sám poradiť.