TA3 video spravy na Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.08.2010 | 11:01
Avatar Radovan Prokop PCLinuxOS, Ubuntu  Používateľ
Pouzivam Ubuntu 10.04 a chcel by som pozerat videa na stranke ta3.com No video sa mi neprehrava a neviem urcit aky typ kniznic musim stiahnut cez Synaptic. V pclinuxos mi to slo, no ani tam neviem zistit aky typ video kniznic potrebujem stiahnut. Na konci pokusu o automaticke stiahnutie system uvadza iba nejaky protokol MMSH a ze sa nenasli informacie potrebne pre stiahnutie. Vie niekto poradit ?
    • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 27.08.2010 | 14:49
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mas vlc plugin pre mozillu? cez neho by ti to malo ist.
    • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 27.08.2010 | 22:43
      peto   Návštevník
      Skús doinštalovať mplayerplugin.
      • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 27.08.2010 | 23:45
        Avatar Radovan Prokop PCLinuxOS, Ubuntu  Používateľ
        Skusil som obe moznosti, zatial nic. Budem musiet vratit k PCLinuxOS ?
        • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 28.08.2010 | 19:13
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Mne to ide ako víno. Prehliadač doplnkov programu Totem 2.30.2. Prehliadač zásuvných modulov používajúci GStreamer 0.10.28.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 28.08.2010 | 19:42
      Stevo   Návštevník
      Skus si nainstalovat "GStreamer plugins for mms, wavpack, quicktime, musepack". Takto sa to aspon vola v Ubuntu 9.04. To by mohlo pomoct. V Ubuntu 9.04 je ako prehravac pre multimedia predvolene nastaveny Totem s GStreamer a predpokladam, ze aj v Ubuntu 10.04.

      Inak VLC media player prehrava videa z mmsh: liniek z ta3.com bez problemov, rovnako ako aj live stream (pri prehravani skopirovanych priamych liniek).
      Pripadne si skus nainstalovat balik "mozilla-plugin-vlc", ktorym by si mohol nahradit Totem plugin.
      • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 29.08.2010 | 21:49
        Avatar Radovan Prokop PCLinuxOS, Ubuntu  Používateľ
        Uz som nainstaloval vsetko, aj gstreamer, vlc plugin, totem a vsetky programy a kniznice okolo toho.... Asi si dam PCLinuxOS, ked konecne vyjde novy alebo Peppermint. Nepomohlo by, ak by som Vam dal nejaky vypis kniznic ktore mam v Ubuntu ?
        • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 29.08.2010 | 22:04
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          mrkni si vo firefoxe, ze ktory program ma otvarat ten .asf, ci co to maju ... mozno sice mas nainstalovane nove veci, ale stale firefox ma nastavene, aby to pouzival iny soft. pripadne si priamo skopiruj link na stream (nie na podstranku ale priamo na asf ci co to maju) a skus to otvorit v niektorom z neskor instalovanych softov ...
          • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 29.08.2010 | 22:14
            Avatar Radovan Prokop PCLinuxOS, Ubuntu  Používateľ
            Do miesta kde sa ma prehravat vide mozem kliknut a vybrat "Otevrit s prehravacem filmu" no video sa neprehrava, proste nevie najst kodek.
            • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 30.08.2010 | 18:53
              Lotar   Návštevník
              Odinstaluj alebo zakaz vsetky pluginy co mas v FF okrem Shockwave Flash.
              Potom do Firefoxu nainstaluj doplnok MediaPlayerConnectivity (mpc), chod na stranku ta3, pusti internetove vysielanie a vlavo vyskoci okno mpc tam nastav aby ti videa otvaral vo VLC.
              Mne to takto na stranke ta3 funguje.
    • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 31.08.2010 | 21:17
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      firefox, vlc a plugin do vlc s nazvom mediaplayer connectivity.

      to je istota.
      • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 31.08.2010 | 22:52
        Avatar Radovan Prokop PCLinuxOS, Ubuntu  Používateľ
        Ano, dakujem, konecne to funguje, musel som stiahnut ten
        subor s nazvom gecko-mediaplayer, jeho velkost 741kb, popis: Multimedia plug-in for Gecko browsers. Este raz dakujem.
        • Re: TA3 video spravy na Ubuntu 31.08.2010 | 23:14
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          sice neviem za co, kedze to som ti neradil :-D

          ale tak hlavne, ze to ide.
    • RE: TA3 video spravy na Ubuntu 21.05.2019 | 14:29
      Avatar Palo++   Návštevník

      Nieco fungujuce pre rok 2019 nevie niekto? Diky.

      • RE: TA3 video spravy na Ubuntu 21.05.2019 | 15:29
        Avatar samalama.   Návštevník

        pre teba jedine windowsy...

      • RE: TA3 video spravy na Ubuntu 21.05.2019 | 20:39
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        Nechápem akosi túto otázku, nakoľko prehrávanie všetkých videí na ta3 funguje bez problémov - ak sa teda Tvoja otázka vzťahuje na nadpis vlákna.

        • RE: TA3 video spravy na Ubuntu 21.05.2019 | 20:46
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

          Ak je pravda co pise ze ma verziu 10.04 ktora je uz davno nepodporovana tak mu to nemuselo prehravat. Otazka je ci mal aktivovane old repozitare alebo tie balicky dotahuje nahodne kde ich najde.

    • RE: TA3 video spravy na Ubuntu 21.05.2019 | 21:26
      Avatar Palo++   Návštevník

      Sorry, po gugleni som to akosi zaradil do zlej temy. Potreboval by som soft, alebo navod ako stiahnut tie rozkuskovane videa z TA3.