wifi + spravne heslo = nefunguje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.09.2010 | 18:21
peter   Návštevník
napajam sa na aktivnu skolsku siet a aj po zadani spravneho hesla ma nenapoji iba nacitava a nacitava a napaja blabla a nakoniec ma odpoji .... neviete dake specialne nastavenie co by zabralo?
    • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 18:24
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pripomina mi to chybu "kupil som auto ale nejde, kde je problem?"

      (cim chcem nenapadne povedat, ze by bola dobra vec pridat viac informacii)
      • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 20:08
        peter   Návštevník
        tak mam U 9.04 a zvysok neni taky podstatny proste jedine ze automaticky po kliknuti na tu siet mi vyhodi to okno kde mam dat heslo a zabezpecenie je uz dane a neda sa menit... dam pripojit a tam vrohu ten indikator (s ktorym som sa tolko hral az sa mi stratil) sa len kruti a kruti dpc a nakoniec ma odpoji BTW: ked uz nic tak aspon ako dostanem ten indikator naspet hore na listu? ked si tam pravim a pridat ... tak tam nieje
    • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 18:53
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Zle vybraný typ zabezpečenia? Ak je heslo správne, tak over, či je správne vybraný typ zabezpečenia, keď sa napájaš na tú sieť ( políčko nad tým, kde zadávaš heslo by malo byť na výber ), niektorý router používa WEP , niektorý WPA1 , niektorý WPA2 ..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 20:54
        WlaSaTy   Návštevník
        Áno.A navyše niektoré programy samé vedia aký typ hesla TKIP či AES sa má použiť. Takže aj na toto by si mal dať človek pozor. Posledne ma to maximálne rozčúlilo pri qtMoko ale odhadujem že aj preto sa tu množili otázky "ktorý správca siete je najlepší" a "prečo mám do kelu používať Gnome Network Manager aksom si vybral KDE.
        • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 23:11
          Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
          Ako uz spomenul Stanislav. Odporucam aj ja 10.04 alebo si pockaj cca 12 dni, vyjde 10.10. Ak to nepojde, tak v prvom rade by som zasiel napr. za vypoctarmi, sietarmi v skole. Proste za niekym, kto ma siet nastarosti.
          Strongest community ever. Linux_
          • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 23:25
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Odporúčil som 10.04 kvôli tomu, že je to LTS a on používal neupgradnuté 9.04 pravedpodobne kvôli tomu, že to bolo taktiež LTS.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 23:29
              Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
              Btw sorry, ze som ta nazal Stanislav. Akosi som si splietol prispevky ked som to listoval:)
              Strongest community ever. Linux_
          • Re: wifi + spravne heslo = nefunguje 28.09.2010 | 23:45
            WlaSaTy   Návštevník
            Pokiaľ si to písal mne, tak si rád pozriem ako mi nahradíš qtMoko tým 10.4 alebo 10.10.