Vadné sektory na novom médiu

Sekcia: Hardware a Drivery 29.09.2010 | 22:43
Avatar drak_dragon   Používateľ
Ahoj,
vcera som si kupil uplne novy USB kluc. Vacsinou si taketo zariadenia najprv preformatujem (nepytajte sa ma preco, mozno som len divny). A tak som sa pustil do formatovania aj tohoto. Pouzil som pri tom prikaz mkfs.vfat a v nom som zadal aj parameter "-c" (skontroluje zariadenie na vadne sektory pred vybudovanim fs). Co sa vsak ale nestalo? Ku koncu mi nastroj vypisal, ze na zariadeni je 120 vadnych sektorov.
A ja sa chcem spytat: je toto normalne? Je normalne (mozne), aby sa na uplne novom a nepouzitom zariadeni nachadzali vadne sektory?
    • Re: Vadné sektory na novom médiu 30.09.2010 | 00:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Ano, mozne to je. Otazkou je co je to sa flash pamet ze sa o toto sama nepostara. Skor vidim problem v tom, ze samotny test na vadne sektory znizuje zivotnost flashky.
      • Re: Vadné sektory na novom médiu 30.09.2010 | 00:16
        Avatar drak_dragon   Používateľ
        Ja si IMHO nemyslim, ze jeden jediny test by dokazal odpalit tolko sektorov. Dalsia vec je, ze podobny kluc som uz mal a nebol ziaden problem so sektormi. Jedna sa o Patriot XPorter 8GB... predtym som mal 4GB a vsetko bolo v najvacsom poriadku - podobny test bol na nom robeny viackrat, kontroloval som ho sem-tam.
        • Re: Vadné sektory na novom médiu 30.09.2010 | 00:30
          WlaSaTy   Návštevník
          To si nemyslim ani Ja, taky test som bezne robieval na kartach do fotaku ci mobilu. Baterky dokazali dost zle veci. Ale, ani to nevylucujem. Ten kluc sa v individual zostave chova v pohode?
          • Re: Vadné sektory na novom médiu 01.10.2010 | 12:25
            Avatar drak_dragon   Používateľ
            Co je individual zostava?
            • Re: Vadné sektory na novom médiu 01.10.2010 | 23:08
              WlaSaTy   Návštevník
              Preklep. Myslel som v inej zostave. Holt, android ma fakt inteligentnu klavesnicu ked mi opravuje slova po svojom.
              • Re: Vadné sektory na novom médiu 02.10.2010 | 01:19
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Vypni si to v nastaveniach klávesnice, to bola prvá vec ktorú som spravil. Tiež ma štve keď si telefón myslí že on vie lepšie čo chcem ako ja :)
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Vadné sektory na novom médiu 02.10.2010 | 01:50
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Nevypnem, prediktivne pisanie mi vyhovuje. Mna na tom vytaca Jeho chybovost ked to oznaci ze ponukne slovo co chces napisat a samo Ho zmeni. A tak isto mi leze na nervy ked to neponuka v zakladnej vybave spravu slov v slovniku.
    • Re: Vadné sektory na novom médiu 30.09.2010 | 12:24
      Mepho   Návštevník
      Mozne je vsetko, pri HDD sa take veci stavaju casto, flashky pomenej.

      Naformatuj to, skus na to vykopcit subory a ak to nepojde stabilnou rychlostou tak to chod vymenit...
    • Re: Vadné sektory na novom médiu 02.10.2010 | 18:15
      pepe   Návštevník
      Voyager 4G: 0 bad sectors

    • Re: Vadné sektory na novom médiu 02.10.2010 | 23:39
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ťahaj to reklamovať a neotravuj tu :D :D To len v rámci srandy. Ja osobne by som pamäťové médium so zlými sektormi nechcel, kde je záruka že keď tam budem mať dôležité dáta, nevzniknú ďalšie. Pre istotu si pozri záručný list, či tam nieje uvedené že môže obsahovať nap. 0.1% vadných sektorov. Pretože napríklad pri LCD monitoroch sa na určitú plochu môže vyskytovať určité množstvo chybných pixelov a nedá sa to reklamovať.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Vadné sektory na novom médiu 17.10.2010 | 16:42
      Avatar Henrich Proksa QNX, Greenie, WinXPpro  Používateľ
      ako bolo spomenuté, ak je to ešte v záruke, niet čo riešiť, navštív predajcu a reklamuj dotyčný hardvér.
      • Re: Vadné sektory na novom médiu 14.11.2010 | 23:16
        Avatar drak_dragon   Používateľ
        Takze pre uzavretie temy.
        Siel som to reklamovat. V maloobchode sa sice cudovali (vraj sa im to este nestalo). Pytali sa, na akom SW som to nasiel, potom to okontrolovali cez nejaky Windowsacky SW (myslim, ze sa volal HD Tune alebo tak nejako). Tam im to tiez volaco vyhodilo. Poslali to teda dalej do servisu a tam to vymenili za novy kus. Cela procedura trvala 15 dni.
        Cize som zrejme narazil na chybny kus. Smola. Ale Patriot Memory su fajn - a nemaju problem reklamovat tovar, co v dnesnej dobe by sice mala byt samozrejmost, ale castokrat nie je.