LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane)

Sekcia: Ostatné 01.10.2010 | 03:29
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
ahojte. zalozil som nove vlakno, aby som dal do pozornosti niektore zmeny a pripadne sa s vami dohodol na dalsich veciach (portal je aj o vas a pre vas).

1.10.2010 je uz nove toto:

- je PR clanok - cize plateny ... ktory, asi nemusim pisat. v tych farbach je aj jeden link v lavom menu. portal musi aj z niecoho zit, nehovoriac o honoraroch pre autorov (zial aj tu plati, ze zadarmo ani kura nehrabe - cest vynimkam)
- pridane W3 pocitadlo, kvoli zlepseniu pozicii GNU Linux v ramci http://www.w3counter.com/globalstats.php
- vytvorena stranka aj na facebooku, cize aj LikeIT applet vlavo dole, plus kazdy clanok ma svoje tlacitko Like It
- zriadil sa twitter tag #LinuxOS.sk pre twitteristov
- v diskusii som planoval dat kazdemu prispevku jemny 1px border (co vy na to?)
- pribudnu mozno nejake platene odkazy a mala by byt flashova reklama
- k tej reklame - kde je hranica unosnosti?

a na co by som sa mal este zamerat? pls, berte ohlad aj na to, ze som na vsetko de facto sam, mam svoje zamestnanie, malu dceru a manzelku a vas mam vsetkych rad a snazim sa vam vyjst v ustrety, takze pokial mozno, prosim o rozumnu konstruktivnu kritiku.

dakujem a vyjadrujte sa prosim (btw, dakujem touto cestou fridexovi - jeho seria clankov zdvihla, aj ked nie az tak vyrazne, navstevnost portalu za posledne dva mesiace i napriek letnym prazdninam ;)
    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 12:22
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Co je to ten RP clanok? Vobec si to akosi v hlave s nicim nespajam. Mozno preto, lebo som vcera vypil privela piviek...
      Facebook sice nemam rad, ale chapem, ze ho pouziva mnozstvo ludi a toto sa vyuzije.
      K tomu borderu - som za, tot vse.
      Na reklamu pozor, nech sa to neprezenie. Urcite nikto nechce odkazy na kadejake p**no stranky a warez, ktore byvaju plne malwaru. Takisto ziadne vyskakovacie okna, nech ta reklama nie je taka "nutena". Dalsia vec, radsej sa vyvarujme reklame zo zvukom (ako to ma/mal root.cz). Pokial je reklama flashova, opatrne, aby sa vyrazne nepredlzilo nacitavanie stranky (ktore je inak teraz na vybornu). Skratka, reklama nieco na styl, ako su tie male tlacitka na boku stranky ("Podporujeme" a "Odporucame") alebo pripadne aj hore, ci dole (ako ma napriklad blackhole.sk volajake linky) - tie odkazy akoby splyvaju s listami prehliadaca a nenarusaju celistvost stranky. Takisto zname "Ads by Google" su v celku prijemne a nenapadne.
      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 12:26
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ok. tie p***o a w***z stranky nehrozia, zvuk je samozrejme, ze nesmie byt reklama rusiva ...
        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 13:21
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          este otazka. vadilo by vam, keby na lavej strane niekde pod anketou by bol asi trojriadkovy reklamny text napriklad na onlajnhry a podobne? tie texty by sa nachadzali dokopy na piatich podstrankach.
          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 13:36
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Stále tu v reklame postrádame jednu dôležitú a vo svete úplne bežnú vec. Ja-dodedo postrádam zobrazenie reklamy od BOHATEJ konkurencie a síce už možno citite, že teraz myslím Microsoft. Áno, myslím teraz Microsoft a veci súvisiace s jeho reklamou, ktoré môžu byť pre kasičku linuxos.sk veľmi liečivé ... treba osloviť zdvorilým listom ich marketing.
            :-)

            Ďalej tu postrádam reklamu (vzhľadom na ten fakt, že to tu začínajú čítať VŠAKOVAKÍ ľudia, od veľkých gigantov typu IBM, atď ... treba osloviť zdvorilým listom ich marketing.
            :-)
            A nakoniec, ďalej tu postrádam reklamy od slovenských linuxových/open-source firiem ... treba osloviť zdvorilým listom ich marketing.

            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 13:41
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ale dobre veci nepotrebuju reklamu ;)
            • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 14:12
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              velke firmy chcem oslovit, nedostal som sa k tomu. ad microsoft: nemam pocit, ze ich tu musime mat za kazdu cenu. ale ked sa dostaneme kvalitativne a navstevnostou aspon na polovicku urovne root.cz, ozvu sa sami ;)
              • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 14:34
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                MS kope na opačnej strane. Videl som reakcie na istom linuxom portály, čo nastalo po zverejnení reklamnej správičky :) IBM a Google dosť kopú za Open Source. V Googli je aj slováčka Petra Popluhárová.
                http://www.sme.sk/c/3778656/googlacka-zo-ziliny.html
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 15:00
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  slovenka ;)
                  • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 15:21
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    Tak to úplne všetko mení, to radšej ten MS.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 02.11.2010 | 14:03
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Nevadilo, portal musi z niecoho zit..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 12:35
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Mne osobne reklama nevadí , pokiaľ naschváľ neprekrýva časti textu, aby sa na ňu muselo kliknúť, alebo ju zavrieť. Kopu linuxákov ma Flash vypnutý, takže keď tu dáte flešovú reklamu, polovica ľudí ju aj tak neuvidí, vrátane mňa :) Možno by bolo dobré na hlavnej stránke zobraziť fórum rozdelené do sekcií. A hľavne výrazným písmom upozorniť zadávateľov otázok, aby do nadpisu nepísali blbosti typu Linux, alebo Notebook, že tam majú uviesť v skratke o čo ide. Pri vkladaní textu otázky upozorniť na to, že tu nemáme krištálové gule, ale len tie svoje :D
      Treba tam doplniť odkazy na základné príkazy aby napríklad pri problémoch s grafickou kartou, hneď poslal aj výpis lspci atď., s týmto by som rád pomôhol.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 15:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mna by velmi potesila funkcia - vypnutie clankov na uvodke.

      teda ze by pribudol novy skin, ktory by pre cast clanky dal disable. teda uvodny horny clanok a hned pod tym forum...
      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 15:31
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        bude to riesene inak ...
    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 16:26
      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
      ok s reklamou pozor aby sa to neprehnalo, facebook plugin je super, border tiez moze byt a co mi moc vadi je velmi maly font na spravicky (mozno je to tym, ze mam jemne rozlisenie, ale na inych weboch ako root,abclinuxu je font o dost vacsi)
      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 16:40
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        nechcem to preplacat reklamou, to nie. FB plugin ma tesi, border budem riesit vecer ... a maly font na spravicky je dany velkostou boxu ...
        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 01.10.2010 | 19:59
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ok, pridany border a zriesene upravy trochu jednotlivych prispevkov vo fore ...
        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 18:36
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          doplnil som na uvodnej do zahlavia na skusku etarget. kedze vela ludi denne je prave nahodnych, tak uvidime. mozno sa etarget presunie doprava/dolava v ramci webu, mozno zmizne uplne ...
          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 19:19
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            medzi prihlasenie a spravy by to mohlo ist napriklad... taky sukromny nazor.
          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 19:21
            Spendlik   Návštevník
            Síce som tu nový a chodím sem veľmi sporadicky no k reklame na portály sa vyjadrím (nakoľko v tejto sfére pracujem).

            Treba nájsť optimum medzi množstvom reklamy, ktoré udrží web v prevádzke a takým, ktoré odradí užívateľov od chodenia na stránku. Všetko to však záleží od návštevnosti stránky a ostatných mediálnych parametrov)

            V súčastnosti je klasika 300x300 (prípadne 250x250, 200x200). To je pre väčšinu zadávateľov reklamy štandard (pri akejkoľvek kampani je tento formát k dispozícii takže to neodradí inzerenta od inzercie práve kvôli vytváraniu ďalšieho bannera - za ktoré si niektoré firmy vedia vyúčtovať neskutočné prachy). V pravom menu by sa nejaké miesto určite našlo. Neštandardné formáty ako i-layer (pop-up), intro a podobne by sa mali riadiť dohovorom AIM. To znamená vždy umiestený zatvárací close button a max 6 sekúnd trvanie (po tomto čase sa zatvorí formát sám od seba). Ja vždy pri navrhovaní kampane s použitím neštandardov používam capping 1UV/week...teda na jedného "unikáta" jedno zobrazenie na týždeň (aj keď si myslím, že tieto reklamy na tomto portály zatiaľ nehrozia). Zvukové bannery alebo videobannery by sa mali tiež riadiť dohovorom...teda zvuk sa púšťa až po zásahu užívateľa (chce počuť zvuk, tak si klikne na ikonku) a mal by obsahovať ovládacie prvky (play, stop, a pod.).

            Veľkosť bannerov je na väčšine portálov max 30-35kB s príplatkami za väčšiu veľkosť. Ale myslím si, že vo Vašom prípade nebude problém aj s väčším objemom do 100kB. Obmedzenie na 35kB je dané hlavne kvôli traffic-u, ak si predstavíte 1 000 000 impresií (zobrazení) denne napríklad na Azete tak prekročenie hranice napríklad o 20kB je obrovský problém. Pri menších portáloch je to skôr o rýchlosti načítania stránky. Je tu možnosť aj väčšieho objemu a to použitím tzv. frame bannerov - kde samotný banner slúži ako rám (má cca 10kB) a obraz sa načítava z externého servera (takto funguje väčšina videobannerov).

            Pouvažoval by som možno nad sieťou Sitelement, prípadne o inej sieti - neviem akú máte návštevnosť - no pri podobných sieťach je pre menšie portály jednoduchšie získať inzerenta cez takúto sieť ako keď ponúkajú svoj portál "na priamo" (inzerent jednoducho povie, že chce cieliť na "mužov a IT" a Sitelement už urobí svoje :) ). Samozrejme to isté platí pre Etarget, prípadne contentovú / obsahovú sieť Google.

            To je v skratke asi všetko...samozrejme všetko je to o tom, čo chcete povoliť a čo za to chcete získať.
          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 19:49
            dash   Návštevník
            Mne tá reklama rozbila vzhľad stránky! Jej zobrazenie mi prečnieva asi 1,5 cm napravo za okrajom rámčeka v ktorom je umiestnená... Mám Firefox a rozlíšenie monitora 1024x768.
            • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 20:45
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              stano: tym by sa spravicky odsunuli o dost nizsie a povazujem ich za pomerne dolezite, nez ich takto "degradovat"

              Spendlik: ako vidis, zvolil som etarget, 300x300 sa do tohto sucasneho designu a layoutu nehodi, v novom to bude uz asi zakomponovane. v sucasnosti to mame na meteo.sk ten format a vsimol som si, ze je pomerne vychyteny.

              dash: 1 a pol centi? uhm ... to je cca 45 px? dobre ratam? dam potom uzsi format
              • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 01:27
                WlaSaTy   Návštevník
                Máš telefón? Skús si pozrieť ten banner na hlavnej stránke, budeš prekvapený. A to mám na ňom vcelku bežné rozlíšenie 800x480.

                Inak, sekcia bazár nebude?
                • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 01:47
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  robim(-e) co sa da, ten bazar je v plane. a uhm. mobilna verzia, je mi jasne :( aj ta bude s novym systemom ... dare_devil aj mayo_s to robia zadarmo, nemozem na nich tlacit. planovany termin spustenia novej verzie LinuxOS.sk je niekde prva polka decembra. posli mi mailom, alebo cez pastebin ci inak ako sa identifikuje tvoj phone, skusim tam dat podmienku na vysadenie banneru, pokial sa ide cez taketo zariadenie.
                  • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 19:18
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Pohodička, mne to neponáhľa.
                    Inak, telefóny sa mi identifikujú porôzne. Jeden fejkuje dokonca jako MAC OS X 10.5 a to má Android. Ale kuknem :-)
                    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 19:36
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      OK, lebo keby som spravil regular a preg_match, tak by som vedel zadefinovat zobrazenie/nezobrazenie reklamy
                      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 19:45
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Textová reklama nevadí ak sa zmestí na obrazovku (kedysi zasielali prehliadače aj veľkosti obrazovky). Len obrázková a flashová je asi problém pre dátové paušály typu pozriem noviny a zvyšok doplatím.
                      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 08.10.2010 | 01:59
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Inak, moji pokémoni sa identigikujú rôzne, závisí od SW čo je na nich. Všetko toto sú prehliadače na telefónoch.

                        HTC_Touch_Pro2_T7373 Opera/9.50 (Windows NT 5.1; U; en)
                        Mozilla/5.0 (QtEmbedded; U; Linux; en-US) AppleWebKit/527+ (KHTML, like Gecko, Safari/419.3) Arora/0.4

                        Dokonca aj takto (je to android, len asi vývojári fetovali keď robili build Froyo):
                        Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10_5_7; en-us) AppleWebKit/530.17 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Safari/530.17

                        Inak, neviem či by nebolo rozumnejšie zistiť si cez JS veľkost obrazovky a rozhodnúť sa podľa toho. Aspoň mne to pripadá rozumnejšie.
                        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 08.10.2010 | 02:45
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          tiez koketujem s tou myslienkou. len JSko je trochu nestastne, ked ho ma user vypnute, tak ale to by mi nemalo tym padom vratit nic ...
                          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 08.10.2010 | 02:53
                            WlaSaTy   Návštevník
                            No, a? Pýtal si sa ako získať info či máš vypnúť reklamu pre nejaké sedenie, nie či ju môžeš zapnúť. Prinajhoršiom (ak neprejdš naspeť na obrázkovú reklamu) to hodí ćlánky až pod bočné panely. Ale na to si už hádamľudia zvykli.

                            • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 08.10.2010 | 03:45
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              mne ide o spokojnost vsetkych stran :) takze sa snazim riesit veci nejak rozumne ...
                              • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 09.10.2010 | 16:07
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Predpokladam ze obrazkovu a flashovu reklamu pouzivas s rozumom, ak si ju kompletne nezahodil na ukor textovej reklamy. Ta reklama cez google je, ak som dobre pochopil iframe v div ktory ma u Teba nastavenu fixnu velkost. Ja by som navrhoval poslat velkost obrazovky z JS cez post (aj ked sa zmeni) a podla toho upravil jeho rozmer aby to neskoncilo pod bocnymi panelmi. Samozrejmostou by mohlo byt aj rozhodnutie ci je prehliadac jednoznacne spusteny na mobile, pda alebo divnom netbooku s ozaj malym displejom. A ludia co maju JS vypnuty ho vypli s vedomim ze sa im nemusia zobrazovat niektore stranky korektne. Takze ti bez JS sa vybavili aj sami a nemusis ich riesit. Ostatnych mozes, ak chces.

                                Z mojho pohladu to vyzera na par riadkov, ale php a js som uz skoro desat rokov nepouzil.

                                Inak, myslim ze sa na toto da krasne pouzit anketa typu:
                                () moj prehliadac je teraz spusteny na mobile, pda, netbooku
                                () moj prehliadac je teraz spusteny na beznom pocitaci alebo notebooku
                                () moj prehliadac je teraz spusteny na niecom inom a uvediem to v diskusii
                                () nepouzivam java script
                                () blokujem flash a inu agresivnu reklamu.

                                teda, prve tri ako radio buttony a posledne dva ako check boxy. ak by to loglo a zobrazilo user agent, tak by si mal tie data skolektovane a mohol by si sa za behu rozhodnut aky typ reklamy zobrazis.Skvalitnilo by to zobrazenie.

                                Ale, vzhladom na to ze tu uz zmizli agresivne bannery zname z pradavnych dob, tak to mozes brat len ako odporucanie. Ak by si chcel, tak som si z nudy nahodil MySQL a spravil zopar riadkov nech si lognem podobne info do DB, len som to nerobil cez hidden post ale cez premenne v url. A nekontroloval som dodatocnu zmenu a referrer (ak sa vobec da pouzit pri redirekte).
                                • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 09.10.2010 | 23:27
                                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                  hej, momentalne je len jedna textova reklama - konkretne etarget. a ano, iframe, div a fixna sirka. s tym overenim skusim este nieco vymysliet, ale priznam sa, ze to nema moc velku prioritu, lebo aj ked bola predtym reklama, nik sa nestazoval a ked vsetko dobre pojde, do polky decembra tu mame novy system nahodeny, kde bude aj mobilna verzia a pod.

                                  mozno bude jedna flash reklama, ale to nie je iste aj ked by to mal byt leaderboard (1000px x 100px hore).
                                  • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 10.10.2010 | 18:00
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Myslíš niečo na tento spôsob? Nehal som to rozrobené, tento víkend mal až moc pekné počasie.

                                    PS.: Flash reklamu by som na mobile nechcel aj keď mám fón čo to zvláda. Len nemám flat dátový paušál.
                                    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 00:09
                                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                      mno take nieco ... a nieco zriesim s tym bannerom , aj ked by mal mat max 30 kB ... co nie je az tak vela.
                                      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 00:40
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        Sprav s tým čo chceš. Ja som weby nikdy neprogramoval, takže garantujem že tam mám aspoň jednu závažnú chybu.
                                        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 11:33
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          A teraz, keď mám nejaké dáta, tak aj viem o ďalšej. Nepozeral som veľkosť kanvasu ale rozlíšenie obrazovky.
                                        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 11:59
                                          toms   Návštevník
                                          Nejake to SQL Injection by sa naslo :-)
                                          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 13:02
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Tak našlo, a čo. Mne je jedno. Ja som nedával finálny produkt, ale spôsob bez záruky. Ale vylož si to ako chceš, vlastne si tak už urobil.
                                          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 13:11
                                            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                            Ak chces pouzivat Internet ako zdroj informacii, musis sa aspon kusok danej problematike rozumiet. Na Internete najdes plno zdrojovych kodov ale pouzit ich kopy-pejst metodou sa nevyplaca. Takze doveruj, ale preveruj.
              • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 17:47
                dash   Návštevník
                Výborne, už to je v poriadku ;-) Hneď to vyzerá prijateľne... Predtým to bolo dosť nanič, zakrývalo to totiž časť boxu pre prihlásenie a databázy znalostí.
            • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 20:46
              Avatar Peter Mint  Používateľ
              Pripajam sa u mna tak isto- rovnake parametre
              Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
              • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 21:06
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                to jest? preklad jeden a pol centi do pixelov? :)
                • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 21:09
                  Avatar drak_dragon   Používateľ
                  Povedzme, ze je to 45-50 pixelov... plus minus...
                • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 21:14
                  Avatar Peter Mint  Používateľ
                  poslal som ti screen na mail
                  Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                  • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 21:18
                    Avatar Peter Mint  Používateľ
                    Inak pozeram, ze nam nesedi cas prispevkov- este je len 19:04 a zobrazuje omnoho viac
                    Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 21:46
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      dik, zvoleny mensi format
                      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 00:02
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        a este som zamenil format na textovy bez obrazkov a jemne to upravil, nech je to vludnejsie na pohlad ...
                        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 06.10.2010 | 03:12
                          Avatar Peter Mint  Používateľ
                          vyzera to dobre, to ohranicenie
                          Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
              • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 05.10.2010 | 21:06
                Avatar drak_dragon   Používateľ
                U mna tiez, rozlisenie mam 1280x800, takisto Firefox...
    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 21:25
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      teraz neviem, ci sa to stava iba mne, alebo to pocitil aj niekto iny, ale od kedy je ten facebook plugin na stranke, obcas sa stava ze stranku pomalsie nacitava aj o niekolko sekund
      Pocitil to este niekto?
      Slackware
      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 11.10.2010 | 21:28
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ano, je to tym, ze loaduje este ten plugin a odozva moze byt dlhsia ...
      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 12.10.2010 | 00:42
        Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
        u mna je rozdiel mozno 0.2 sekundy :) takze zanedbatelne a neviditelne :)
        ani som si to nevsimol
        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 12.10.2010 | 13:52
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Ja tam mám len Access Denied / Zugriff nicht gestattet zrejme tušíte prečo. Uvítal by som, aby každá fjučúra, ktorá sa pridá k starému webu, dala prípadne v menu vypnúť. Aby sa u mňa časom nestalo z LinuxOS Access Denied / Zugriff nicht gestattet :)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 12.10.2010 | 14:40
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ok, skusim zriesit.
          • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 12.10.2010 | 15:03
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            najdi si inu spolocnost pre ktoru budes robit ;)
            • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 12.10.2010 | 15:08
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Rozmýšlam nad tým, toto bola posledná kvapka :D
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 15.10.2010 | 18:00
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                mno, takze FB plugin sa zobrazi uz iba, ak si na uvodnej, na ostatnych sa zobrazi etarget reklama ... robim teraz este nejake upravy, ale spytal by som sa nieco ine ... vadilo by vam, keby tu bola na linuxos.sk taka funkcia "priatelstvo" ? jej vyznamom by bolo, ze niektore veci by sa zobrazovali napriklad len priatelom (napriklad jabber kontakt a pod.)
                • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 21.10.2010 | 00:00
                  Avatar drak_dragon   Používateľ
                  Myslis, ze je nieco take potrebne? Ja osobne si myslim, ze nie. Pokial mame existovat ako komunita, nepotrebujeme sa rozclenovat. Ak niekto nechce zverejnit kontakt (pripadne akukolvek inu info) na tomto fore, skratka ho nezverejni - jeho priatelia/kamarati ten kontakt (informaciu) aj tak pravdepodobne poznaju a vedia sa s danou osobou spojit. Pokial na tomto fore mam zverejneny kontakt, mam ho tu, aby ma ktokolvek s komunity vedel kontaktovat, resp. aby ktokolvek s komunity danu vec o mne vedel. Takto by sa cele forum posunulu na uroven socialnej siete, kde by si ludia vymienali "priatelstva" a rozdelili sa tym na skupiny (viac-menej) a bolo by iba komplikovanejsie sa s niekym spojit. Ucelom fora nie je vytvarat priatelstva a rozne skupiny. Jednotlivi ludia sa tu registruju preto, aby pomohli komunite a nieco pre nu spravili (teda dufam).
                  Nic proti Tvojmu napadu, ak by tu take nieco bolo, prekazat mi to nebude, len si myslim, ze je to zbytocna vec, ktora to tu iba skomplikuje (a mne sa paci, ako je forum jednoducho riesene - nie je tu nic navyse). A ak by sa to riesilo, bolo by fajn, aby existovala aj moznost mat vsetky informacie dostupne vsetkym - aby som si takto vedel jednoducho nahodit stav, aky je tu teraz - a nemusel si pracne kazdeho uzivatela pridavat ako "priatela".
                  • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 16.11.2010 | 12:09
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    akceptujem tvoj navrh, ma nieco do seba. pribudla dalsia forma inzercie (heureka.sk nalavo), ako aj anketa nova. snazim sa najst momentalne nejaku zlatu - strednu - cestu, aby portal na seba aspon minimum zarobil a vam to moc neskodilo. dalsou otazkou bolo, ci by ste prijali napriklad aj statistiky navstevnosti webu ...
                    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 16.11.2010 | 16:42
                      Avatar drak_dragon   Používateľ
                      Ta inzercia nalavo je v pohode. Je tam, ale nepotlaca to, co je na tomto fore dolezite. To miesto je vybrane dobre. Statistiky nebudu prekazkou (aspon podla mna). Len tiez nech sa im, samozrejme, vyberie take miesto, aby priliz nezavadzali, tak ako pri reklame.
                      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 16.11.2010 | 16:59
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        tie stats by boli v sekcii Portal->Reklama ... zobrazene cez open flash chart 2
                        • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 16.11.2010 | 17:19
                          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                          Flash ? Eee, to je uz vela :/ Ku tomu, ja flash nemam
                          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 19.10.2010 | 23:16
      Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
      ehm... taka drobnosť... že LinuxOS má asi nesprávne nastavený čas... ide asi o 12-13 minút skôr...
      • Re: LinuxOS.sk a zmeny (priebezne aktualizovane) 20.10.2010 | 07:37
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        o tej chybe viem, snazim sa jej dopatrat, nakolko serverovy cas je OK ..