toto sa mi nepáči

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2010 | 12:28
tomy   Návštevník
http://vat.pravda.sk/infikovany-pocitac-nema-na-internete-co-robit-tvrdi-microsoft-p6h-/sk_vkom.asp?c=A101010_012040_sk_vkom_p35 Čo vymýšľa M )
    • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 12:38
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      a co sa ti na tom nepaci ???
      To by znamenalo, ze "vsetci" Widlaci budu odpojeny ...

      Ale uz len ta prva veta je vyborny vtip :::
      Odborníci v Microsofte sa domnievajú, že prišli na efektívny spôsob ako zabezpečiť bezpečnosť na internete.

      Druha vec je ta, ze toto patri do serialu "Keby bolo keby" a nie sem na forum, alebo aspon do sekcie vtipy


      :-D

      Slackware
      • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 12:58
        tomy   Návštevník
        Pozrel som sa na to z inej stránky - aké certifikáty by vydávali nám ?


        máš pravdu, nepatrí to na fórum, ale je to ZATIAĽ len na zamyslenie
    • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 13:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      podla mna je samozrejme, ze ak chcu v MS zvysovat bezpecnost, tak to bude pre ludi neprijemne :)
    • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 13:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      totalna hlupost... a dufam ze ich poriadne nakopu z protimonopolneho tam, kde to poriadne boli...

      kto uz len ma na macu, linuxe, freebsd a spol antivirus, firewall atd? alebo nejaky bezpecnostny certifikovany vynalez vyzadujuci internet explorer :)
      • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 16:48
        Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
        prišli by s tým, že *nix(-like) nemá na internete čo robiť lebo nie sú nakaziteľné :D

        ale ten článok ma pekne rozosmial, keď nechcú mať na internete infikované počítače tak nech zakážu používať Windows a bol by pokoj :)

        ale imho oni prídu s tým, že aj v linuxe môže byť vírus (vo wine)
        • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 16:52
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          podla mna aby bol "internet bezpecny", treba hlavne urobit nieco s pouzivatelmi. ale tak zober si, kolko ludi absolutne nezaujima nejake to nastavovanie. a obvinovat tanecnicu, kucharku ci jehovistu za to, ze sa nevie postarat o bezpecnost na svojom pocitaci...

          este ma napadlo, ze by to mohli dat. potom by bolo na internete 20 pocitacov a zvysok sveta by si urobil opennet, freenet, librenet alebo nieco podobne. pripadne by to nove mohli nazvat "Networ" :)
          • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 17:08
            Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
            a na tu sieť by sa dostali znova windowsy, microsoft by nemal na výber a vstúpil by tam tiež - a cyklus sa začína

            ak sa microsoft tak zaujíma o bezpečnosť, prečo oni nezabezpečia používateľov? prečo nevytvoria bezpečnostný balík, vďaka ktorému by bolo systém bezpečné používať? je to tak, ako ty hovoríš - nemôžu obviňovať ľudí z toho, že si systém nezabezpečia, veď microsoft sám tvrdí, že ich systém je bezpečný.

            okrem toho, toto je problém microsoftu. oni stále prehliadajú, že internetu nevládne iba windows.
            • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 18:25
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              oni maju bezpecnostny balik, len ho nemozu mat priamo nainstalovany...
              • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 18:34
                Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
                myslíš Microsoft Security Essentials? musim povedať... antivirus ako hrom... lepšie mi šiel systém bez neho a nemal som ani vírus

                to, že ho nemôžu mať priamo nainštalovaný pokladám za peknú hlúposť... to potom by nemohli integrovať do systému ani WMP a IE. Bezpečnosť by mala byť nadovšetko
                ano, viem že s tým nesúhlasila EU... ale aj tá je niekedy nahlavu...
                • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 19:37
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  antivirus ako hrom... mal som ho na notebooku. malo to zaujimavy efekt :)

                  s vypnutym na nom dnes uz prehistoricky heroes of might and magic 3 nesekal... :)
      • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 17:28
        WlaSaTy   Návštevník
        Tam ich nenakopu, to by bola fyzicka inzultacia s zdravotnymi nasledkami. Ale, zaujimalo by ma kto si z europskej komisie vsimol ze na com ficia botnety ze sa znova zacal MS ukazovat ze on za nic nemoze ale ze je to v rezii uzivatela. Teda obete.
        • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 18:02
          tomy   Návštevník
          štandardný postup - rieši sa dôsledok a nie príčina

          nainštaloval som si ich antivir či čo to je na vist* a už nemám ani tú lebo to bolo niečo strašné - taká nehorázna záťaž, že aj dokument bolo problém otvoriť....... /vist* dodávaná s NB/
          • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 18:24
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            chyba na tvojej strane, nie na ich... :)
            • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 20:25
              skywaker   Návštevník
              ak si spominam , tusim microsoft ma zakazane vyvijat akykolvek unixovy system.. takze koli tomu je bezpecnost windosu tam kde teda micorost sa snazi vymysliet daco ine pre svoje windowsy ale pravdou je aby to nedopadlo tak ze kazdy ci je windowsak aj linuxak bude musiet mat spusteny antivirak tedaj mi linuxaci budeme musiet mat toto chce microsoft lebo sam vidi ze jeho Widle sa bez antiviraku ktory spomaluje nezaobidu taka ja pravda.. takze otazka je ludia chcete aby vam bezal na pozadi napr. ako deamon antivirak popr aby bol ten antivirak aj uzavrety to aby mohol posielat neakej vopred urcenej firme ktora sa bude starat o bezpecnost a "vyhodnocovat data" :-) co dodat microsoft je evil..
            • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 20:25
              skywaker   Návštevník
              ak si spominam , tusim microsoft ma zakazane vyvijat akykolvek unixovy system.. takze koli tomu je bezpecnost windosu tam kde teda micorost sa snazi vymysliet daco ine pre svoje windowsy ale pravdou je aby to nedopadlo tak ze kazdy ci je windowsak aj linuxak bude musiet mat spusteny antivirak tedaj mi linuxaci budeme musiet mat toto chce microsoft lebo sam vidi ze jeho Widle sa bez antiviraku ktory spomaluje nezaobidu taka ja pravda.. takze otazka je ludia chcete aby vam bezal na pozadi napr. ako deamon antivirak popr aby bol ten antivirak aj uzavrety to aby mohol posielat neakej vopred urcenej firme ktora sa bude starat o bezpecnost a "vyhodnocovat data" :-) co dodat microsoft je evil..
    • Re: toto sa mi nepáči 10.10.2010 | 20:27
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      eMDi je čas vytvoriť sekciu humor :)
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: toto sa mi nepáči 11.10.2010 | 00:15
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        skor MS humor ... alebo pravny humor ...
        • Re: toto sa mi nepáči 11.10.2010 | 17:53
          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
          Sa nebojte. To sa neprasadí nikdy tak isto ako ina kopa somarín z Mrkvo$oftu. Veď chceli žalovať aj Linux kvoli nejakym patentom a čo je z toho...nič.
          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux